Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Co czytamy? :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2639 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176  Następna strona
Autor Wiadomość
Nie wybrano
 Tytuł: Co czytamy? :)
 Post Napisane: 9 sie 2016, o 16:12 
-#
-#

Czytam - kończę nawet "Zamach: Jana Ali - dobra, wciągająca lektura, jest akcja, dowcipni bohaterowie i zaskakująca fabuła. Mogą się denerowować osoby mocno opowiadające się po jednej z politycznych stron. ;) Może też sprowadzić na ziemię tych przesadnych optymistów...

Mężczyzna
 Post Napisane: 10 sie 2016, o 08:12 
-#
-#

ja najbardziej lubię czytać powieści kryminalne. Kiedyś moją ulubioną pisarką była Agata Christie. Teraz znowu uwielbiam czytać kryminały szwedzkie, które mają swój niepowtarzalny klimat

Mężczyzna
 Post Napisane: 12 sie 2016, o 11:56 
-#
-#

Yutuber, Christie zawsze spoko, ale po kilkunastu przeczytanych książkach już się domyślasz kto zabił :)
LucyJa, widziałem w księgarni, nawet przekartkowałem, ale tak jakoś szybko szybko i nie wziąłem w końcu nic. Mam wrażenie, że polskie political fiction to gatunek, który na stałe zagości na półkach w księgarniach, chyba jest taka społeczna potrzeba "przegadania" tego co się teraz u nas dzieje. Szczerze powiedziawszy po raz pierwszy chyba od dawna polityka w Polsce jest bardziej pokręcona i ciekawa od tej zagranicznej...

Kobieta
 Post Napisane: 13 sie 2016, o 14:02 
-#
-#

Aktualnie czytam "Dziewczyna z ogrodu" P. Foroutan - jak na razie oceniam ja bardzo pozytywnie, także polecam. Później zabieram się natomiast za nową polską powieść społeczno-obyczajową "…jako i my odpuszczamy…" B. Wołmiński - koleżanka mi ją poleciła, opisuje autentyczną historię miłości dwójki młodych ludzi żyjących w okresie stalinizmu i ich dramatyczne przeżycia.

Nie wybrano
 Post Napisane: 16 sie 2016, o 15:19 
-#
-#

Yutuber napisał(a):
ja najbardziej lubię czytać powieści kryminalne. Kiedyś moją ulubioną pisarką była Agata Christie. Teraz znowu uwielbiam czytać kryminały szwedzkie, które mają swój niepowtarzalny klimat

To Zamach ci się może spodobać - naprawdę dobra intryga - porwanie.
Cytuj:
LucyJa, widziałem w księgarni, nawet przekartkowałem, ale tak jakoś szybko szybko i nie wziąłem w końcu nic. Mam wrażenie, że polskie political fiction to gatunek, który na stałe zagości na półkach w księgarniach, chyba jest taka społeczna potrzeba "przegadania" tego co się teraz u nas dzieje. Szczerze powiedziawszy po raz pierwszy chyba od dawna polityka w Polsce jest bardziej pokręcona i ciekawa od tej zagranicznej...

Mówią, że zawsze lepiej tam, gdzie nas nie ma. Ja nie widzę powodów do radosci z sytuacji politycznej. Najstraszniejszy jest ten rozłam, który nastepuje w społeczeństwie - oby nie spełniła się wizja z książki, gdzie brat bratu wrogiem i możesz zginąć kupując lody na ulicy.

Mężczyzna
 Post Napisane: 17 sie 2016, o 15:39 
-#
-#

LucyJa napisał(a):
Mówią, że zawsze lepiej tam, gdzie nas nie ma. Ja nie widzę powodów do radosci z sytuacji politycznej. Najstraszniejszy jest ten rozłam, który nastepuje w społeczeństwie - oby nie spełniła się wizja z książki, gdzie brat bratu wrogiem i możesz zginąć kupując lody na ulicy.

Ależ i ja nie widzę absolutnie, ale jakoś nie widzi mi się też emigracja, póki co przynajmniej.
Rozłam jest to fakt, miejmy nadzieję, że ta sytuacja się jakoś wkrótce unormuje... Bo aż starch
A książkę kupiłem jednak :)

Kobieta
 Post Napisane: 28 sie 2016, o 06:21 
-#
-#

iwonaa92 napisał(a):
Aktualnie czytam "Dziewczyna z ogrodu" P. Foroutan - jak na razie oceniam ja bardzo pozytywnie, także polecam. Później zabieram się natomiast za nową polską powieść społeczno-obyczajową "…jako i my odpuszczamy…" B. Wołmiński - koleżanka mi ją poleciła, opisuje autentyczną historię miłości dwójki młodych ludzi żyjących w okresie stalinizmu i ich dramatyczne przeżycia.

Ja też czytałam niedawno książkę "Dziewczyna z ogrodu" P. Foroutan. Również polecam, jest to doskonała literatura.

Nie wybrano
 Post Napisane: 31 sie 2016, o 13:28 
-#
-#

LucyJa napisał(a):
Czytam - kończę nawet "Zamach: Jana Ali - dobra, wciągająca lektura, jest akcja, dowcipni bohaterowie i zaskakująca fabuła. Mogą się denerowować osoby mocno opowiadające się po jednej z politycznych stron. ;) Może też sprowadzić na ziemię tych przesadnych optymistów...

Oj, to akurat prawda. W książce społeczeństwo jest bardzo podzielone na tych dobrych i złych. Tych, którzy stoją po jednej słusznej stronie i są patriotami, i tych złych, czytaj zdrajców :wink: Coś Wam to przypomina? :wink: No i zgadzam się, książka jest bardzo dobra :smile:

[Dodano]

Zresztą mam nadzieję, jeszcze a propos książki Jana Ali, że drugi tom szybko i niebawem nas zaskoczy. Jeśli będziecie wiedzieć, kiedy kolejna część trylogii, dajcie proszę znać :-)

Nie wybrano
 Post Napisane: 1 wrz 2016, o 16:04 
-#
-#

Podobno ma być wrzesień/październik drugi tom :)

Kobieta
 Post Napisane: 5 wrz 2016, o 09:31 
-#
-#

ostatnio mam wkręte na powieści z filmów - obecnie pamiętniki wampirów

-
komora hiperbaryczna Warszawa

Mężczyzna
 Post Napisane: 23 wrz 2016, o 21:24 
-#
-#

Ja właśnie zacząłem Harlana Cobena (kolega mi go polecił) - jestem w połowie "Wszyscy mamy tajemnice" i serdecznie polecam... i wracam do czytania!

Nie wybrano
 Post Napisane: 29 wrz 2016, o 18:22 
-#
-#

Cytuj:
Yutuber, Christie zawsze spoko, ale po kilkunastu przeczytanych książkach już się domyślasz kto zabił :)

Masz rację książki A. Christie są dość szablonowe, ogólny schemat dość podobny, dość często widać, że to wszystko było wyssane z palca. Nie ma w jej książkach logiki dość złożonej , jak w najlepszych dziełach Conan Doyle'a.

Kobieta
 Post Napisane: 9 paź 2016, o 11:25 
-#
-#

Obecnie siedze w Crossie ;) Taka lekturka na odchamienie :P

Nie wybrano
 Post Napisane: 11 paź 2016, o 15:20 
-#
-#

Dziewczyna z pociągu :) Chciałam przeczytać przed pójściem do kina :)

Mężczyzna
 Post Napisane: 12 paź 2016, o 22:16 
-#Moderator
-#Moderator

Jestem mniej więcej w połowie piątego tomu "Baśnioboru" (mam dużo młodszą siostrę, która strasznie się upierała, żebym przeczytał tę serię, no i okazało się całkiem w porządku, choć trochę naiwne), a poza tym wypożyczyłem sobie "Martwe dusze" Gogola i zapowiada się świetna lektura.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2639 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176  Następna strona

Strona główna forum » Działy o szerokiej tematyce » Książki i czasopisma