Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Książki Fantasy

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
Kobieta
 Post Napisane: 7 kwi 2017, o 10:04 
-#
-#

Ja mogę polecić sagę o rodzie Otori. Pierwszy tom to "Po słowiczej podłodze".

Kobieta
 Post Napisane: 11 maja 2017, o 08:04 
-#
-#

Warto też przeczytać "Wybrańca" Marka Mazura. Z początku wydaje się dość standardowe, bo motyw wybrańca jest okropnie ograny. Ale potem rozkręca się i książka zmienia się w coś, czego trudno się było spodziewać. Tak że jest to znacznie oryginalniejsza powieść, niż mogłoby się wydawać po tytule :)

Kobieta
 Post Napisane: 7 gru 2017, o 09:39 
-#
-#

Chętnie przeczytam.

Mężczyzna
 Post Napisane: 17 lut 2018, o 21:22 
-#
-#

Dawno nie czytałem nic ciekawego w fantastyce. Takeshi kossakowskiej, ale to nie końca mój klimat, Japonia i te klimaty :P

Nie wybrano
 Post Napisane: 18 lut 2018, o 20:05 
-#
-#

baksik napisał(a):
Dawno nie czytałem nic ciekawego w fantastyce.

Zobacz "Gdzie niebo mieni się czerwienią" - pewnie nie znasz, jak piszesz, że w fantastyce nic ciekawe się nie dzieje, a dzieje się tylko trzeba poszukać.

Mężczyzna
 Post Napisane: 22 lut 2018, o 13:17 
-#
-#

Z nowości zachęcam do przeczytania powieści "Jaskółcze znamię. Część I: Zamach" - to polska powieść. Wciąga z każdą kolejną stroną, trzyma w napięciu i zaskakuje. Wyróżnia się na tle obecnej literatury masowej.

Mężczyzna
 Post Napisane: 25 lut 2018, o 18:34 
-#
-#

Markoś napisał(a):
baksik napisał(a):
Dawno nie czytałem nic ciekawego w fantastyce.

Zobacz "Gdzie niebo mieni się czerwienią" - pewnie nie znasz, jak piszesz, że w fantastyce nic ciekawe się nie dzieje, a dzieje się tylko trzeba poszukać.

adamm90 napisał(a):
Z nowości zachęcam do przeczytania powieści "Jaskółcze znamię. Część I: Zamach" - to polska powieść. Wciąga z każdą kolejną stroną, trzyma w napięciu i zaskakuje. Wyróżnia się na tle obecnej literatury masowej.

Własnie widzę, że jest co czytać. Coś więcej o tej "Gdzie niebo mieni się czerwienią" możesz napisać. To też polska książka?

Nie wybrano
 Post Napisane: 27 lut 2018, o 22:59 
-#
-#

baksik - nie jest polska, ale to debiut Lisy Lueddecke. Sama powieść jest utrzymana w takim bardzo mroźnym i złowrogim klimacie, ale jak tylko akcja trochę się rozwija, to ma się ochotę zarwać noc, żeby doczytać do końca.

Mężczyzna
 Post Napisane: 3 mar 2018, o 19:38 
-#
-#

Imię i nazwisko brzmi skandynawsko co by tłumaczyło mroźny klimat książki :) Brzmi bardzo spoko. To jest seria?

Nie wybrano
 Post Napisane: 6 mar 2018, o 10:33 
-#
-#

baksik - niestety nie, nie wiem czy będą będą kolejne części tej historii, ale jakby były, to nie było by źle. Chociaż z drugiej strony, to też sztuka zamknąć fabułę w jednym tomie, w tym przedstawić świat po zagładzie, umieścić w nim wątek kolejnej fali zarazy - bo to czerwone niebo jest sygnałem dla mieszkańców, że zbliża się zaraza, a najlepsze jest to, że w tej książce ta zaraza wcale nie jest największym zagrożeniem. Dzieje się i to sporo. :)

Mężczyzna
 Post Napisane: 7 mar 2018, o 09:35 
-#
-#

Trochę z lenistwa, zanim się sam zapoznam, możesz przybliżyć fabułę bo wiedzę, że czytałeś tą książkę. :smile:

Nie wybrano
 Post Napisane: 8 mar 2018, o 08:40 
-#
-#

baksik - spoko, ale nie wiem, co ci napisać, żeby nie spojlerować - to chyba nie popsuje ci czytania.
Mamy główną bohaterkę Ósę, która mieszka na wyspie Skane. Mieszka z ojcem i siostrą w małej osadzie. Ma przyjaciela, a poza tym, to raczej ma pecha do znajomości, bo dobry kontakt ma tylko z tym przyjacielem. Wszyscy wiedzą, że na ich świat ma spaść zaraza, bo niebo mieni się czerwienią, ale tylko Ósa chce coś z tym zrobić. A potem przychodzi jeszcze większe zagrożenie niż tajemnicza zaraza, ale to już byłby za duży spojler. :)

Mężczyzna
 Post Napisane: 14 mar 2018, o 11:53 
-#
-#

Dzięki za pomoc :D jeszcze nie czytałem, ale naprawdę chcę i to zrobię, obiecuję :D Szybko książkę przeczytałeś? Nie ukrywam, że lubię książki, które wciągają i łapie się je w parę dni. Mam parę które zacząłem i czytanie ich idzie jak krew z nosa...

Nie wybrano
 Post Napisane: 14 mar 2018, o 22:27 
-#
-#

Chyba szybko, bo w tydzień. Czasami książka wciąga od początku, a czasami po prostu jest nudna, ale ja mam taki zwyczaj, że jak już coś zacznę czytać, to czytam do końca. :) Tutaj akurat autorka wymyśliła taki trik, że chciało się od razu dowiedzieć - o co chodzi z tą zarazą, kiedy nadejdzie i co się w związku z tym wydarzy. A wydarzy się wiele.

Kobieta
 Post Napisane: 17 mar 2018, o 19:42 
-#
-#

Markoś napisał(a):
Chyba szybko, bo w tydzień. Czasami książka wciąga od początku, a czasami po prostu jest nudna, ale ja mam taki zwyczaj, że jak już coś zacznę czytać, to czytam do końca. :) Tutaj akurat autorka wymyśliła taki trik, że chciało się od razu dowiedzieć - o co chodzi z tą zarazą, kiedy nadejdzie i co się w związku z tym wydarzy. A wydarzy się wiele.

Rzeczywiście pod koniec książki jest już dużo akcji co powiedzmy sobie szczerze, po pierwszych stronach raczej nie jest oczywiste. Wątki rozkręcają się wolno ale na cierpliwych czeka nagroda w drugiej połowie książki. Warto

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strona główna forum » Działy o szerokiej tematyce » Książki i czasopisma