Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Nie mam pomysłu na studia

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Mężczyzna
 Post Napisane: 10 lip 2013, o 23:08 
-#
-#

Witam,
w tym roku wybieram się na studia, jednak nie mam kompletnie pojęcia jaki kierunek wybrać. Chcę iść do Rzeszowa, prawdopodobnie politechnika.
Problem w tym, że żaden z tamtejszych kierunków mi nie pasuje... W każdym widzę coś złego.
Kusi mnie na przykład budownictwo, jednak ta praca jest ciężka i może być ciężko ze znalezieniem jakiejś.
Przyszłościowe są też ponoć techniczne, jednak nie mogę się przekonać do takich kierunków takich jak elektronika i telekomunikacja, bo wydaje mi się, że będę się na nich męczył...
Wydział Zarządzania jest znowu odradzany przez przesyt absolwentów takich kierunków, zresztą z powodu wysokiego progu finansów i rachunkowości i tak się tam nie dostanę (na inne miałbym szansę).
Jak poradzić sobie z takim problemem? Jestem załamany i nie potrafię podjąć tej decyzji, a zarejestrować muszę się już dzisiaj (czwartek)...

Nie wybrano
 Post Napisane: 11 lip 2013, o 00:05 
-#
-#

bomix napisał(a):
Jak poradzić sobie z takim problemem? Jestem załamany i nie potrafię podjąć tej decyzji, a zarejestrować muszę się już dzisiaj (czwartek)...

Nie polecam studiów w takim razie. Będzie jeszcze więcej decyzji, które trzeba podjąć w znacznie krótszym czasie, a nie odkładać na ostatnią chwilę.

Ogólnie masz zdanie na każdy temat, nic cię nie zadowala, wszystko jest albo za dobre dla ciebie, albo ty za dobry dla tego czegoś. Jedynak - niech zgadnę.

Mężczyzna
 Post Napisane: 13 sie 2013, o 17:12 
-#
-#

Nie można z automatu dostrzegać wszędzie czegoś złego. Wiadomo, że nie wszystko będzie nam pasowało, ale takie jest życie i tak jest ze wszystkim. Wybór kierunku to dopiero początek życiowych wyborów:)

Mężczyzna
 Post Napisane: 9 paź 2013, o 09:52 
-#
-#

Jak lubisz przedmioty humanistyczne to idź na prawo do Wrocławia na Uniwersytet. Fajne humanistyczne studia. Ewentualnie Ekonomia to też fajny kierunek. W tym roku otworzyli tam specjalność "prawo w biznesie" .Zrobisz studia, później aplikację i będziesz miał z tego fajną kasę. No i w ogólne polecam Ci Wrocław bo to fajne studenckie miasto :)

Mężczyzna
 Post Napisane: 9 paź 2013, o 18:38 
-#Moderator
-#Moderator

Autor tematu napisał(a):
w tym roku wybieram się na studia

2up: nie sądzisz, że trochę spóźniona jest ta rada? ;)
Co do prawa na UWr, nie wydaje mi się, żeby stało ono na jakimś szczególnie wysokim poziomie, mój współlokator sprzed roku studiował prawo i jego nauka była bardzo nieregularna, czyli szczególnie chyba nie przyciskają (nie wiem, a może to 2. rok jest jakiś lżejszy na tym kierunku i na tej uczelni?), inna sprawa, że nie był debilem. Ale z tego, co przedstawiał, to niektóre przedmioty wyglądają mało poważnie. A na aplikację to się trzeba jeszcze dostać. :>
Zamykam temat i przenoszę do archwium, bo się zdezaktualizował.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 

Strona główna forum » Technikalia » Archiwum » Działy o szerokiej tematyce - Archiwum » Nauka - Archiwum