Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Książki Fantasy

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
Mężczyzna
 Post Napisane: 29 gru 2015, o 10:47 
-#
-#

To ja napiszę o Straży. To książka, która z założenia kierowana jest dla młodzieży 12+, ale ja jestem świetnym przykładem na to, że można ją czytać jak się ma nawet 19-20 lat ;p Wampirów w niej nie znajdziecie.

Nie wybrano
 Post Napisane: 29 gru 2015, o 13:32 
-#
-#

Sammi napisał(a):
To jest ta, co pierwszą napisał Brandon Mull , prawda, fajny pomysł z tym, żeby każd anapisal ktos inny, ja nie mam 3 to od razu sobie dwie dokupię.

Tak. :) Pierwszą napisał Brandon Mull, a czwartą, czyli ostanią póki co Shannon Hale. Jak uwielbiam styl Mulla, to powiem, że nowa autorka wcale mu nie ustępuje.

ps. A wiesz, że jak kupisz czwartą cześć to przy okazji dostajesz też kod do gry? :) Można sobie pograć po lekturze. :D

Kobieta
 Post Napisane: 30 gru 2015, o 10:52 
-#
-#

O z grą nie wiedziałam, świetnie, dodatkowa zachęta. Dzięki

Nie wybrano
 Post Napisane: 4 lut 2016, o 14:39 
-#
-#

Znacie coś jeszcze do czytania z fantastyki, ale młodzieżowej - bez wątków typu horror, ale też żeby nie była też zbyt dziecinna?

Mężczyzna
 Post Napisane: 10 lut 2016, o 15:44 
-#
-#

Markoś napisał(a):
A mi się spodobała cala seria Spirit Animals, czyli bohaterach, którzy kontrolują wielkie bestie, mają swoje specjalne moce - i charaktery, które do nich pasują. :) Teraz wchodzi czwarta część, ponoć mają być jeszcze trzy, a jak dla mnie, to mogłoby ich być nawet więcej!

Myślę, że mógłbyś też spróbować z "Szkatułką i ważką". Czytałem ją, kiedy pożyczyłem od siostry ciotecznej. Spoko napisana, fabuła wciąga. Daje radę.

Mężczyzna
 Post Napisane: 17 lut 2016, o 12:11 
-#
-#

garymodder999 napisał(a):
Markoś napisał(a):
A mi się spodobała cala seria Spirit Animals, czyli bohaterach, którzy kontrolują wielkie bestie, mają swoje specjalne moce - i charaktery, które do nich pasują. :) Teraz wchodzi czwarta część, ponoć mają być jeszcze trzy, a jak dla mnie, to mogłoby ich być nawet więcej!

Myślę, że mógłbyś też spróbować z "Szkatułką i ważką". Czytałem ją, kiedy pożyczyłem od siostry ciotecznej. Spoko napisana, fabuła wciąga. Daje radę.

garymodder999, fajnie jakbyś napisał coś więcej, bo tak to nic w sumie nie powiedziales, a książka naprawdę godna polecenia. Markoś, popatrz sobie, to jest nowa seria Strażnicy, jest nawet trailer na youtube taki w klimacie. Fajne połączenie magii i fizyki: tajemnice, pytania bez odpowiedzi, niespotykane umiejętności.Nie chce zdradzać za duzo, ale powinno ci się spodobać.

Nie wybrano
 Post Napisane: 2 mar 2016, o 22:50 
-#
-#

najbardziej lubię fantastykę , długa utopia czy wiedźmy lustra . Szukam jakiejś kolejnej perły do mojej kolekcji , macie coś właśnie z tej kategorii do polecenia ? Teraz w matrasie jest -30% na ten gatunek i chciałabym z tego skorzystać póki czas.

Kobieta
 Post Napisane: 29 mar 2016, o 15:25 
-#
-#

Witam, z fantasy to obecnie czytam "Czas Żniw" Samantha Shannon. Stworzyła coś nowego coś oryginalnego, nie ma tam elfów, wampirów, wilkołaków, magii jest jak na lekarstwo. Poza tym czytuję książki oparte na uniwersum Metro 2033 choć to bardziej sc-fi.

Kobieta
 Post Napisane: 29 mar 2016, o 21:12 
-#
-#

Potwierdzam, Czas żniw jest genialny. Przeczytałam jednym tchem.
Ja teraz czytam "Berło Serapisa i inne opowiadania" Riodana. Zbiór naprawdę genialnych dziewięciu opowiadań. Część z nich znałam wcześniej, a część to nowości, więc się cieszę że mam wszystko w jednym miejscu ^^ Na pewno wielu z Was go zna, w końcu wydał już mnóstwo książek :) Lubię go za to, że podaje mitologię w innej formie, a do tego pisze z humorem. Zawsze interesowały mnie starożytne wierzenia, więc te książki są dla mnie idealne. Polecam z całego serca, na pewno się nie zawiedziecie :)

[Dodano]

Potwierdzam, Czas żniw jest genialny. Przeczytałam jednym tchem.
Ja teraz czytam "Berło Serapisa i inne opowiadania" Riordana. Zbiór naprawdę genialnych dziewięciu opowiadań. Część z nich znałam wcześniej, a część to nowości, więc się cieszę że mam wszystko w jednym miejscu ^^ Na pewno wielu z Was go zna, w końcu wydał już mnóstwo książek :) Lubię go za to, że podaje mitologię w innej formie, a do tego pisze z humorem. Zawsze interesowały mnie starożytne wierzenia, więc te książki są dla mnie idealne. Polecam z całego serca, na pewno się nie zawiedziecie :)

Kobieta
 Post Napisane: 26 wrz 2016, o 08:11 
-#
-#

Z ostatnio wydanych książek najbardziej podobała mi się powieść A. Ohanesian Dziedzictwo Orchana. Polecam :)

Kobieta
 Post Napisane: 30 wrz 2016, o 11:21 
-#
-#

Wspominał ktoś o Świecie Dysku? Na pewno warto się zapoznać. Zwłaszcza kilka pierwszych książek jest fajnych. Moje ulubione: Blask fantastyczny, Mort, Kosiarz, Pomniejsze bóstwa.

Kobieta
 Post Napisane: 15 lis 2016, o 11:26 
-#
-#

Ja za fantastykę wzięłam się stosunkowo niedawno, ale jak na razie większość z tych książek, które czytałam z tego gatunku baaardzo mi się podobało. Z tym, że ja nie czytam tej "poważnej" fantastyki na razie. :) W tym roku zdecydowanie moim numerem jeden jest: http://aros.pl/ksiazka/dwor-cierni-i-roz . Nie mogłam się od tego oderwać i już odliczam czas do wydania drugiego tomu. Nie udało mi się za to przebrnąć przez "Grę o tron". :( Jedno z moich największych rozczarowań, ale za jakiś czas zrobię drugie podejście i może będzie lepiej.

Nie wybrano
 Post Napisane: 19 lis 2016, o 11:14 
-#
-#

Mi z fantasy spodobały się bardziej post apokaliptyczne klimaty i książki takie jak Metro 2033. Polecam szczególnie pierwszą część z całego cyklu.

Kobieta
 Post Napisane: 23 lis 2016, o 08:52 
-#
-#

Mogę polecić "Czarnoksiężnika z Archipelagu" i wiele innych Ursuli Le Guin.

Kobieta
 Post Napisane: 30 lis 2016, o 12:45 
-#
-#

Książki o Wiedźminie Sapkowskiego są świetne.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strona główna forum » Działy o szerokiej tematyce » Książki i czasopisma