Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Nie wybrano
 Post Napisane: 21 lip 2008, o 10:22 
-#
-#

Mam takie pytanie dotyczące właśnie piersi... Więc...
Czy jeżeli wystąpi jakaś "kulka" na piersi to jest to od razu jakaś zmiana chorobowa, czy może to być objaw też czegoś innego np wzrostu czy no nie wiem...???
Pytam, bo ostatnio wyczułam na jednej piersi właściwie to bardziej pod piersią taką właśnie "kulke", która przy dotyku boli. Nie wiem czy mam się martwić czy może to normalne. Mam 17 lat (nieskończone jeszcze), jeżeli to ważne...

Aha jeszcze takie jedno pytanie na marginesie: do którego roku życia rosną piersi??? Bo yhh moje do dużych nienależą, a nawet są małe;/;/;/ mam czekać, czy zacząć sie z tym godzić??

Ulepszam tytuł - następnym razem postaraj się bardziej, bo będzie warn /Justynka_

Ostatnio edytowano 21 lip 2008, o 11:04 przez ewelyna915, łącznie edytowano 1 raz

Kobieta
 Tytuł:
 Post Napisane: 21 lip 2008, o 10:40 
-#
-#

http://www.resmedica.pl/ffxart5003.html

Moze to Ci w czyms pomoze :wink:

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 21 lip 2008, o 10:53 
-#
-#

Dzięki Olecha heh szukałam w necie i nie wiem jak ja szukałam ze nie znalazłam... Ale przydał mi sie ten artykuł, bo wiem że to "nie zawsze rak" :)

Kobieta
 Tytuł:
 Post Napisane: 21 lip 2008, o 11:03 
-#
-#

Ja tez kiedys wyczulam "guzka" w piersi ale okazalo sie ze to poprostu gruczoł ;p

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 21 lip 2008, o 12:07 
-#
-#

Nie, nie każdy guzek na piersi musi oznaczać chorobę. Podobno u niektórych kobiet powstają takie małe gulki przed okresem, a potem znikają. Ale mimo tego radzę zapisać się do lekarza (onkologa), tak na wszelki wypadek i dla świętego spokoju.

Trzymam kciuki, żeby to nie było nic poważnego. :)

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 21 lip 2008, o 13:18 
-#
-#

Nie, nie ma sie czym martwic. Guzek jak go nazwalas nie musi oznaczac od razu czegos powaznego. Rowniez slyszalam ze guzki pojawiaja sie u niektorych kobiet przed okresem. Porozmawiaj z mama na ten temat, moze ona ma podobe problemy i Cie uspokoi jakas dobra rada, jezeli nie to udaj sie do lekarza.

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 21 lip 2008, o 14:09 
-#
-#

Nie masz się czym martwic!
Szczególnie kiedy mówisz,że masz małe piersi,ponieważ mogą być to tzw.pęczki pokwitaniowe czy jakoś to się nazywa;]
Też kiedyś się niepokoiłam i poszłam z tym do lekarza,a on powiedział,że to znak,że piersi rosną. :grin:
Chyba,że Cię to bardzo niepokoi to wybierz się do lekarza.Chociaż całkowicie się zgadzam z poprzednimi wypowiedziami...:D
Pozdrawiam!

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 21 lip 2008, o 15:01 
-#
-#

dzięki, nio skoro wszyscy są zgodni to musi być prawda. A wizyta u lekarza niekoniecznie mi się uśmiecha, dlatego tu napisałam. Jestem spokojniejsza.
Pozdrawiam

Mężczyzna
 Tytuł:
 Post Napisane: 21 lip 2008, o 15:23 
-#
-#

Na Twoim miejscu lepiej bym się udał do lekarza... Bo tak jak osoby wyżej piszą nie musi to być nic złego, ale prawdopodobieństwo jednak niestety jest że może być to coś złego, a w takich przypadkach chyba ważny jest czas. więc dla własnego spokoju i żeby być pewnym udaj się do lekarza... I on rozwieje Twoje wątpliwości...

Marzenia i dążenie do nich to jedyne co nam pozostaje w tej szarej rzeczywistości...

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 21 lip 2008, o 20:49 
-#
-#

Pozatym nawet gdyby ktokolwiek z nas miał jakąkolwiek porządną wiedzę w tym zakresie nasze rady mogą być bezsensowne jeśli wiemy tylko, że posiadasz bolący guz pod piersią.
Pogadaj z mamą, niech ona o tym zdecyduje.

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 21 lip 2008, o 22:18 
-#
-#

Piersi mają budowę zrazikową, także mogą być kulki dobre, ale mogą być też złe. Przy okazji u ginekologa zapytaj :wink:

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 22 lip 2008, o 13:29 
-#
-#

nie ma sie co martwic :) głowka do gory, ja mialam tak samo teraz mam skonczone 16 lat ale jakies 3 miesiace temu gstalam przezd lustrem i ogladalam prawa piers, zauwazylam malego guzka, ktory tak samo jak Twoj bolal przy dotykaniu. powiedzialam o tym mamie. na nastepny dzien udalam sie z nia do lekarze i co sie okazalo byl to gruczol :). takze nie ma sie co martwic, na zapas mozesz powiedziec o tym mamie i isc z nia do lekarza lekarz bedzie wiedzal co to jest. :) a co do piersi... to rosna one do 21 roku zycia. moje tz nie sa duze. miseczka a i 75 w obwodzie. takze kuleczki mam. i nie przejmuj sie. zapamietaj : male jest piekne :). pozdrawiam cie serdecznie. trzymaj sie :)

Nie wybrano
 Post Napisane: 10 sie 2009, o 22:11 
-#
-#

Też niedawno znalazłam takiego guzka... Bardzo się boje, że to coś złego.... ; ( Chce pójsć do lekarza by mnie wyslał na badania, ale sie tego boję... Nie wiem, co mam robic.

Nie wybrano
 Post Napisane: 10 sie 2009, o 22:15 
-#
-#

a moze to brodawka?

Nie wybrano
 Post Napisane: 10 sie 2009, o 22:31 
-#
-#

Może to jest zwykły włókniak, który zniknie po okresie! ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » Technikalia » Archiwum » Trudne Pytania - Archiwum » Zdrowie i uroda - Archiwum