Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Jedzenie na studiach

Autor Wiadomość
Nie wybrano
 Post Napisane: 28 kwi 2017, o 06:23 
-#
-#

Cześć. Jak sobie radzicie jeśli chodzi o jedzenie na studiach? Sam staram się gotować, ale przyznaję, że różnie to wychodzi ;) Nie mam do tego smykałki, poza tym możliwości równiez za bardzo nie. W akademiku mamy jedną kuchnię na cały korytarz i często wszystkei kuchenki są zajęte. Na stołówkę chodzę sobie raz czy dwa razy w tygodniu ( na tyle pozwalają fundusze). A reszta to jakieś kanapki i zupki chińskie :P

Nie wybrano
 Post Napisane: 28 kwi 2017, o 08:27 
-#
-#

Zupki chińskie to sobie lepiej odpuść Nie jest to ani zdrowe, ani tak naprawdę smaczne ( swoją drogą to nie wiem jak ktoś może to lubić, jadłam dwa czy trzy razy i jest to normalnie makaron z solą i odrobiną pieprzu, bleeee).
Nie lepiej jak zamiast kanapek kupisz sobie jakieś danie gotowe w słoiczku? Wyjdzie Cie cenowo podobnie a jednak takim czymś można sie o wiele lepiej najeść Dobre dania ma Profi:
http://profi.com.pl/dania-gotowe/#p,fas ... -wieprzowa
Na przykład fasolka po bretońsku z kiełbaską czy ich pulpety....
Nie wyobrażam sobie, aby cały dzień wytrzymać jedynie na kanapkach :P

'Chodź. Na her­batę. Na kawę. Na pa­piero­sa. Na film. Na łóżko. Na cias­tko. Na ka­napkę. Na ka­kao. Na cze­koladę. Na po­całunek. Na mu­zykę. Na deszcz. Na spa­cer. Na śnieg. Na ro­wer. Na zdjęcia. Na chwilę. Na mi­nutę. Na godzinę. Na zawsze.'

Kobieta
 Post Napisane: 26 maja 2017, o 10:35 
-#
-#

No ja szczerze powiedziawszy to Cię podziwiam, a może bardziej to się dziwię, że tak jesz. Wiadomo, budżety studenckie są kruche, mój też jeszcze niedawno do takich należał, ale starałam się jednak jakoś urozmaicać posiłek i w miarę możliwości gotować. Kuchnia w akademiku to nie jest usprawiedliwienie :P Mieszkam w akademiku i normalnie gotuję, mamy dwie kuchnie na cały wielki korytarz i tylko dwie płyty w każdej z tych kuchni :P Miejsca jest mało, ale jak się chce to się da. Zasobność portfela to też nie jest problem, bo co jak co, ale ryż z warzywami czy inne tego typu dania są tanie jak barszcz. W barach mlecznych obiad kosztuje czasem kilka złotych. Mnie się na szczęście udało dostać całkiem niezłą pracę, a że zajęć na studiach mam malutko to pracuję na 3/4 etatu. No jest trochę łatwiej, bo mnie muszę już tak patrzeć na każdy grosz jak wcześniej, choć nadal uważam, że za skromne pieniądze da się wyżywić. Teraz udaje mi się nawet całkiem sporo odłożyć po opłaceniu akademika, więc czasem zaszaleję i wyskoczę sobie np. na sushi, bo uwielbiam :) I nie, nie chodzi mi o takie z Biedronki, bo jest ohydne, ale o prawdziwe, normalne. W Wawie dobre sushi jest w Sushiberry, przy czym nie wychodzi drogo, a robi wrażenie. I smakowe i estetyczne. Polecam zwłaszcza zestawy promocyjne, bo można pojeść po królewsku za niewielką kasę. A Tobie poza tym radzę pójść do pracy jeśli studia Ci pozwalają, nawet na cząstkę etatu, to będziesz miał jakieś drobne, żeby zacząć się trochę lepiej odżywiać. To jest naprawdę bardzo ważne, zniszczysz sobie organizm od tych chińskich zupek...

Kobieta
 Post Napisane: 6 cze 2017, o 11:35 
-#
-#

No pewnie, można jeść skromnie i w miarę zdrowo, jak jedzonko z puszki to tylko raz na 3 miesiące;-)

Nie wybrano
 Post Napisane: 28 lis 2017, o 19:24 
-#
-#

Robię raz na jakiś czas zapasy w Lidlu.
To tani sklep i można sporo zaoszczędzić. Kupuje gotowe dania, półprodukty i warzywa i owoce- tych ostatnich w Lidlu jest bardzo duży wybór i zawsze są świeże. To sklep w sam raz, na studencką kieszeń. Nie jest to tylko moje zdanie - http://cwpbialowieza.pl/popularnosc-lidla-w-polsce/

Strona główna forum » Działy mniejsze » Dietetyka i kulinaria