Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Nie wybrano
 Post Napisane: 11 cze 2013, o 18:27 
-#
-#

cześć, tu kenia. mam pytanie czy możecie polecić bezpłatny, zamknięty ośrodek odwykowy dla nastolatków (chodzi między innymi o acodin), kumpel ma wielkie problemy i boje się,że skonczy się to tragicznie. co w ogóle myślicie o tego typu ośrodkach? pilne

Mężczyzna
 Post Napisane: 13 cze 2013, o 19:30 
-#
-#

opisz może sytuację kumpla, bo mi się wydaje, że dramatyzujesz...

Nie wybrano
 Post Napisane: 6 lip 2013, o 01:23 
-#
-#

Ja bylem w 3 osrodkach w monarach i innych

Mężczyzna
 Post Napisane: 24 kwi 2015, o 11:53 
-#
-#

Wiesz, wszystko zależy od podejścia osoby uzależnionej. Mój brat miał dość, chciał się leczyć. Znaleźliśmy ośrodek w Międzyrzeczu Podlaskim, bardzo ładny i przyjazny ośrodek. Jemu ta terapia pomogła, sam chciał się leczyć, skończyć z narkotykami i dał radę ;) Po wyjściu jest normalnym facetem, takim jakim był przed uzależnieniem, ale z trochę większym bagażem doświadczeń :)
Misie 83, 21-560 Międzyrzec Podlaski
+48 690 631 022 / +48 510 935 984
http://www.darzycia.eu/
Zostawiam namiary na ten ośrodek, może komuś się przyda :) Pozdrawiam

Mężczyzna
 Post Napisane: 15 maja 2015, o 11:43 
-#
-#

Dokłądnie, wszystko zależy od nastawienia chorego. Jeśli chce się leczyc to już polowa sukcesu. Mój ojciec długi czas nie mógł sobie uświadomić że jest chory, ale kiedy w końcu mu się to udało zrozumiał, że trzba coś z tym zrobić. Wysłaliśmy go więc do Ośrodka Leczenia Uzależnień pod Warszawą a dokładnie:
05-180 Pomiechówek, Nowy Modlin 43
http://leczyc.pl
Może namiary komuś się przydadzą :)

Kobieta
 Post Napisane: 29 lut 2016, o 12:14 
-#
-#

Terapia uzależnień moim zdaniem to pierwszy krok do sukcesu, aczkolwiek nie obędzie się bez samozaparcia i zmiany otoczenia, znajomych, którzy mają zły wpływ. Co do ośrodków zajmujących się terapią uzależnień to w Polsce jest ich kilka. Jednym z nich jest Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień od Narkotyków I Alkoholu Willa Arkadia Centrum Psychoterapii. Obecnie dostępne jest u nich również leczenie uzależnienia od dopalaczy - http://osrodekarkadia.pl/dopalacze-narkotyki-xxi-wieku/

Mężczyzna
 Post Napisane: 24 kwi 2016, o 17:39 
-#
-#

Ciężko powiedzieć mi w tym przypadku jeśli chodzi o narkotyki, natomiast mogę trochę się wypowiedzieć na temat alkoholizmu. Mój ojciec był w takim jednym koło Krakowa w Wiosenna. Był tam miesiąc i jakoś skutecznie na niego wpłynęli. Namówiłem matkę abyśmy go gdzieś w końcu oddali. Miesiąc i jest jakby innym człowiekiem. Nie pije już to najważniejsze. W końcu mogę powiedzieć że mam normalną rodzinę i nie wstydzę się zaprosić kumpli do domu. Wiem że było mu ciężko, ale on też sam chciał to zmienić, chciał się z tego nałogu wyrwać. Więc ja uważam że jeśli osoba uzależniona chce się nałogu pozbyć i trafi do dobrych specjalistów jak mój ojciec w Wiosennej to z pewnością takie zamknięte ośrodki są ok. www.osrodekwiosenna.pl Wiem, że leczą z alkoholizmu i leków. Co dalej nie wnikam bo mnie nie interesowało.

Kobieta
 Post Napisane: 9 cze 2016, o 11:24 
-#
-#

Zamknięty ośrodek zawsze jest najlepszą forma leczenia, gdyż jesteś pod opieką specjalistów 24h, jednak na twoim miejscu spróbowałbym na początek coś takiego jak terapia poznawczo-behawioralna, jest to bardzo dobra terapia, która może przynieść zamierzany efekt bez konieczności zamykania się w ośrodku.

Kobieta
 Post Napisane: 19 kwi 2017, o 10:07 
-#
-#

Ja jestem bardziej za takim leczeniem uzależnień w formie terapii, takimi jak mają w Krakowie w Centrum Medycyny Profilaktycznej, dzięki temu ktoś kto żyje sobie na co dzień na wolności przychodzi tylko na takie motywujące grupy wsparcia.

Kobieta
 Post Napisane: 6 maja 2017, o 14:24 
-#
-#

Moim zdaniem takie ośrodki to super sprawa, ponieważ osoby w nich wspierają się, mają podobne problemy itd. Nieco kosztują, więc trafia tam ten, kto naprawdę chce lub też jego bliskim bardzo zależy na jego zdrowiu, co także jest niezwykle ważne. Nie wiem jak z atmosferą w innych ośrodkach, ja kojarzę Want na Kaszubach i tam wszystko wygląda bardzo "domowo", kameralnie, ośrodek jest naprawdę ładny. Zajęć nie brakuje, można liczyć na terapię w grupach, ale też indywidualne spotkania. Plus siłka i inne atrakcje. Oczywiście wiem, że nie każdego stać na takie ośrodki, ale jeżeli możemy sobie na to pozwolić, to moim zdaniem bardzo słuszna inwestycja. Nie tylko się wyleczymy (jeżeli można tak powiedzieć), ale także wypoczniemy i wyciszymy się.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strona główna forum » Trudne Sprawy » Używki