Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Wierzycie w boga ?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2231 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 145, 146, 147, 148, 149
Autor Wiadomość
Mężczyzna
 Post Napisane: 21 cze 2015, o 21:03 
-#
-#

Ja wierze, ale nie chodze do kościola

Nie wybrano
 Post Napisane: 7 sie 2015, o 23:30 
-#
-#

lolobolo napisał(a):
Ja wierze, ale nie chodze do kościola

Chyba nie w Boga Katolickiego.
Wiara w Boga w Trójcy opiera się na aktywnym uczestnictwie w życiu społeczności zgromadzonej wokół tabernakulum, które jest sercem każdego Domu Bożego oraz na działalności apostolskiej, a przynajmniej na otwartych deklaracjach swoich poglądów.
Brakiem uczestnictwa w sakramentach i życiu Kościoła, popieraniem poglądów wprost sprzecznych z nauką Kościoła (in vitro, aborcja, wojujący ateizm, eutanazja, antykoncepcja, LGBT-gender propaganda, laicyzm, ewolucja) sam wykluczasz się ze społeczności Bożej, stając naprzeciw Boskim nakazom.
Możesz z tym polemizować, ale ja radzę poczytać odpowiednie wersy i wszystko stanie się jasne.

Osobiście oczywiście w Boga wierzę, co chyba dałem już po sobie poznać.

Nie wybrano
 Post Napisane: 25 wrz 2015, o 12:26 
-#
-#

Wierzę w Boga, jak i w całą Trójcę Świętą... W końcu jakby nie było Jezus był również postacią historyczną... http://www.krakow-projekty.pl/projekty-z-poddaszem.html Ponadto czuję obecność Boga w moim życiu- mniemam, że to swierdzenie rozbawi większość z Was, ale tak właśnie jest... Poza tym co po śmierci? Gdyby nie było nic, to nasze życie nie miałoby najmieniejszego sensu... Kraków projekty domów

Kobieta
 Post Napisane: 28 wrz 2015, o 08:24 
-#
-#

każdy wierzy w to co chce, tak powinno być, nikt do wiary nie może być przymuszanym, a z kościołem tak już jest, że to skostniała instytucja

Kobieta
 Post Napisane: 7 paź 2015, o 13:08 
-#
-#

Nie wierzę w boga. Nie wierzę w nic, co nie jest wytłumaczalne i sprawdzalne.

Kobieta
 Post Napisane: 9 paź 2015, o 16:07 
-#
-#

Nie :) boga stworzyli ludzie a nie bóg ludzi

Mężczyzna
 Post Napisane: 14 paź 2015, o 14:51 
-#
-#

Wydaje mi sie ze ludzie to wymyslili mam na mysli religie, panstwo, politykow, zeby miec na kogo zrzucac odpowiedzialnosc za swoje niepowodzenia . Cos jest nam nie tak to wina od razu spada na politykow , a czy wszyscy mozemy powiedziec o sobie ze probujemy zmieniac samych siebie, zaczynam zawsze od siebie ? Wykorzystujemy wszystkie swoje mozliwosci ?

Nie wybrano
 Post Napisane: 18 sty 2016, o 12:10 
-#
-#

w Boga wierzę, ale do Kościoła nie chodzę, rozgraniczam to

Nie wybrano
 Post Napisane: 19 sty 2016, o 21:12 
-#
-#

Tak. Dokładnie jestem wierzący ponad pięć lat. Nawróciłem się w 2010 roku podczas spotkań modlitewnych pewnej grupy kościelnej. Mogę powiedzieć, że moim Panem jest Jezus Chrystus chociaż podążanie za Nim jest coraz trudniejsze.

„Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wiele jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znają.” (Mt 7,13–14)

Nie wybrano
 Post Napisane: 18 lut 2016, o 23:25 
-#
-#

Nie wierzę, na szczęście ;)

Kobieta
 Post Napisane: 19 lut 2016, o 09:41 
-#
-#

wszystko zależy od danych wydarzeń w moim życiu, są czasami takie momenty że wierzę mocniej, a czasami zadaję sobie pytanie czy Bóg istnieje

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2231 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 145, 146, 147, 148, 149

Strona główna forum » Działy o szerokiej tematyce » Filozofia, psychologia i religie