Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Książki Fantasy

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
Nie wybrano
 Post Napisane: 27 lip 2012, o 11:36 
-#
-#

Lubicie? Czytacie? Jakie/które? Jeżeli nie, to dlaczego? Jakie są najgorsze książki w tym gatunku?

Nie wybrano
 Post Napisane: 30 lip 2012, o 01:14 
-#
-#

Ja czytam tylko Andrzeja Sapkowskiego , saga wiedźmin. Mogę ją czytać bez końca , dobrze przedstawiony świat jak również wciągające i nieszablonowe historie. Inni autorzy nie przypadli mi do gustu.

Nie wybrano
 Post Napisane: 30 lip 2012, o 14:12 
-#
-#

Czasem czytam, np. niedawno czytałam Nowa ziemię i Reckless -dwie zupełnie rózne, pierwsza s-f, druga baśniowa z elfami, nimfami i giyllami -ludzie z kamienia. Tolkien to klasyka, lae jakoś do grona fanek nie dołaczyłam, ale film uwielbiam i byłam na maratonie. Reckless tez idealnie by sie nadawło na ekranizację.

Nie wybrano
 Post Napisane: 2 sie 2012, o 11:22 
-#
-#

Pani Funke znam Atramentową trylogię. Reckless równie dobre?

Nie wybrano
 Post Napisane: 2 sie 2012, o 11:30 
-#
-#

Ja znowuż nie znam (słyszałam, lecz nie czytałam) Atramentowej więc nie odpowiem ;) niemniej Reckless świetne!

Nie wybrano
 Post Napisane: 2 sie 2012, o 12:05 
-#
-#

Fantastykę, fantasy i wszystko co z tym gatunkiem związane uwielbiam i z chęcią czytam. Dla mnie wstyd jest, że jeszcze Sapkowskiego nie czytałam, ale mam oczywiście zamiar i już nie mogę się doczekać. ;)

Z Atramentowej czytałam pierwszą część i pamiętam, że była świetna. Mam w planach ją sobie przypomnieć i przeczytać resztę serii.

Nie wybrano
 Post Napisane: 2 sie 2012, o 13:04 
-#
-#

Funke trzeba przeczytać. Nie wiem jak atramentowa seria ale Reckless jest na fantastyką z górnej półki i nie mam na myśli ceny. W fantastyce niestety dużo jest pozycji które próbują być fajnymi przygodówkami ale przez to, że o nic w nich nie chodzi to przestają być fajne. A Funke pisze z takim polotem, że te książki są żywe, widać że czytała różne historie bo stwory to nie kopie z gier fantasy tylko mają charakter.

Nie wybrano
 Post Napisane: 8 sie 2012, o 13:42 
-#
-#

Zabrałam się za to Reckless, skoro chwaliliście. Bardzo mi się podoba, ten sam styl co Atrmentowa, taka trochę straszna baśń. Bardzo lubię tę autorkę.

Nie wybrano
 Post Napisane: 8 sie 2012, o 14:08 
-#
-#

Cześć. Jeśli chodzi o fantastykę to mam kilku ulubionych autorów: Tolkien, Colfer, Sapkowski, Pilipiuk oraz Pratchett. Serdecznie polecam książki tych panów nawet osobom, które fantastyki nie lubią ;D Czytałam Funke, ale nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia... Moim zdaniem była to za długa baśń.

Kobieta
 Post Napisane: 11 sie 2012, o 02:54 
-#
-#

Wiedźmin to u mnie numero uno. No okej, obok Harrego Pottera bo przyznaję otwarcie, że jestem pokoleniem hp i dobrze mi z tym.
Z Tolkiena czytałam tylko "Hobbita", ale przyjdzie pora i na Władcę Pierścieni.

Obecnie na tapecie mam "Grę o tron", a dokładniej teraz to "Starcie królów". Ciekawych postaci cały wachlarz, tomiska grube, więc jest nad czym spędzać całe dnie i zarywać nocki. Co prawda na razie nie ustawiłabym tej serii w hierarchii 'fajności' obok dzieł Rowling czy Sapkowskiego, ale przede mną jeszcze spoooro części i być może w ten świat też wsiąknę.
Chociaż jak na razie w książkach G.R.R. Martina mało elementów fanatastycznych. Bardziej to przypomina powieść rycerską.

Mężczyzna
 Post Napisane: 12 sie 2012, o 19:37 
-# Mrrrau
-# Mrrrau

Najbardziej tandetne heroic fantasy na jakie trafiłem to "miecz prawdy" Goodkinda (saga 12 tomowa i kolejne w przygotowaniu) - przez długie lata mój ukochany numer 1 ;) nadal lubie do tego wracać, ale od patosu czasem chce się rzygać :P

Obecnie do gustu mi przypadły książki brenta Weeksa o Aniele nocy (trylogia + osobno prequel) i Anne Bishop o Czarnych Kamieniach (saga 9 tomowa), Trudi Canavan też mnie miło zaskoczyła dwiema Solidnymi trylogiami, ale niestety trzecia, która jest bezpośrednią kontynuacja drugiej odstaje od poziomu.

Z książek które dawniej mnie wciagneły - sztampowy i równie wypełniony patosem jak wspomniany "miecz prawdy" ciąg ksiazek o Drizzcie autorstwa Salvatore - jeszcze parę lat temu się zaczytywałem dla drizzta - potem się zaczytywałem dla artemisa - obecnie niestety zbrzydły mi postaci jednoznacznie dobre co mocnbo zawęża mi wybór literatury.

No i oczywiście "Mroczna Wieża" Kinga - chciał zrobić coś lepszego i bardziej epickiego od władcy pierścieni [co moim zdaniem wcale nie jest trudne] i udało mu się po 100 kroć - ciekawsze - bardziej ludzkie (bohaterowie tracą kończyny, doznają porażek, są winni śmierci niewinnych, podejmuja tragiczne wybory) - lepiej skonstruowane - pomimo bardziej skomplikowanego świata i zasad tym światem (w zasadzie światami) rządzących trzymające się kupy lepiej od WP. Jednak jest to ksiażka trudna w odbiorze - jest dużo dygresji do historii USA, dużo wtrąceń z innych książek Kinga, bezpośrednie nawiązania do Miasteczka Salem - ktoś słabo ogarnięty pogubi się w gąszczą wątków, ale osoby które parę rzeczy przeczytały w swoim życiu będa z tego czerpały radość - albo czasem po paru latach od przeczytania mrocznej wieży sięgną po jakąś klasykę i nagle zrozumieją skąd jakiś dziwny wątek w MW się pojawił. Piękna sprawa.

Obrazek

Nie wybrano
 Post Napisane: 12 sie 2012, o 21:53 
-#
-#

Z fajnego fantasy poza tym co koledzy i koleżanki wymienili moge polecić:
nieco baśniowy Cykl Lyonesse - Vance'a,
do tego Conan - Howarda (klasyka),
Elenium/Tamuli i Belgariada - Eddingsa,
Tale of the eternal champion - Moorcocka (Elryk, Runestaff, Hawkmoon, Corum)
Dragonlance - Weis/Hickman.
Świat czarownic - Andre Norton
cykl Raymonda E. Feista

Z takiego trochę nietypowego fantasy (z techniką):
Cykl Darkover - Marion Zimmer Bradley (podobno Avalon jest też niezły ale nie znam)
Cykl Amber - Roger Zelazny

Z polskich:
Szerer - Kres (chociaż jest to bardziej sf w stylistyce fantasy)
Saga o kotołaku, Most nad Otchłanią - Konrad T. Lewandowski

Z najgorszych jakie czytałem to chyba Wykucie Miecza Mroków - (niestety) Weis/Hickman

Nie czytuję (już) fantasy bo w zdecydowanej większości jest wtórna i prymitywna. Wolę SF.

[Dodano]

No i jeszcze z klasyki Le Guin - Ziemiomorze.
I z polskiej coś fajnego bajkowego Białołęcka - Tkacz Iluzji.

Nie wybrano
 Post Napisane: 15 sie 2012, o 13:55 
-#
-#

Polecam z tego gatunku literackiego Orhan Pamuk - Śnieg
"Wielki Marsz" - Stephen King
Achaja- Ziemiańskiego:)
Nikt Naprawdę Jamesa Herberta:)
Miasto Dusz- Wojciecha Szydy:)

Nie wybrano
 Post Napisane: 16 sie 2012, o 12:16 
-#
-#

A jeszcze fajne są opowiadania Agnieszki hałas o Krzyczącym w Ciemności.

A Szyda to sf pełną gębą.

Mężczyzna
 Post Napisane: 3 wrz 2012, o 22:24 
-#
-#

Widzę iż większość z Was jest fanem fabuły Wiedźmina autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Mam małe pytanko. Jakie inne książki podobne do Wiedźmina są równie lub bardziej ciekawsze?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strona główna forum » Działy o szerokiej tematyce » Książki i czasopisma