Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Pociąg do papiersów

Autor Wiadomość
Mężczyzna
 Post Napisane: 4 cze 2017, o 00:55 
-#
-#

Hej, mam pewnie problem. Mianowicie strasznie ciągnie mnie do palenia... odkąd pamiętam. Miałem 8-9 lat zawsze chciałem zapalić, potem w podstawówce jakaś herbata (proszę się nie śmiać :lol: ), ale papierosa nigdy nie spróbowałem, bo wiedziałem jak bardzo palenie jest szkodliwe, a uzależnienie to okropna sprawa; pieniądze, zdrowie i ogólnie sam fakt uzależnienia. To mówi rozum, ale zawsze podobał mi się cały proces, zapalanie, wypuszczanie dymu itd. takie zajęcie czymś rąk np. w czasie marszu. Ponadto bardzo podobają mi się palące dziewczyny, są urocze (niska blondyneczka popalająca papierosa-idealnie). Oczywiście to największa durnota, ale tak jakoś mam. Słyszałem opinię, że niektóre osoby zapaliły pierwszego papierosa, stwierdziły, że to okropne i już ich nie ciągnęło. Ja dzisiaj spróbowałem jednego (liceum) i niestety stwierdziłem, że strasznie mi się to podoba. Aż sobie rozganizowałem wyjazd do kolegi jutro, który jest wielkim wrogiem palenia, żeby przypadkiem nie kupić paczki. Z czego to może wynikać? Też tak mieliścis? To jest dziwne, zwłaszcza, że rozum jasno mówi że to gigantyczna głupota.

Mężczyzna
 Post Napisane: 25 cze 2017, o 22:45 
-#
-#

ile teraz masz lat?

powiem może, jak było u mnie. popalam od gimnazjum. z pozytywów - przy wyjściu na papierosa udaje się załatwić naprawdę wiele rzeczy i poznać ciekawych ludzi. i to tyle.
palenie zepsuło mi zęby, pogorszyło znacznie kondycję i wpłynęło strasznie źle na moją wagę. wolę nie liczyć pieniędzy, które wydałem na palenie. wydawało mi się, że się nie uzależnię, ale od drugiej klasy liceum palę codziennie lub prawie codziennie.

myślę, że u ciebie palenie może być jakimś atrybutem atrakcyjności seksualnej; dodającym zarówno seksapilu kobietom, jak i męskości tobie. ma to sens, ale nie warto xddd

jeśli masz konkretnego psychologa/pedagoga w szkole, sugeruję wybrać się na krótką rozmowę do niego

edit: aaaaaach, zaczęły się wakacje, więc jest problem. chyba najlepiej porozmawiać ze specjalistą od uzależnień, a jeśli się trochę wstydzisz, to zadzwoń do organizacji specjalizującej się w pomocy psychologicznej, np. młodzieżowy telefon zaufania czy pierwsza pomoc psychologiczna. wiem, że to się może wydać odrobinę przesadzone, ale nikotynizm to naprawdę poważna sprawa. stary, ludzie umierają przez palenie codziennie. a nawet nie zauważysz, kiedy będziesz palić co chwilę.

no i radzę unikać palących osób w te wakacje, czy to na imprezach, czy nie.

Kobieta
 Post Napisane: 26 cze 2017, o 13:58 
-#
-#

A ja właśnie nie rozumiem tych ludzi, którzy mówią, że można się uzależnić po zapaleniu jednej fajki. Zaczęłam palić w gimnazjum i paliłam, bo też mi się spodobało. Coś koło roku, może półtorej. Około 1/3 paczki dziennie, nieraz więcej, nieraz mniej, czasem wcale, zależało od kasy. ''Rzuciłam'' jak było naprawdę źle z hajsem, mimo tego, że kupowałam zazwyczaj u znajomych w tańszej cenie. Aktualnie palę rzadko, jak ktoś częstuje albo jak mi się zachce to wezmę od kogoś jednego, w wyjątkowych okolicznościach kupię paczkę.
PS. Też paliłam herbatę, ale jednorazowo.

Kobieta
 Post Napisane: 5 sty 2018, o 23:28 
-#
-#

Palenie można zaliczyć chyba do tych nałogów, z którym najtrudniej jest się rozstać, więc nie warto w ogóle zaczynać. Jednak gdy się popala lub pali regularnie to trzeba to rzucić raz, a porządnie. Jeżeli faktycznie chcesz zwalczyć ten nałóg, zapoznaj się ze specjalnie przygotowany e-bookiem jak rzucić palenie - inspirujący ebook odnosi on spektakularne efekty (rzucanie palenia w 24h!) i miliony osób dzięki niemu już nie pali. Może warto wypróbować, szczególnie, że nic się na tym nie traci.

Nie wybrano
 Post Napisane: 24 sty 2018, o 14:12 
-#
-#

To wszystko za sprawą nikotyny. To ona odpowaida za uzależnienie i za pociąg do papierosów. Taka jest niestety prawda.

Kobieta
 Post Napisane: 9 lut 2018, o 23:15 
-#
-#

Palenie to straszna rzecz... moi wspolokatorzy czesto palą, niby na balkonie ale ten zapach jest wszedzie! Odkąd mam oczyszczacze powietrza to nie jest to tak uciazliwe bo sprzet robi swoje.

Kobieta
 Post Napisane: 9 mar 2018, o 23:10 
-#
-#

Papierosy niby nie rujnują życia tak jak alkohol, ale to nie do końca prawda. One rujnują ludzi finansowo - są coraz droższe przez rosnącą akcyzę i ludzie padają w długach! https://vindicat.pl/baza-wiedzy/przedaw ... o-kredytu/

Strona główna forum » Trudne Sprawy » Używki