Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Nie wybrano
 Post Napisane: 11 cze 2013, o 18:27 
-#
-#

cześć, tu kenia. mam pytanie czy możecie polecić bezpłatny, zamknięty ośrodek odwykowy dla nastolatków (chodzi między innymi o acodin), kumpel ma wielkie problemy i boje się,że skonczy się to tragicznie. co w ogóle myślicie o tego typu ośrodkach? pilne

Mężczyzna
 Post Napisane: 13 cze 2013, o 19:30 
-#
-#

opisz może sytuację kumpla, bo mi się wydaje, że dramatyzujesz...

Nie wybrano
 Post Napisane: 6 lip 2013, o 01:23 
-#
-#

Ja bylem w 3 osrodkach w monarach i innych

Mężczyzna
 Post Napisane: 24 kwi 2015, o 11:53 
-#
-#

Wiesz, wszystko zależy od podejścia osoby uzależnionej. Mój brat miał dość, chciał się leczyć. Znaleźliśmy ośrodek w Międzyrzeczu Podlaskim, bardzo ładny i przyjazny ośrodek. Jemu ta terapia pomogła, sam chciał się leczyć, skończyć z narkotykami i dał radę ;) Po wyjściu jest normalnym facetem, takim jakim był przed uzależnieniem, ale z trochę większym bagażem doświadczeń :)
Misie 83, 21-560 Międzyrzec Podlaski
+48 690 631 022 / +48 510 935 984
http://www.darzycia.eu/
Zostawiam namiary na ten ośrodek, może komuś się przyda :) Pozdrawiam

Mężczyzna
 Post Napisane: 15 maja 2015, o 11:43 
-#
-#

Dokłądnie, wszystko zależy od nastawienia chorego. Jeśli chce się leczyc to już polowa sukcesu. Mój ojciec długi czas nie mógł sobie uświadomić że jest chory, ale kiedy w końcu mu się to udało zrozumiał, że trzba coś z tym zrobić. Wysłaliśmy go więc do Ośrodka Leczenia Uzależnień pod Warszawą a dokładnie:
05-180 Pomiechówek, Nowy Modlin 43
http://leczyc.pl
Może namiary komuś się przydadzą :)

Kobieta
 Post Napisane: 29 lut 2016, o 12:14 
-#
-#

Terapia uzależnień moim zdaniem to pierwszy krok do sukcesu, aczkolwiek nie obędzie się bez samozaparcia i zmiany otoczenia, znajomych, którzy mają zły wpływ. Co do ośrodków zajmujących się terapią uzależnień to w Polsce jest ich kilka. Jednym z nich jest Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień od Narkotyków I Alkoholu Willa Arkadia Centrum Psychoterapii. Obecnie dostępne jest u nich również leczenie uzależnienia od dopalaczy - http://osrodekarkadia.pl/dopalacze-narkotyki-xxi-wieku/

Mężczyzna
 Post Napisane: 24 kwi 2016, o 17:39 
-#
-#

Ciężko powiedzieć mi w tym przypadku jeśli chodzi o narkotyki, natomiast mogę trochę się wypowiedzieć na temat alkoholizmu. Mój ojciec był w takim jednym koło Krakowa w Wiosenna. Był tam miesiąc i jakoś skutecznie na niego wpłynęli. Namówiłem matkę abyśmy go gdzieś w końcu oddali. Miesiąc i jest jakby innym człowiekiem. Nie pije już to najważniejsze. W końcu mogę powiedzieć że mam normalną rodzinę i nie wstydzę się zaprosić kumpli do domu. Wiem że było mu ciężko, ale on też sam chciał to zmienić, chciał się z tego nałogu wyrwać. Więc ja uważam że jeśli osoba uzależniona chce się nałogu pozbyć i trafi do dobrych specjalistów jak mój ojciec w Wiosennej to z pewnością takie zamknięte ośrodki są ok. www.osrodekwiosenna.pl Wiem, że leczą z alkoholizmu i leków. Co dalej nie wnikam bo mnie nie interesowało.

Kobieta
 Post Napisane: 9 cze 2016, o 11:24 
-#
-#

Zamknięty ośrodek zawsze jest najlepszą forma leczenia, gdyż jesteś pod opieką specjalistów 24h, jednak na twoim miejscu spróbowałbym na początek coś takiego jak terapia poznawczo-behawioralna, jest to bardzo dobra terapia, która może przynieść zamierzany efekt bez konieczności zamykania się w ośrodku.

Kobieta
 Post Napisane: 19 kwi 2017, o 10:07 
-#
-#

Ja jestem bardziej za takim leczeniem uzależnień w formie terapii, takimi jak mają w Krakowie w Centrum Medycyny Profilaktycznej, dzięki temu ktoś kto żyje sobie na co dzień na wolności przychodzi tylko na takie motywujące grupy wsparcia.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strona główna forum » Trudne Sprawy » Używki