Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Świadomy sen

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Nie wybrano
 Post Napisane: 15 sty 2013, o 17:13 
-#
-#

szpileczka napisał(a):
Podczas prób świadomego śnienia, wielokrotnie doświadczyłam paraliżu sennego, nie wiem, skąd to się bierze, ale jest to bardzo nieprzyjemne uczucie.

Bierze się to z faktu odłączenia układu nerwowego od układu ruchowego w trakcie snu. Klasyczne zaburzenia tego naturalnego mechanizmu to np. lunatykowanie.

Nie wybrano
 Post Napisane: 15 sty 2013, o 23:53 
-#
-#

Radzę wejść na stronę http://www.oobe.pl/park/index.php?act=idx ;)
Forum poświęcone tego typu rzeczom. Istnieją tam nie tylko porady, techniki, problemy lecz doświadczenia i opisy ludzkich przeżyć (dzienniki snów). Lubie na takie strony wchodzić. Jakoś czuje się wtedy inaczej.
Piszą o rzeczach nierealnych; dusza, opuszczanie ciała, kreowania swojej rzeczywistości, eksperymenty a poza tym dowiesz się w ogóle o śnieniu. (np. co się dzieje z ciałem podczas snu.)

[Dodano]

Radzę wejść na stronę http://www.oobe.pl/park/index.php?act=idx ;)
Forum poświęcone tego typu rzeczom. Istnieją tam nie tylko porady, techniki, problemy lecz doświadczenia i opisy ludzkich przeżyć (dzienniki snów). Lubie na takie strony wchodzić. Jakoś czuje się wtedy inaczej.
Piszą o rzeczach nierealnych; dusza, opuszczanie ciała, kreowania swojej rzeczywistości, eksperymenty a poza tym dowiesz się w ogóle o śnieniu. (np. co się dzieje z ciałem podczas snu.)

Mężczyzna
 Post Napisane: 17 lut 2013, o 21:55 
-#
-#

Kilka razy udało mi się, wpływać na sen i poniekąd kreować pewne w nim zajścia, za to od dłuższego czasu jest tak, że mam pewną kontrolę nad sobą we śnie, i mogę odpowiadać w pewien sposób, do różnych sytuacji, w przeszłości mogłem jedynie obserwować i brać udział w wydarzeniach.

Kobieta
 Post Napisane: 6 wrz 2017, o 10:32 
-#
-#

Przerażają mnie takie zagadnienia dot. kontroli snu, a zarazem jestem bardzo ich ciekawa. Przerabiałam już kilka technik wywołania takiego stanu, głównie te opisane na https://podpowiadamy.pl/jak-miec-swiado ... o-wywolac/ ale w sumie żadna nie dała mi 100% kontroli. Chociaż paraliż senny zaobserwowałam.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strona główna forum » Działy o szerokiej tematyce » Filozofia, psychologia i religie