Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
Kobieta
 Post Napisane: 24 wrz 2015, o 14:12 
-#
-#

gkmo napisał(a):
Dlaczego jadą do Szwecji i Wielkiej Brytanii, a nie zostają we Włoszech i Hiszpanii? Dlaczego Ci ludzie kłamią, że nie mają dokumentów.

To bardzo proste. Dawniej wielu Polaków jeździło do Niemiec do pracy na czarno a taki emigrant, też zanim nie otrzyma statusu jest jakby na czarno. Boi się o swoje dokumenty, że jak dorwą się do nich, to go odstawią znów do granicy.
Znam to z autopsji, bo też jeździłam do pracy do Niemiec na czarno i także zawsze paszport miałam gdzieś głęboko schowany i w razie styczności z policją twierdziłam, że zgubiłam.
Tak robi każdy rozważny uchodźca aby nie popaść w gorsze tarapaty.

Potrzebujemy rozsądnej i rozwiniętej intelektualnie młodzieży: http://kordialne.pl/

Kobieta
 Post Napisane: 27 wrz 2015, o 11:06 
-#
-#

U nas ludzie chorzy dostają renty po 700 zł, które nawet nie starczają na życie, o leczeniu nie mówiąc a tacy od razu dostają kasę 4 razy większą. I Państwo dba o swoich obywateli? Nie - i takiej władzy podziękuję podczas wyborów.

Kobieta
 Post Napisane: 28 wrz 2015, o 09:01 
-#
-#

wiesz z Polakami jest tak, że uwielbiają narzekać, a z tym skrajnym ubóstwem jest tak, że większość z tych osób, to osoby zdrowe, mogą iść do pracy ale wolą dzieci narobić i pić, sporo jest też takich co niby nie pracuj,a i są biedni ale bmw jeżdżą, a uchodźcy są tacy sami jak my, tak samo oddychają, tak samo jedzą, tak samo kochają swoje dzieci, oczywiście nie każdy z nich jest uczciwy ale nie może to rzutować na całą grupę.

Nie wybrano
 Post Napisane: 29 wrz 2015, o 03:55 
-#
-#

Drewniaczek napisał(a):
U nas ludzie chorzy dostają renty po 700 zł, które nawet nie starczają na życie, o leczeniu nie mówiąc a tacy od razu dostają kasę 4 razy większą. I Państwo dba o swoich obywateli? Nie - i takiej władzy podziękuję podczas wyborów.

Dlatego należy dać każdemu choremu, niepełnosprawnemu, staremu i każdej kobiecie po 1500 euro kieszonkowego, żeby nie było że uchodźcy dostają więcej. To takie proste ::F:
AnnaMarek Oczywiście, że to tacy sami ludzie jak my. Tak samo kochają, tak samo cierpią i tak samo umierają jak my :grin:
Jestem uchodźcą z Syrii biegle posługującym się j.polskim. Przyjmiesz mnie i pod swój dach? Potrzebuję miłości, uwagi, dachu nad głową i 2,5k$/miesiąc żeby nie czuć się odrzuconym przez ten okrutny świat.

Kobieta
 Post Napisane: 7 paź 2015, o 15:40 
-#
-#

Takie tematy nigdy nie są łatwe i mało co jest tylko biało- czarne, ale jest na tyle głośno teraz w mediach o uchodźcach, emigrantach "innowiercach", że siłą rzeczy więcej czytam, ostatnio zaczęłam w tej tematyce najnowsza powieść Michela Houellebecqa - Uległość

Nie wybrano
 Post Napisane: 7 paź 2015, o 15:48 
-#
-#

Sammi napisał(a):
Takie tematy nigdy nie są łatwe i mało co jest tylko biało- czarne, ale jest na tyle głośno teraz w mediach o uchodźcach, emigrantach "innowiercach", że siłą rzeczy więcej czytam, ostatnio zaczęłam w tej tematyce najnowsza powieść Michela Houellebecqa - Uległość

Zamiast czytać, lepiej zapisz się w zimie na kurs samoobrony, bo jak hordy czarnych i ciapatych zaczną przebiegać przez nasz kraj jak dotąd to robiły w krajach zachodu, zrobi się niebezpiecznie. Oni nie rozumieją i nie szanują praw własności, wchodzą na działki, okradają domy, sady, gwałcą kobiety i dzieci.
Każda z wymienionych przeze mnie rzeczy miała miejsce w bieżącym roku w Europie.

Kobieta
 Post Napisane: 7 paź 2015, o 16:32 
-#
-#

Cytuj:
Oni nie rozumieją i nie szanują praw własności, wchodzą na działki, okradają domy, sady, gwałcą kobiety i dzieci.

Przesadzasz. Nasi tego nie robią?

Potrzebujemy rozsądnej i rozwiniętej intelektualnie młodzieży: http://kordialne.pl/

Kobieta
 Post Napisane: 8 paź 2015, o 14:04 
-#
-#

Wydaje mi się, że to jest wyolbrzymienie duże. Media skupiają się na obrazie złego uchodźcy, który tylko gwałci i zabiera co nie jego.

A co do "Uległości" to też czytałam. Podobno premiera światowa była w dniu zamachu na Charlie Hebdo. Dobra książka, polecam w kontekście tej dyskusji m.in. :)

Kobieta
 Post Napisane: 9 paź 2015, o 13:59 
-#
-#

Tak, i nawet Michel Houellebecq - był na okładce tej gazet, przez chwilę miał dozór policyjny.

A co do samoobrony, to i tak warto się uczyć, bo nigdy nie wiadomo na kogo cżlowiek wlezie w nocy, na swojego czy obcego , w nocy wszystkie koty sa czarne jak to się mówi.

Nie wybrano
 Post Napisane: 4 lis 2015, o 15:41 
-#
-#

Sammi - znam książkę, a teraz czekam na film "Imigranci", ale coś mi się wydaje, że to będzie zupełnie inna perspektywa. Ciekawe tylko, że to we Francji powstają książki i filmy podejmujące takie tematy - że ta imigracja nie jest prosta. Nie zawsze jest zarobkowa i czasem ludzie uciekają do innego kraju, bo po prostu nie mają innej opcji.

Mężczyzna
 Post Napisane: 7 lis 2015, o 01:23 
-#Moderator
-#Moderator

Myślę, że nie można się tak wypinać, przecież to polski podatnik jest współodpowiedzialny za sytuację w Syrii i innych krajach Afryki, więc jak najbardziej winniśmy paść do unijnych nóżek i przyjąć ilu się da (niestety nie chcą do nas przyjeżdżać tak raczej, a co najwyżej przejazdem w drodze do Niemiec). A ten wstrętny Orban, dyktator, faszysta, oczywiście wszystko miał w zadzie... Jak sobie wyobrażę te łodzie pełne przerażonych, pozbawionych nadziei uchodźców, które są zawracane od wybrzeży Węgier...

Jeszcze tyle nam brakuje do postępowej Szwecji, takiej wielokulturowej, tulerancyjnej, wzbogaconej nutką semickiej krwi.

[Dodano]

TROLOLOLO, PEWNIE JESZCZE KTOS BEDZIE Z TYM DYSKUTOWAĆ, WZIĄWSZY TO NA POWAŻNIE!11111ONEONE

Nie wybrano
 Post Napisane: 8 lis 2015, o 11:19 
-#
-#

anika765 napisał(a):
Wydaje mi się, że to jest wyolbrzymienie duże. Media skupiają się na obrazie złego uchodźcy, który tylko gwałci i zabiera co nie jego.

A co do "Uległości" to też czytałam. Podobno premiera światowa była w dniu zamachu na Charlie Hebdo. Dobra książka, polecam w kontekście tej dyskusji m.in. :)

Kochane Misiaczki z Sudanu, Erytrei, Somalii, Afganistanu, Pakistanu i Iraku na pewno nie mają złych zamiarów.
Oni po prostu pochodzą ze straumatyzowanych krajów.
Należy ich przyjąć do swojego kraju, domu, pokoju, łóżka. Przecież są tacy biedni i głodni.
R.I.P. EUROPE

Kobieta
 Post Napisane: 16 lis 2015, o 15:33 
-#
-#

Markoś - widziałam już Imigrantów, dobry film. Pokazuje tylko trochę inny przypadek, bo mamy tutaj uchodźców ze Sri Lanki - buddystów, którzy są z zasady przyjacielsko nastawieni do innych i niesamowicie otwarci. To zupełnie inna kultura niż Islam, gdzie zdarzają się radykałowie i osoby wrogo nastawione do naszej cywilizacji. W filmie zaznaczono problem imigranckich osiedli, gdzie rządzi tylko przemoc a policja nie ma wstępu. Właśnie w takich miejscach rodzi się fundamentalizm i wychowują terroryści, dokonujący zamachów. Często mają już obywatelstwo francuskie czy innego kraju europejskiego. To jest prawdziwy problem Europy moim zdaniem a nie uchodźcy.

Nie wybrano
 Post Napisane: 16 lis 2015, o 16:20 
-#
-#

fibini napisał(a):
Markoś - widziałam już Imigrantów, dobry film. Pokazuje tylko trochę inny przypadek, bo mamy tutaj uchodźców ze Sri Lanki - buddystów, którzy są z zasady przyjacielsko nastawieni do innych i niesamowicie otwarci. To zupełnie inna kultura niż Islam, gdzie zdarzają się radykałowie i osoby wrogo nastawione do naszej cywilizacji. W filmie zaznaczono problem imigranckich osiedli, gdzie rządzi tylko przemoc a policja nie ma wstępu. Właśnie w takich miejscach rodzi się fundamentalizm i wychowują terroryści, dokonujący zamachów. Często mają już obywatelstwo francuskie czy innego kraju europejskiego. To jest prawdziwy problem Europy moim zdaniem a nie uchodźcy.

Polaczkom i tym podobnym wystarczy, ze mają trochę inny kolor skóry. Ciekawy film jak czytam recenzję na dzienniku, tlyko nisozwy ttrzeba będize zapolować, zeby obejrzeć, ale chyba warto.

Kobieta
 Post Napisane: 17 lis 2015, o 12:02 
-#
-#

Na pewno warto na niego zapolować i obejrzeć bo wiele wyjaśnia. Niestety to prawda, co mówisz. Coraz częściej spotykam się z relacjami, osób które mieszkają w Polsce od lat, pracują i zawsze spotykały się z szacunkiem a teraz mają kłopoty. Sytuacja z uchodźcami sprawiła, że zaczęliśmy być wrogo nastawieni do wszystkiego co inne. Każdy przypadek trzeba oceniać osobno, nie wszyscy są przecież tacy sami.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strona główna forum » Działy o szerokiej tematyce » Polityka i aktualności