Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Co czytamy? :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2639 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176  Następna strona
Autor Wiadomość
Kobieta
 Post Napisane: 25 gru 2016, o 12:01 
-#
-#

ja lubię literaturę skandynawska...Mankella, Lackberg...Rosenfeldt i Hjorth...rewelacja:) polecam gorąco jeśli ktoś nie został jeszcze przez ten gatunek z północy pochłonięty...:)

Nie wybrano
 Post Napisane: 29 gru 2016, o 16:17 
-#
-#

Dostałam pod choinkę pokolenie ikea :)

Kobieta
 Tytuł: Co czytamy? :)
 Post Napisane: 2 lut 2017, o 11:41 
-#
-#

Z ostatnio przeczytanych książek polecam "Dziewczynę z pociągu", spodobała mi się też książka "Małe życie". Jeśli lubicie poezję, to mogę też polecić tomik "Moje pragnienie wolności" - to zbiór patriotycznych wierszy, świat komunizmu oczami zwykłego robotnika, któremu brakuje na życie.

Kobieta
 Post Napisane: 8 lut 2017, o 14:34 
-#
-#

Teraz Fight Club lub "Podziemny Krąg" w pewnym sensie ;)

Kobieta
 Post Napisane: 9 lut 2017, o 17:27 
-#
-#

Skończyłam czytać "Naznaczonych śmiercią" Veroniki Roth, co to była za książka! Już dawno fabuła mnie tak nie pochłonęła, żebym zarywała noc. Jedna z lepszych pozycji fantasy jakie czytałam.

Nie wybrano
 Post Napisane: 12 lut 2017, o 22:56 
-#
-#

fibini - a napiszesz coś więcej? To jest ta sama Roth która napisała "Niezgodną"?

Kobieta
 Post Napisane: 14 lut 2017, o 09:36 
-#
-#

Ja teraz czytam "Paryż" - 900-set stronicowa powieść, może do wiosny dam radę ją skończyć.

Kobieta
 Post Napisane: 15 lut 2017, o 21:07 
-#
-#

Markoś - tak to ta sama autorka :). Książka za to lepsza moim zdaniem od poprzedniej serii. Opowiada o dwóch walczących ze sobą narodach łagodnym Thuvhe i brutalnym Shotet. Do tych narodów należą Akos i Cyra, ich losy się brutalnie łączą i to nie będzie zwyczajny wątek miłosny bo relacja jest mocno pokomplikowana. Rzecz dzieje się na planecie należącej do galaktyki rządzonej przez tzw. Zgromadzenie. Całość galaktyki łączy ze sobą tajemnicza siła, nurt dzięki któremu bohaterowie mają określoną przyszłość oraz niektórzy z nich posiadają dary (mniej lub bardziej przydatne, takie jak np. przepowiadanie przyszłości lub naprawianie zepsutych rzeczy). Mieszkańcy galaktyki w pewnym momencie poznają swoje przeznaczenie i każdy będzie chciał je zmienić.

Nie wybrano
 Post Napisane: 16 lut 2017, o 00:01 
-#
-#

fibini- dzięki, może się zdecyduje, bo widzę znajoma też czyta i mówi, że ciekawa. Apropo tych darów, to tylko wiem, że ktoś potrafi kasować czyjąś pamięć przez wymianę myśli, a główna bohaterka ma jeszcze ciekawsze moce.

To mnie ciekawi najbardziej, ale to już może sam doczytam. :)

Mężczyzna
 Post Napisane: 16 lut 2017, o 03:53 
-#Moderator
-#Moderator

Czytał ktoś może "Michnikowszczyznę" Ziemkiewicza? Bo nie wiem, czy warto (autora cenię jako publicystę, ale nie wiem, czy nie okaże się, że książka to zbiór faktów, opinii i tez, które wałkuje/wałkował i tak w felietonach, artykułach, wywiadach itd. - a więc rzecz wielce wtórna), a mój czas to jednak cenne dobro, bo zauważyłem (wow, ale Szerlog), że już zapewne (co najmniej) jedna trzecia życia za mną - toteż nie chciałbym owego czasu marnować bardziej niż to potrzebne.

Poza tym nie polecam II tomu Fellera (choć zawsze lepszy niż pierwszy, z metodą bijekcji z kosmosu wziętą i innymi wkurzającymi sztuczkami z nieba), natomiast mogę polecić "Wykłady ze statystyki matematycznej" Bartoszewicza oraz "Elementary Inequalities" Mitrinovica. [pierwszą czytałem, czy więcej przeglądałem z powodu potrzeby związanej ze studiami, drugą - bo po prostu nierówności mnie podniecają i nawet podczas kolacji wigilijnej myślałem o innym dowodzie jednej nierówności z IMO, niestetyż bezskutecznie - a ta pozycja dostarcza sporej dawki wiedzy na temat nierówności).

Mężczyzna
 Post Napisane: 21 lut 2017, o 13:47 
-#
-#

paaula190 napisał(a):
Z ostatnio przeczytanych książek polecam "Dziewczynę z pociągu", spodobała mi się też książka "Małe życie". Jeśli lubicie poezję, to mogę też polecić tomik "Moje pragnienie wolności" - to zbiór patriotycznych wierszy, świat komunizmu oczami zwykłego robotnika, któremu brakuje na życie.

Dziewczynę z pociągu polecam :D Dobra książka i równie dobra adaptacja filmowa. Co do "Małego życia" to nie mogę się zgodzić. Ta książka była słaba, nie podobała mi się - fabuła zbyt naciągana, ilość tragedii zbyt duża. :facepalm:

Mężczyzna
 Post Napisane: 22 lut 2017, o 06:14 
-#Moderator
-#Moderator

A teraz sobie czytam Doktora Faustusa Manna. Nikogo to nie obchodzi, no i trudno, świetna książka, choć raczej niełatwa, nie nadaje się, jeżeli ktoś chce się po prostu zrelaksować (ja nie tego aktualnie poszukuję, więc mnie to nie przeszkadza). Szkoda, że Mann był dewiantem, ale za to książki pisał kapitalne.

Nie wybrano
 Post Napisane: 25 lut 2017, o 13:44 
-#
-#

A wszędzie piszą,  że ta "Dziewczyna z pociągu" bardzo przereklamowana...

Za to o "Naznaczonych śmiercią" widziałam same dobre opinie i chyba się zabiorę, bo ostatnio najlepiej mi podchodzą właśnie takie dystopiczne klimaty.

Nie wybrano
 Post Napisane: 4 mar 2017, o 15:56 
-#
-#

Schwarzenigger- a co z nim było nie tak? :)

fotelia- pisze się "dystopijne" chyba, ale poza tym, to książka okazała się naprawdę dobra.
Szczególnie jak ktoś lubi magiczne klimaty, a do tego dużo akcji.

Mężczyzna
 Post Napisane: 4 mar 2017, o 19:21 
-#Moderator
-#Moderator

Mann był bardzo toksyczną osobą, przynajmniej z tego, co wyczytałem. Zakochany w sobie egocentryk, do tego zgorzkniały, bo mimo homoseksualnych skłonności realizował (jak to nierzadko bywało) klasyczny schemat rodziny. Myślę, że nieprzypadkowo dwaj jego synowie popełnili samobójstwo.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2639 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176  Następna strona

Strona główna forum » Działy o szerokiej tematyce » Książki i czasopisma