Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 56, 57, 58, 59, 60
Autor Wiadomość
Nie wybrano
 Post Napisane: 29 sty 2017, o 20:17 
-#
-#

instat napisał(a):
Niestety nie... Jest to jeden z najbardziej niedocenianych zawodów na dzień dzisiejszy. Zarabia się teraz niewiele ale moim zdaniem niedługo będzie się to zmieniało z uwagi na to, że wiele osób będzie uciekało za granicę gdzie pielęgniarki zarabiają całkiem zacne pieniądze.
Na stronie znajduje się dobry wpis o tym zawodzie;
http://www.postawnaswoim.pl/kariera/pra ... is-zawodu/

Poczytaj sobie. Moja mama obecnie jest pielęgniarką oraz ma nadzieję na to, żę będą podwyżki.

Zarobki nie są może bardzo wysokie, ale zdobycie pracy jest w miarę pewne. Zawsze można wyjechać za granicę, gdzie zarobki są znacznie wyższe.

Kobieta
 Post Napisane: 31 sty 2017, o 13:09 
-#
-#

pamiętajcie, żeby robić to co lubicie a nie to co się opłaca :) wtedy bedziecie szcześliwi a pieniadze zawsze się znajdą :D

Nie wybrano
 Post Napisane: 2 lut 2017, o 19:42 
-#
-#

lizzy_grant napisał(a):
pamiętajcie, żeby robić to co lubicie a nie to co się opłaca :) wtedy bedziecie szcześliwi a pieniadze zawsze się znajdą :D

I po wielu latach nauki zostać bez pracy z minimalną szansą zmiany na lepsze w przyszłości?

Nie wybrano
 Post Napisane: 6 lut 2017, o 10:51 
-#
-#

Ważne jest aby człowiek robił to co lubi - ale umówmy się, nie każdy ma taką możliwość. Można wręcz powiedzieć, że takie osoby są w mniejszości.
Z doświadczenia mogę powiedzieć, że cały czas trzeba podnosić kwalifikacje i umiejętności. Mam tutaj na myśli szkolenia, kursy, podyplomówki itd. Fajnie, gdy finansowane są przez pracodawcę.
Dobrą opcją dla osób na stanowiskach menadżerskich są szkolenia typu PMP itd: https://inprogress.pl/szkolenia-otwarte ... j%20%C2%BB
przygotowujące do zdobycia certyfikatu. Przydatna rzecz szczególnie w kontekście chęci dalszego awansu.

Kobieta
 Post Napisane: 1 mar 2017, o 18:35 
-#
-#

A ja właśnie zakończyłam poszukiwania :) Od kwietnia wybieram się do Międzynarodowego Studium Dziewulskich w Warszawie http://www.dziewulscy.pl/ , trwa akurat rekrutacja zimowa na roczny wydział charakterystyki i wizażu. To szkoła policealna więc nie trzeba mieć nawet matury a taki fach w ręku zawsze się przyda :)

Mężczyzna
 Post Napisane: 20 kwi 2017, o 22:28 
-#
-#

Moja siostra w tym roku kończy gimnazjum i szukamy dla niej odpowiedniego liceum. Jest bardzo ambitna i ma sprecyzowane plany na przyszłośc. Zamierza zostać lekarzem. Stąd pomysł by poszła do http://www.lifeskills.pl/ w Warszawie. To szkoła kształcąca przyszłych liderów i kandydatów na studia medyczne. Mają autorskie programy nauczania i indywidualną strategię edukacyjną. Do tego bardzo dobre opinie. Myślę, że to będzie idealny wybór dla mojej siostry. Czy ktoś z Was chodził do tej szkoły?

Kobieta
 Post Napisane: 1 maja 2017, o 15:45 
-#
-#

ja sobie wymyśliłam technika usług kosmetycznych. Od zawsze lubiłam malować koleżanki, oczy, paznokcie, zawsze zwracały sie do mnie z prośbą o makijaz przed jakimś ważnym wydarzeniem...ponoć robie to bardzo dobrze wiec czemu nie...a ze bardzo to lubię pomyślałam właśnie o tym kierunku...i czemu nie studia ktoś zapyta...bo pomysłałam sobie ze jak zrobię tego technika na http://zak.edu.pl/category/oferta-edukacyjna/szkoly-policealne-dwuletnie to później ew. zrobię studia z zarządzania żeby własna działalność otworzyc moze...a w takiej szkole bardziej nauczę się praktyki niż na studiach...jak uważacie?

Kobieta
 Post Napisane: 12 maja 2017, o 11:07 
-#
-#

Kosmetyka to bardzo fajny kierunek, no nawet taki życiowy;-)

Kobieta
 Post Napisane: 5 cze 2017, o 14:49 
-#
-#

Ja skończyłam technika usług kosmetycznych w kreatoredukacji (szkoła policealna) Wyszłam na tym o tyle dobrze, że moim znajomi pewnie nadal studiują a ja już pracuję w zawodzie i za niedługo myślę o otworzeniu własnej działalności :)

Kobieta
 Post Napisane: 10 cze 2017, o 18:01 
-#
-#

ważne zeby pomyśleć co sie lubi właśnie, co nam sprawia przyjemnosć, co chcemy później robić zeby nie mieć poczucia ze na siłę i za kare tylo zeby robić kiedys to co naparwde lubimy. Ja rozwazam studia na wsb, zainteresował mnie kierunek http://www.wsb.pl/gdansk/studenci/studi ... cjoterapia. Chciałabym kiedyś zajmowac sie osobami które z jakichś powodów źle skończyły, albo są na złej drodze, pomagać im, wyprowadzać z tego...a tu mogłąbym w tym kierunku się rozwijać. Nie wiem tylko czy psychicznie dałąbym adę bo zdaje sobie sprawę ze nie byłoby to łatwe zadanie i nie dla kazdego...

[Dodano]

doradziliscie a ja sie rozmysliłam...resocjalizacja jakos ciekawsza mi sie wydaje, chociaz jednocześnie mogę kosmetyczne skonczyc i zawsze znajdę czas na malowanie aznokci przecież...;)

Kobieta
 Post Napisane: 13 cze 2017, o 08:58 
-#
-#

Teraz po maturze bardzo dużo osób ma ten dylemat. Ale sporo moich znajomych jest zniechęconych do studiowania przez to, że na studia teraz każdy może się dostać. Najważniejsza jest pasja to prawda ale moim zdaniem najlepiej iść jak najszybciej do pracy dlatego szkoła policealna jak np. kreatoredukacja już wymieniona jest dobrym rozwiązaniem.

Kobieta
 Post Napisane: 14 cze 2017, o 15:45 
-#
-#

Możecie sprawdzić sobie również wydział charakteryzacji i wizażu w http://www.dziewulscy.pl/wydzial-charak ... tylizacji/ . Studia przez wielu polecane, więc myślę, że mogą i was zaciekawić.

Kobieta
 Post Napisane: 20 cze 2017, o 12:51 
-#
-#

Ja się zgadzam z tymi, którzy uważają, że studia teraz to już nie taka przyszłościowa droga jak kiedyś. Tym bardziej, że mam znajomych, którzy chodzili do szkół policealnych, raz dwa zrobili tytuł technika i teraz pracują w zawodzie zarabiając więcej niż studenci w korpo. Dlatego gdybym była po maturze i miała jeszcze raz wybór poszłabym np. do tej kreatoredukacji bo fajne kierunki widzę są tam.

Mężczyzna
 Post Napisane: 23 cze 2017, o 12:08 
-#
-#

UWAGA!
Poszukuję osób, które studiowały/studiują matematykę lub finanse i rachunkowość.Jeśli są tu takie to proszę o odpowiedź tutaj lub bezpośrednio na PW.

Mężczyzna
 Post Napisane: 23 cze 2017, o 23:24 
-#Moderator
-#Moderator

Ja studiowałem matematykę (no, formalnie dalej studiuję).

Te studia są warte rozważenia, jeśli:
- jesteś pasjonatem matematyki (tylko zależy co jeszcze rozumie się przez matematykę, ja mam na myśli dowodzenie twierdzeń) i marzy Ci się kariera naukowa (doktorat itd.) - ale wtedy za marzeniami muszą jeszcze iść zdolności i pracowitość (tj. nie musisz być laureatem OM czy coś, ale jeśli w mniej standardowych zadaniach się gubisz, to może to nie jest droga; trzeba ocenić swoje możliwości)
lub
- nie masz problemu z programowaniem i z programami typu Excel, a przynajmniej to lubisz/sądzisz że możesz polubić, no i też z matmy coś więcej możesz powiedzieć niż "w szkole mam 5", tj. niekoniecznie konkursy, ale chociaż chęć samodzielnego poszerzania wiedzy

W przeciwnym razie wybór takich studiów będzie najprawdopodobniej błędem (choć studia same w sobie są bardzo ciekawe). W szczególności
ludzie, którzy za matmą nie przepadają, a idą na nią, bo się nie dostali np. na informatykę, nie kończą zazwyczaj dobrze, podobnie tacy, którzy myśleli, że są fajni, bo f szgole mają 5 z klasuweg.
Warto też wiedzieć, że studia matematyczne to zupełnie co innego niż matematyka w liceum/technikum (chyba że miałeś jakiś super rozszerzony program, jak niektóre klasy w LO 14 we Wrocławiu czy w warszawskim Staszicu - a nawet jeśli, to specyfika nauki jest inna, mimo że możesz mieć już jakąś wiedzę i umiejętności zahaczające o program studiów).

Co do absolwentów, to pracę można znaleźć głównie w dużych (naprawdę) miastach, no i poza grupą najlepszych raczej będą rywalizować o miejsca pracy z typkami po ekonomii (ew. finansach) lub po informatyce, więc może lepiej (a raczej bezpieczniej) iść na któryś z tych kierunków, jeśli priorytetem jest praca (studia ekonomiczne są za to nudne, chociaż może to tylko moja opinia, jako że na takich też byłem). Co do drugiego myślnika, wiadomo, nie każdy będzie programistą, ale jeśli ktoś chce pracować w aktuariacie, wycenie ryzyka, itd. to musi znać chociaż podstawy programowania, znajomość baz danych też się przyda, no i choć trochę ogarniać niektóre programy matematyczne typu R, Matlab, Excel, gnumeric czy coś, Statistica itd. - przecież nie będzie sobie liczył na kartce. Oczywiście nie trzeba na starcie już tego super ogarniać, można powybierać takie kursy, żeby się tego nauczyć - przynajmniej podstaw, a potem samemu dalej dłubać,
ale jeśli się idzie na studia matematyczne, mając wstręt do komputerów, to zostanie się nauczycielem lub bezrobotnym (no chyba że ktoś nadaje się do kariery naukowej i tę drogę obierze) bądź zupełnie zmieni się branżę.

Spotkałem się z wieloma opiniami, że studia matematyczne "uczą myśleć" - wątpię, raczej mogą, przy odpowiednim podejściu, rozwijać tę zdolność u kogoś, kto już umie myśleć.
Natomiast są, jeszcze raz powtórzę, bardzo interesujące. Mogą stanowić wspaniałą przygodę intelektualną. Tylko pytanie, czy szukamy przygody, czy pewności zatrudnienia itd.

Która nam daje siłę iść aż do wieczora.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 56, 57, 58, 59, 60

Strona główna forum » Działy o szerokiej tematyce » Nauka