Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Co czytamy? :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2639 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 176  Następna strona
Autor Wiadomość
Kobieta
 Tytuł: Co czytamy? :)
 Post Napisane: 18 maja 2007, o 15:29 
-#
-#

Ostatnio tak przeglądałam sobie tematy w dziale Kultura i rozrywka, szukałam też tematów o książkach. Jest ich nawet dość sporo, ale wszystkie zapomniane lub poruszające twórczość jednego autora.
Brakuje nam tematu, w którym moglibyśmy się systematycznie dzielić opiniami na temat przeczytanych książek. Więc na wzór tematu Ostatnio oglądałem/Ostanio słuchałem powstaje ten.
Obowiązuje jedna, bardzo ważna zasada: nie zdradzamy zakończeń!

Mole książkowe łączcie się;)

Ostatnio edytowano 11 lip 2008, o 09:50 przez Ann, łącznie edytowano 1 raz

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 18 maja 2007, o 16:12 
-#
-#

chyba tu będę często pisał :)

Dziœ przeczytałem nowš nowš ksišżkę Tolkiena - Dzieci Hurina.
Podobno wczeœniej były jaj jakieœ częœci w internecie. Przyznam że nieco się zdziwiłem, jak zobaczyłem nowš ksišżkę Tolkiena. Podnieciłem się jak mały dzieciak do zabawki, kupiłem i poszedłem do domu. Czyta się bardzo dobrze. Ksišżka nie nudzi, owszem, sš mniej ciekawe częœci, ale nadrabiajš to rozdziały przy których czas leciał strasznie szybko. Szkoda że Dzieci Hurina nie sš długie - liczyłem na trochę więcej czytania ale i tak jestem zachwycony, bo nigdy by nie pomyœlał że przyjdzie mi czytać coœ nowego Tolkiena. Same jego nazwisko powinno być wystarczajšcš wskazówkš co do kupna tej ksišzki.
Œwietna Ksišżka

Dziœ kończę ostatni tom Trylogii Klingi łowcy, więc może jeszcze dziœ wieczorem się podziele wrażeniami

Tytuł:
 Post Napisane: 18 maja 2007, o 16:34 

Ostatnio przeczytałem Hannibala. Jeśli chodzi o samą fabułe to jest zdecydowanie lepiej niż w filmie jednak zakończenie filmowe było lepsze. Trochę się zawiodłem, kiedy przeczytałem, co jest na końcu:P

Mężczyzna
 Tytuł:
 Post Napisane: 18 maja 2007, o 16:57 
-#
-#

Ostatnio przeczytalem ksiazke Andrzeja Pilipuka - "Dziedziczki". Ciekawa, wciagajaca fabula osadzone we wspolczesnych realiach. Jest to 3 czesc cyklu i jak narazie ostatnia. Pojawiaja sie plotki o kontynuacji, ale nigdy nic nie wiadomo. Idealna pozycja (jak cala trylogia) dla osob lubiacych lekkie lektury na wakacje^^. Jedyne do czego moge sie przyczepic to watki "hackerskie". Sa wyciagniete z jakiejs kiepskiej bajki :P

Jaskier

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 18 maja 2007, o 16:59 
-#
-#

chyba będę tu często zaglądać.

Tearaz kończę czytać "Lala" Jacka Dehnela. Przypadła mi do gustu. Jest świetna, zabawna. Jak najbardziej polecam;)

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 18 maja 2007, o 17:35 
-#
-#

Cytuj:
[Tearaz kończę czytać "Lala" Jacka Dehnela.

Też przymierzam się do tej książki :)

Obecnie czytam "Fałszerzy" Andre Gide.
Powieść opowiada w najogólniejszym skrucie o pisaniu powieści, a raczej o 'jej nienapisaniu'. Historia układa się wokół postaci Bernarda (alter ego pisarza), Oliviera Moliniera (siostrzeniec Bernarda i jego miłość), Bernarda Profitendieu (przyjaciela Oliviera) oraz demonicznych i obłudnych hr. Roberta de Passavanta i lady Griffith.
Powieść zaliczona niegdyś przez Kościół do immoralnych, wpisana na Indeks Ksiąg Zakazanych faktycznie nie nadaje się dla gorliwych katolików. Szczególnie oburzać ich mogą wątki homoseksualnych miłości między bohaterami.

Ostatnio edytowano 18 maja 2007, o 21:09 przez Oskar, łącznie edytowano 1 raz

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 18 maja 2007, o 18:19 
-#
-#

ostatnio przeczytałam "Regulamin tłoczni win" Irvinga. sieroty, porody, aborcje. ksiazka jest swietna polecam wszystkim, mimo tego ze jest dosyc obszerna ale naprawde warto. zreszta wszystkie pozycje Irvinga sa niesamowite- taki autor. a teraz czekam az mi "trzynascie" świetlickiego przyleci poczta.

Kobieta
 Tytuł:
 Post Napisane: 18 maja 2007, o 18:40 
-#
-#

W ciągu ostatnich kilku tygodni przeczytałam 4 książki, które naprawdę dobrze się czyta i polecam:)

"Maja" Jostein Gaarder - ten autor ma niesamowity talent do przekazywania wiedzy, gdyby pisał podręczniki z pewnością uczyłoby się nam łatwiej i przyjemniej. Miejsce akcji się zmienia, fabuła jest interesująca a zakończenie zaskakujące. Granice między rzeczywistością i naukowymi "wykładami" a grą prowadzoną przez pisarza z czytelnikiem jest wręcz niewyczuwalna. Całość jest bardzo wciągająca i nietypowa. Przy okazji możemy dowiedzieć się wielu rzeczy z zakresu, powiedzmy tak ogólnie biologii.
"Dziewczyna z pomarańczami" Jostein Gaarder - hmm, jest to taka nieco inna książka, mało w niej wiedzy - jedynie klika zagadnień związanych z astronomią. Opisy uczuć, romantycznych chwil, sentymentalne listy wychodzą Gaarderowi tak średnio. W książce jak zwykle pojawia się ciekawy motyw i "bohater - przewodnik", jak ja to po swojemu nzyam. Ale ja jednka wolę kiedy Gaarder przekazuje wiedzę, jst konkretny niż kiedy mówi o uczuciach.

Podobnie jak Areiks jestem oczarowana trylogią Pilipiuka. Już nieraz o nim słyszałam, to od koleżanki, to gdzieś jakis artykuł. Ale nie miałam ochoty czytać. Aż pewnego dnia prosto w moje ręce wpadły "Kuzynki". Książkę przeczytałam w jedną noc. Jest napisana świetnym stylem, bohaterki są wprost niesamowite, nie brak też humoru. Bardzo dobrze się czyta, w duchu albo i na głos można się też pośmiać z poglądów Pilipiuka na polskie szkolnictwo. Po prostu, aż brak mi słów.
To samo dotyczy drugiej części, czyli "Księżniczki". Teraz czekam juz tylko na trzecią, mam nadzieję, że po weekendzie uda mi się ją zdobyć.

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 18 maja 2007, o 18:48 
-#
-#

lek napisał(a):
ostatnio przeczytałam "Regulamin tłoczni win" Irvinga. sieroty, porody, aborcje. ksiazka jest swietna polecam wszystkim, mimo tego ze jest dosyc obszerna ale naprawde warto. zreszta wszystkie pozycje Irvinga sa niesamowite- taki autor. a teraz czekam az mi "trzynascie" świetlickiego przyleci poczta.

Przeczytałam prawie wszystko Irvinga i nie zgadzam się z Tobą, że wszystko pozycje są niesamowite. Im nowsze tym gorsze. Niestety, ale widać nie można pisać samych niesamowitych książek. Dla mnie najlepsze były: "Świat wegług Garpa", "Hotel New Hampshire", i "Modlitwa za Owena". Reszta to już takie sobie.

A "Regulamin tłoczni win" niestety nie czytałam i bardzo nad tym ubolewam. Jak tylko trafi mi się w ręcę nie usnę dpóki nie dojdę do końca;)

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 18 maja 2007, o 19:20 
-#
-#

Mi też się zdaje, że często będę tu zaglądać =) ostatnio czytałam "Zbrodnię w rozmiarze XL"- super kryminał dla wszystkich:) Dobre, kiedy chce się odpocząć od myślenia, chociaż żeby się domyślić, kto jest mordercą, trzeba się nieźle, że tak powiem, "nagłowić", po czym i tak okazuje się, że jest nim ktoś inny:P
A oprócz tego, niedawno czytałam "Dobranoc, słonko"- smutna książka o molestowanej seksualnie dziewczynce, która w końcu "wyrywa" się z domu, poznaje chłopaka itp., oraz "Bez odwrotu"- oparta na faktach opowieść o czternastoletniej dziewczynie, która zachodzi w ciążę, rodzi dziecko i zmaga się z wszystkimi trudnościami. Nie żebym czytała tylko smutne książki. Kilka tygodni temu skończyłam czytać "Eragona" i jego drugą część "Najstarszy"- już nie mogę się doczekać następnej=]

Przylądka Dobrej Nadziei"

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 18 maja 2007, o 19:40 
-#
-#

Właśnie jestem po lekturze J.M. Coetze'a "HAŃBA".

Niby to romansidło, bo opowiada o związku starszego profesora z młodą studentką, która potem Go zaskarża i traci On wszystko co miał... Jednak typowe romansidło to nie jest. Tak naprawdę jest w tej książce głębszy przekaz... Mimo wszystko o miłości. Zaskakujące zakończenie. Polecam.

Właśnie się przymierzam do Irvinga "Modlitwa za Owena"- to podobno jedna z lepszych Jego pozycji. Poczytamy, zobaczymy... :)

Studentem jestem i nikt kto ma wódkę nie jest mi obcy :)

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 18 maja 2007, o 19:42 
-#
-#

hmm ostatnio "Weronika postanawia umrzeć" i "Demon i Panna prym" Paulo Coelho..bardzo interesujące książki, zresztą ten autor pisze naprawdę fajnie...

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 18 maja 2007, o 20:28 
-#
-#

To ja się wyłamie z lekturą szkolną, albowiem ostatnią ksiązką była LALKA Prusa :) Pomijając to ostatnio czytałam Au pair potrzebne od zaraz autorstwa Melissy Cruz...
Świetna ksiązka pisana z lekkością i humorem :0 Polecam dla rozluźnienia.

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 18 maja 2007, o 20:48 
-#
-#

A ja przeczytałam " Heban" Ryszarda Kapuścińskiego. Autor opowiada o swoich spostrzeżeniach na temat Afryki, ludzi którzy tam żyją. Niby może się wydawać nudne ale jestem wstrząśnięta że to społeczeństwo musi walczyć z tyloma przeciwnościami nie marudzi i sobie radzi.!! Narzekamy na Polskę jednak to Europa a nie Afryka i mamy o wiele lepiej niż oni.

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 18 maja 2007, o 21:35 
-#
-#

ostatnio skończylam 'Purpurowe rzeki' Jean-Christophe Grange. Jak dla mnie najlepszy francuski autor thriller`ów. Trzyma w napięciu i czasami sytuacje są tak zaskakujące, że chyba nikt by się nie domyślil. Jest adaptacja filmowa tej książki z Jeanem Reno. Nie widzialam, ale zamierzam.

Teraz przymierzam się do przeczytania 'Pan Lehman'Sven Regener

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2639 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 176  Następna strona

Strona główna forum » Działy o szerokiej tematyce » Książki i czasopisma