Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Co czytamy? :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2631 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 172, 173, 174, 175, 176
Autor Wiadomość
Nie wybrano
 Tytuł: Co czytamy? :)
 Post Napisane: 21 paź 2017, o 17:08 
-#
-#

Fakt, że autorka. Jest naprawdę świetna językowo. Brawo też dla tłumacza. Te książki rzede wszysktim poruszają bardzo mocne kontrowersyjne problemy i budzą moralny niepokój. Nie wiem co będzie dalej w "ludzie na drzewach" na razie pochłania mnie historia tego człowieka, oparta zresztą o prowdziwą postać. Taki doktor żył, wywiózł kilkadziesiąt dzieci - z jednej strony "darował im" piękne życie w cywilizacji i dostatku, a z drugiej - molestwoał je. To jest coś, co nie bardzo mieści się w głowie...

Nie wybrano
 Post Napisane: 22 paź 2017, o 20:16 
-#
-#

To porównywalne do historii pięknego małżeństwa, w którym jeden z małżonków dostarcza rodzinie dobrobyt jednocześnie stosując wobec nich przemoc. Bardziej przyziemny przykład, który nawet jeśli nie jest znany z kręgu bliskich osób, to każdy wie, że nie jest niczym oderwanym od rzeczywistości. Może lepiej, że autorka wywiozła te problemy na inny kontynent, ale prawda jest taka, że jak dla mnie to podróż przez zakamarki ludzkiej etyki, które mam wrażenie są coraz węższe. Ludzie w pędzie za sukcesami i kasą lub sfrustrowani na skutek porównywania się do idealizowanego życia celebrytów, emocjonalnie zmęczeni trudnymi wyborami - szukają odskoczni.

Nie wybrano
 Post Napisane: 2 lis 2017, o 08:55 
-#
-#

Własciwie tak, masz rację, nie trzeba tak rzadkich, nietypowych historii, by spotkać prrzykłady tkaich rozterek, dualizmu wartości na co dzień. Otaczają nas.

Nie wybrano
 Post Napisane: 29 lis 2017, o 00:24 
-#
-#

Dokładnie i tego typu książki pozwalają nam więcej dostrzegać, inaczej to interpretować.

A słyszałyście o książce "Teatr Złoczyńców"? Koleżanka mocno poleca, bardziej w klimacie kryminału. Ponoć akcja toczy się wokół sprawy morderstwa i wielu tajemnic w związku z jego rozwikłaniem. Usłyszałam jednak, że jest tam więcej psychologii. Jak to koleżanka określiła "momentami, sama czuję się jak Detektyw"

Kobieta
 Post Napisane: 7 gru 2017, o 09:43 
-#
-#

Obecnie czytam o wyprawach do Mongolii.

Kobieta
 Post Napisane: 12 gru 2017, o 14:56 
-#
-#

Polów - Remigiusza Mroza. Dobre jest!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2631 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 172, 173, 174, 175, 176

Strona główna forum » Działy o szerokiej tematyce » Książki i czasopisma