Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Piwo w wieku 16 lat

Autor Wiadomość
Nie wybrano
 Post Napisane: 12 lip 2011, o 12:04 
-#
-#

To jest takie straszne dla rodziców gdy dowiedzą sie że ich 16letnie dziecko napiło się piwa?
Przez znalezioną puszke od piwa nie chcą mnie na wakacje puścić :/

Mężczyzna
 Post Napisane: 12 lip 2011, o 12:12 
-#Moderator
-#Moderator

Jak to taka puszka:
http://www.eurosklep24.eu/img/p/2380-2324-large.jpg
To mogli się trochę zdenerwować ::F:
Ja mam prawie 18 lat i nadal się o takie rzeczy czepiają, a mój 15 kumpel pije z ojcem od czasu do czasu.
To zależy od rodziców, trzeba to przetrwać i tyle.

[Dodano]

Poza tym, na cholerę trzymałeś tą puszkę? :facepalm:
Pijesz, wyrzucasz i nie ma problemu, chyba, że coś wyczują.

To wszystko co o niej wiem
zawsze pod tą samą bramą
wschodziła gwiazda jej..."
R. Riedel

Nie wybrano
 Post Napisane: 12 lip 2011, o 12:34 
-#
-#

Przez przypadek ojciec zauważył, zapomniałem wyrzucić

Post Napisane: 12 lip 2011, o 14:15 

Nie, ale na pewno powód do rozmowy - tyle że nie agresywnej czy mającej wzbudzić w dziecku jakieś negatywne emocje, ale obiektywnej na temat alkoholu oraz zagrożeń płynących z jego korzystania.

Bo co mogą wiecej? zbić czy dać karę ? - to nic nie da, a tylko pokaże ich od niedojrzałej do bycia rodzicem strony.

Nie wybrano
 Post Napisane: 12 lip 2011, o 14:29 
-#
-#

Nie wiem czy to tylko o piwo chodzi. Chciałem z kolegą jechać gdzieś, tzn do kolegi za 2 tygodnie (mojego jednego z lepszych) który się przeprowadził na drugi koniec polski. Moi starzy wymyślili sobie że chcemy jechać do norwegii i na ukrainę :shock: nie wiem skąd to wytrzasnęli. Mój kolega miał smaka na norwegię, ale kasy nie mam więc nie pojedziemy, bilet w obie strony to 500zł razem z rowerem + do tego jeszcze drogie wyżywienie w norwegii. A z ukrainą to nie wiem co wymyślił :shock: Powiedział mi jeszcze że jutro mi powie coś że nie będę chciał w ogóle do niego jeździć (nie wiem chyba musi mieć czas do jutra żeby wymyśleć jakąs bzdurę która mnie zniechęci). Czasem mam wrażenie że mój stary ma coś z głową :shock: Starzy powiedzieli mi że możemy razem pojechać w okolice mojego kolegi. Ale przecież ja chcę sie z nim spotkać, spedzic czas, pogadac, pojezdzic :o rodziców mam na codzień

Nie wybrano
 Post Napisane: 12 lip 2011, o 15:46 
-#
-#

piwo napisał(a):
To jest takie straszne dla rodziców gdy dowiedzą sie że ich 16letnie dziecko napiło się piwa?

yyyy nie? nigdy w zyciu rodzice nie zrobili mi dramy o piwo itp haha:) i to nie powod zeby nie puszczac cie na wakacje:D

Mężczyzna
 Post Napisane: 12 lip 2011, o 22:51 
-#
-#

Cytuj:

To zależy co rozumiesz pod słowem normalne?
Takie zachowanie rodziców z pewnością jakoś mocno powszechne nie jest, za to wychowawcze jest jak najbardziej. Po prostu chcą oni Ciebie chronić przed niebezpieczeństwem związanym z używanie alkoholu.
Musicie nawiązać rozmowę, w której oni wyjaśnią swoje rację a Ty ich przekonasz do tego,
że "pijesz" odpowiedzialnie. Ogólnie rzecz biorąc - bardzo dużo zależy od światopoglądu
Twoich rodziców.

Nie wybrano
 Post Napisane: 13 lip 2011, o 00:32 
-#
-#

hah no wytlumacz rodzicom, ze 16 pije odpowidzialnie. ja mam niespelna 18 lat i nigdy nawet nie bylo rozmowy z mama o tym ze jestem wypity czy po przepiciu, az do zakonczenia tego roku szkolnego :P wiadomo, po zakonczeniu, zrobillismy 0,7 we 3 i jeszcze 4 piwa machnalem, troche mnie wzielo na upale, ale zajdlem zapiekanke, zanim dotarlem do domu lajt. dzien pozniej mama mowi: byles na piwie wczoraj, to przeciez nic zlego, ile wypiles?1? na co ja: yyyyy yyyy 1 tak 1. do tej pory przez 3 lata nigdy nie wracalem na noc po ostrym chlaniu, czasem po kilku browarach siostra wyczula, ale lajt.

takze chlopie: i tak pozno zaczynasz i male ilosci. pamietaj! watrobe trzeba cwiczyc za mlodu. tylko rob tak zeby cie starzy nie dojechali. gadanie o odpowiedzialnym piciu... nie probuj tego :)

pozatym pozniej sie gada fajnie z mama i np przy kuzynce, gdzie ja i kuzynka padamy ze smiechu jak mama mowi ze Pawelek to nigdy nie przyszedl pijany do domu (bo nie byl w stanie) :D

Mężczyzna
 Post Napisane: 13 lip 2011, o 01:57 
-#
-#

PawelQuest napisał(a):
takze chlopie: i tak pozno zaczynasz i male ilosci. pamietaj! watrobe trzeba cwiczyc za mlodu.

Hulaj dusza piekła nie ma!

Bardzo wychowawcze słowa skierowane do 16-latka :mrgreen:

Nie, 16 lat i piwkowanie to nie żadna patola, tak się dzieje, ale zawiodłeś zaufanie rodziców i teraz musisz coś z tym zrobić, przejdzie im, imho, o ile nie są jacyś naprawdę anty-alko(alkoholicy w rodzinie ?).

Nie wybrano
 Post Napisane: 15 lip 2011, o 17:32 
-#
-#

E tam. Piwo to nic. Poczekaj jeszcze z rok,jak złapią cię ze strzykawką pełną marihuany. Wtedy zobaczysz ich miny.

Mężczyzna
 Post Napisane: 15 lip 2011, o 23:10 
-#
-#

strzykawka pełna marihuany. toż i ja miałbym minę nietęgą o.O

[Dodano]

bez offtopu: przejebałeś zaufanie, ciężko odbudować i chyba to jest większym problemem niż wlanie w siebie pół litra napoju z 6% zawartością alkoholu.

Sur le pont d’Avignon
L'on y danse, l'on y danse

Mężczyzna
 Post Napisane: 17 lip 2011, o 14:02 
-#
-#

Lokalizacja: Wiocha zabita dechami, na której cudem jest internet
Każdy rodzic inaczej reaguje na zachowania swojego dziecka.
Jak chcesz pić, to pij tak byś wrócił do domu normalnie i nie robił problemów.
I pogadaj z nimi, bo widocznie straciłeś zaufanie i łatwo nie będzie.

Nie wybrano
 Post Napisane: 21 lip 2011, o 17:19 
-#
-#

To masz problem ja na twoim miejscu bym uciekł z domu na 2 tygodnie i zrobił sobie sam wakacje a na drugi raz nie pij i już

Kobieta
 Post Napisane: 6 sie 2011, o 15:01 
-#
-#

piwo napisał(a):

Różni są rodzice. Ja np znam ogrom takich, którzy pozwalają swojej pociesze spróbować przy nich samych piwa czy czego innego, ale jeżeli dzieciak uchlałby się poza domem, to by chyba zabili. I ja ich rozumiem, sama bym z pokoju takiego nie wypuszczała.

Strona główna forum » Trudne Sprawy » Używki