Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Uczelnia prywatna czy państwowa?

Autor Wiadomość
Mężczyzna
 Post Napisane: 29 kwi 2016, o 15:10 
-#
-#

Cześć, jestem nowy na forum, więc mam nadzieję, że założyłem wątek w odpowiednim miejscu. Chodzi o to, że za rok czeka mnie matura, ale już teraz zastanawiam się nad studiami. Nie wiem jednak, które wybrać. Prawdopodobnie będę studiował w Łodzi zaocznie, dlatego biorę pod uwagę również uczelnie prywatne. Słyszałem, że z prywaciaków, całkiem niezła jest Społeczna Akademia Nauk, nie znam jednak nikogo, kto tam studiuje. Może tutaj się czegoś dowiem.

Kobieta
 Post Napisane: 31 sie 2016, o 20:39 
-#
-#

W przyszłym roku mam maturę. Mam problemy z chemią. Z jakich podręczników najlepiej się przygotowywać?

Kobieta
 Post Napisane: 7 lis 2016, o 16:41 
-#
-#

Cześć, byłam na uczelni państwowej, w zeszłym roku napisałam licencjat. Jestem bardzo zadowolona z poziomu. Ale prawda jest taka, że wszystko zależy od prowadzących.

Nie wybrano
 Post Napisane: 21 lis 2016, o 14:19 
-#
-#

Nie ma to takiego znaczenia. Są lepsze uczelnie prywatne lepsze państwowe. Wiele zalezy od kierunku jaki obierzemy. Oraz od tego jakim trybem studiujemy. Aktualnie wiekszość pracodawców nie patrzy się na to jaką uczelnie ukonczyliśmy ale jakie posiadamy realne umiejętności.Czy coś wyciągnęliśmy ze studiów. Dlatego też warto jest zdecydować się na uczelnię, która współpracuje ze specjalistami z danej branży.

Ciekawe kierunki w tym roku ma uczelnia Korczaka:
http://warszawa.wspkorczak.eu/

W szczególności nowe kierunki ( na przykład polityka społeczna).

Mężczyzna
 Post Napisane: 13 gru 2016, o 07:38 
-#
-#

I tak płacisz, więc wybierz państwową szkołę. Lepiej wygląda dyplom z takiej szkoły

Nie wybrano
 Post Napisane: 14 gru 2016, o 13:27 
-#
-#

Moim zdaniem uczelnia prywatna czy państwowa to bez różnicy. Jednak od jakiegoś czasu zwróciłem uwagę, że na uczelniach prywatnych mają lepszy sprzęt i zaplecze. Jeśli chcesz zacząć studiować to najbardziej polecam studia inżynierskie. Wybierając dobry kierunek możesz mieć zagwarantowaną pracę po skończeniu nauki. Odwiedź sobie stronę uczelni UTH http://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/inzynierskie/transport/transport-intermodalny na której znajdziesz bogatą ofertę kierunków, na pewno znajdziesz coś co cię zainteresuje.

Nie wybrano
 Post Napisane: 22 gru 2016, o 13:34 
-#
-#

Wszystko zależy od konkretnego kierunku studiów. Chociaż przyjmuje się, że poziom na uczelnia prywatnych jest niższy nie zawsze tak jest. W Warszawie na przykład psychologia na SWPS jest bardzo dobra, tak samo jak kierunki informatyczne na Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Warto sprawdzić dokładnie program oraz wykładowców. Na wielu prywatnych uczelniach wykładają świetni profesorowie jak Janusz Czapiński albo Zbigniew Lew-Starowicz.

Kobieta
 Post Napisane: 2 sty 2017, o 16:56 
-#
-#

Wydaje mi się, że tak naprawdę nie to większego znaczenia, wszystko zależy też od tego na jakich prowadzących trafisz (bo są tacy, co potrafią czegoś nauczyć, a inni niczego nie nauczą). Niby istnieje przekonanie, że na papier z uczelni publicznej lepiej płacą pracodawcy, jednak wydaje mi się, że ma to teraz coraz mniejsze znaczenie. Głównie liczą się Twoje umiejętności, doświadczenie i czy nie zmarnowałeś lat studiów na tylko studiowanie, czy może robiłeś coś więcej...

Kobieta
 Post Napisane: 3 sty 2017, o 10:53 
-#
-#

Moim zdaniem tylko studia na państwowych uczelniach tak naprawdę mogą być realnym wyznacznikiem wykształcenia.

Nie wybrano
 Post Napisane: 22 sty 2017, o 23:26 
-#
-#

Moim zdaniem najważniejsze są opinie o Uczelni, dobrze jest tez poczytać o tym jakie sukcesy w życiu zawodowym odnoszą jej absolwenci. Interesującym kierunkiem jest bezpieczeństwo wewnętrzne uczelnie

Kobieta
 Post Napisane: 7 mar 2017, o 16:05 
-#
-#

Najważniejsze jest to że chcemy się kształcić.Wybór wyższej uczelni nie jest łatwy a jeszcze trudniejszy jest wybór kierunku. Jeśli mamy sprecyzowane plany wówczas sprawa jest prostsza. Ja polecałabym studia magisterskie np na http://www.wsb.pl/kandydaci/studia-i-stopnia Uczelnia licząca się w rankingach , posiada wiele form kształcenia ale decyzję pozostawiam Tobie.

Kobieta
 Post Napisane: 13 kwi 2017, o 09:24 
-#
-#

Moja siostra w tym roku zdaje maturę i już sobie wybrała praktycznie kierunek, a mianowicie zarządzanie środowiskiem. Początkowo byłam raczej niezadowolona z takiego wyboru, ale mnie przekonano, że to jednak przyszłościowy kierunek (powstaje teraz sporo firm zajmujących się doradztwem środowiskowym - np. http://ieserwis.pl/ ). Teraz wymyśliła, że będzie studiować zaocznie i tu pojawia się pytanie czy lepiej na prywatnej czy państwowej uczelni. jak myślicie w przypadku tego konkretnego kierunku?

Nie wybrano
 Post Napisane: 1 maja 2017, o 10:03 
-#
-#

Poszłam w ślady mojej siostry która ukończyła wsb. Bardzo dobrze przygotowana uczelnia do rynku pracy. szybko reaguje na nowe potrzeby rynku i organizuje określony kierunek.

Kobieta
 Post Napisane: 18 maja 2017, o 11:29 
-#
-#

Moim zdaniem dzisiaj zarówno oferta uczelni państwowych, jak i prywatnych zasługuje na uwagę i naprawdę mamy w czym wybierać.

Strona główna forum » Działy o szerokiej tematyce » Nauka