Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
Kobieta
 Post Napisane: 20 lip 2015, o 18:36 
-#
-#

Aktualnie toczy się dyskusja dotycząca przyjęcia przez Polskę uchodźców z Syrii, Iraku, Libii itd,. Sporo się mówi o różnicach kulturowych i religijnych. Ludzie o skłonnościach prawicowych demonizują imigrantów, ludzie o skłonnościach lewicowych widzą w nich wybawienie. Chociaż bliżej mi do osób sprzeciwiających się przyjmowaniem uchodźców, uważam, że oś debaty znajduje się w złym miejscu.

Powiem więcej, uważam, że koncentrowaniem się na tym jakiego są wyznania, jakimi regułami się kierują w życiu i nawet tym czy chcą żerować na naszej opiece socjalnej (swoją drogą, brzmi to zabawnie) czy nie, to moim zdaniem sprawa drugorzędna. Naprawdę, przy liczbie 2000, 3000 czy nawet 4000 osób.

Uważam, że jest o wiele poważniejszy powód, dla którego nie powinniśmy przyjmować uchodźców, ba!, nawet nie powinniśmy o tym myśleć.

Posłużę się w tym przypadku prostą historyjką.

Załóżmy, że mieszkacie w wielopokoleniowym/wielorodzinnym domu. W domu tym, mieszkają Wasi pradziadkowie wraz ze swoimi potomkami, czyli również Waszymi dziadkami (oraz ich kuzynami i ich potomkami), Wasi dziadkowie (oraz ich kuzynami), wraz ze swoimi potomkami, czyli również z Waszymi rodzicami (oraz ich kuzynami) itd,. Jednym słowem, cały Wasz ród począwszy od Waszych pradziadków, do Was i Waszych kuzynów, mieszka w jednym ogromnym domu.

Części osób żyje się bardzo dobrze, innym żyje się tylko dobrze, ale jest też część Waszych dalekich krewnych, która żyje w skrajnej biedzie. Nie stać ich na pokrycie bieżących wydatków, ale korzystają z domu na Wasz koszt. Nie stać ich na jedzenie, ale zawsze coś tam w lodówce wyszperają. Nie stać ich na ubrania, ale rodzina jest tak dużą, że ktoś zawsze podrzuci jakiś znoszony ciuch.

Nagle do Waszych drzwi puka, biedny, wymęczony, bezdomny i prosi o miejsce do spania, jedzenie i pomoc.

Co jest bardziej moralne?

Przyjąć go do siebie, obarczyć cała rodzinę kosztem utrzymania, tym samym pogarszając byt wszystkich (łącznie z tymi najuboższymi)?

Czy może, wykorzystać dostępne zasoby na to, aby pomóc swojemu krewnemu, który jest w podobnej sytuacji?

Czy powinniśmy, najpierw pomagać swoim? Czy może powinniśmy wszystkich obarczyć kosztem pomagania innym, nie zważając na to, że wśród naszych wcale nie jest najlepiej?

Pozwólcie też, że posłużę się tylko kilkoma liczbami (bo jest ich więcej).

2,8 mln Polaków żyło w 2014 r. w skrajnym ubóstwie. Gdzie w Polsce jest bieda?http : // goo.gl / tiicVI

Cytuj:
Niestety, osób, których dochody nie pokrywają nawet tych absolutnie minimalnych potrzeb, jest w kraju aż 2,8 mln. Stanowią 7,4 proc. całego społeczeństwa. Przez lata ten odsetek spadał, ale kryzys przyniósł pogorszenie sytuacji i odsetek ubogich po trochu, niekoniecznie w każdym roku, rośnie. Między 2013 a 2014 r. się nie zmienił.

GUS: ponad 4,5 mln osób żyje poniżej granicy ubóstwa
http : // goo.gl / 430OQy

Cytuj:
Pomimo wzrostu gospodarczego, spadku bezrobocia i poprawy przeciętnej sytuacji materialnej gospodarstw domowych, prawie 3 mln Polaków żyło w zeszłym roku w skrajnej biedzie. Z raportu Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) wynika ponadto, że poniżej granicy ubóstwa żyje ok. 4,6 mln osób. Według GUS społeczna mapa zagrożenia biedą nie zmienia się w Polsce od lat.

700 tys. dzieci zagrożonych ubóstwem
http : // goo.gl / bxMKC3

[quote]
blisko 10% młodych do 18. roku życia zagrożonych jest ubóstwem. To oznacza, że 700 tys. dzieci w zasadzie żyje w biedzie.[quote]

Osobiście uważam, że obrzydliwym jest wydawanie chociażby 1 złotówki na pomoc ludziom z zagranicy, kiedy tutaj, pośród nas, jest mnóstwo ludzi walczących każdego dnia o przetrwanie.

Jest mi bardzo przykro, gdy słyszę o uchodźcach z Afryki czy Bliskiego Wschodu, naprawdę. Jest mi jednak o wiele bardziej przykro, gdy widzę matki z dziećmi (w tornistrach po szkole) grzebiące w śmieciach, gdy widzę emerytów próbujących pod Biedronką sprzedać cokolwiek, aby mieć na chleb, gdy widzę młodych chłopaków zbierających złom...

Rozumiem: piękne hasła, chęć pomocy - OK. Pomagajmy, ale zacznijmy od siebie!

Chcemy pomagać innym, kiedy sami mamy tak poważne problemy trawiące nasze społeczeństwo. To mnie bulwersuje...

Mężczyzna
 Post Napisane: 1 sie 2015, o 21:52 
-#
-#

Cytuj:
Jest mi bardzo przykro, gdy słyszę o uchodźcach z Afryki czy Bliskiego Wschodu, naprawdę. Jest mi jednak o wiele bardziej przykro, gdy widzę matki z dziećmi (w tornistrach po szkole) grzebiące w śmieciach, gdy widzę emerytów próbujących pod Biedronką sprzedać cokolwiek, aby mieć na chleb, gdy widzę młodych chłopaków zbierających złom…

No nie wiem. Mi jest bardziej przykro, kiedy myślę o ludziach na tyle zdesperowanych, że za ostatnie pieniądze kupują miejsce na łódce, mając nadzieję, że uda im się dotrzeć w jednym kawałku i że nie skończą jak ktoś z ich rodziny, rozerwany na strzępy przez bombę, z kulą w głowie albo zdekapitowany. Jest mi też bardzo przykro, gdy ktoś używa tak ohydnej retoryki by wyrazić swój sprzeciw wobec imigrantów.
A przykład bardzo kiepski. W tym 38-milionowym kraju, w którym jako osobę homoseksualną uważa się mnie za człowieka drugiej kategorii, nie jednoczę się z rodakami i nie uważam ich za swoją rodzinę, a duża część społeczeństwa napawa mnie odrazą. Zresztą to bez znaczenia, nie widzę powodu, by żywić szczególną więź z jakimiś ludźmi tylko i wyłącznie dlatego, że mówimy tym samym językiem i urodziliśmy się w tej samej szerokości geograficznej.
Ale jednocześnie nie uważam, że nie należy im się pomoc. Pomoc należy się każdemu, kto jej potrzebuje i nie ma znaczenia, czy jest to Mietek z Lublina czy Abdul z Arabii Saudyjskiej.

Mężczyzna
 Post Napisane: 2 sie 2015, o 08:55 
-#
-#

Czak napisał(a):
Cytuj:
Jest mi bardzo przykro, gdy słyszę o uchodźcach z Afryki czy Bliskiego Wschodu, naprawdę. Jest mi jednak o wiele bardziej przykro, gdy widzę matki z dziećmi (w tornistrach po szkole) grzebiące w śmieciach, gdy widzę emerytów próbujących pod Biedronką sprzedać cokolwiek, aby mieć na chleb, gdy widzę młodych chłopaków zbierających złom…

No nie wiem. Mi jest bardziej przykro, kiedy myślę o ludziach na tyle zdesperowanych, że za ostatnie pieniądze kupują miejsce na łódce, mając nadzieję, że uda im się dotrzeć w jednym kawałku i że nie skończą jak ktoś z ich rodziny, rozerwany na strzępy przez bombę, z kulą w głowie albo zdekapitowany. Jest mi też bardzo przykro, gdy ktoś używa tak ohydnej retoryki by wyrazić swój sprzeciw wobec imigrantów.
A przykład bardzo kiepski. W tym 38-milionowym kraju, w którym jako osobę homoseksualną uważa się mnie za człowieka drugiej kategorii, nie jednoczę się z rodakami i nie uważam ich za swoją rodzinę, a duża część społeczeństwa napawa mnie odrazą. Zresztą to bez znaczenia, nie widzę powodu, by żywić szczególną więź z jakimiś ludźmi tylko i wyłącznie dlatego, że mówimy tym samym językiem i urodziliśmy się w tej samej szerokości geograficznej.
Ale jednocześnie nie uważam, że nie należy im się pomoc. Pomoc należy się każdemu, kto jej potrzebuje i nie ma znaczenia, czy jest to Mietek z Lublina czy Abdul z Arabii Saudyjskiej.

Brawo Czak za Twoją wypowiedź! Masz za nią u mnie wielki plus. Miliony Polaków pcha się za granicę (głównie do UK), żeby więcej zarobić i obraża się, gdy Brytyjczycy postępują względem nas ksenofobicznie. Ale jeżeli chodzi o przyjęcie do Polski kilku tysięcy uchodźców, którzy są w znacznie trudniejszej sytuacji niż polscy imigranci, pracujący w Londynie, multum się oburza, i opowiada takie brednie, że nas nie stać, że trzeba myśleć najpierw o swoich itp. Zero empatii dla cudzego cierpienia, zero chęci pomocy, tym, którym w ich kraju zagraża życie. A oczekujemy, że naszą populację imigrancką (w liczbie ok. tysiąc krotnie większej od uchodźców, którzy się chronią w Polsce) Brytyjczycy przyjmą z otwartymi ramionami.

Kobieta
 Post Napisane: 16 sie 2015, o 08:09 
-#
-#

Magda Kroczyk, jesteś nie tylko gorszym człowiekiem niż uchodźca ale jesteś odrażającym człowiekiem, brak w Tobie miłości do bliźniego. Nie chciałabym mieć z Tobą nic wspólnego i chętnie pod swój dach przyjmę 100 uchodźców ale Tobie zatrzasnęłabym drzwi przed nosem. Może wtedy nauczyłabyś się kochać ludzi, jak sama znalazłabyś się w takiej sytuacji jak Ci co uciekają przed śmiercią i próbują w desperacki sposób ratować siebie i swoje rodziny.
Niektórzy(znam takich) przeszli przez granicę ze swego kraju pieszo, tysiące kilometrów. Byli wychudzeni jak dawniej ludzie z Oświęcimia. Daj Ci Boże abyś jednak nigdy nie musiała doświadczać tego, co Ci ludzie przeszli.

Trzeba być POLAKIEM z honorem a nie polaczkiem bojącym się o swoją dupę!

Potrzebujemy rozsądnej i rozwiniętej intelektualnie młodzieży: http://kordialne.pl/

Nie wybrano
 Post Napisane: 3 wrz 2015, o 06:21 
-#
-#

Takie emocjonalne, dziecinne, lewackie podejście jest typowe dla osoby nieodpowiedzialnej i oderwanej od rzeczywistości.
Coby na wiatr słów swych nie rzucać:
Włochy
Wielka Brytania
Austria
Węgry

Proponuję ich przyjąć pod SWÓJ dach i płacić na nich za SWOJE pieniądze, skoro takaś moralnie wyższa od tych wszystkich polaków-robaków, co to nie chcą swoich braci w potrzebie wspomóc.

Mężczyzna
 Post Napisane: 3 wrz 2015, o 17:16 
-#
-#

Takie emocjonalne, dziecinne, lewackie podejście jest typowe dla osoby nieodpowiedzialnej i oderwanej od rzeczywistości.
To proponuję się bardzo zachować bardzo dojrzale i odpowiedzialnie i wypieprzyć wszystkich polskich imigrantów z W.Brytanii i innych krajów, w których się osiedlili. Jeżeli Polska ma być dla Polaków, to W.Brytania dla Brytyjczyków. Naród, w którym ponad milion osób w ciągu zaledwie kilku lat wyjechało za granicę ma czelność w ogóle się sprzeciwiać, żeby w ich kraju osiedliło się raptem 2 tysiące ludzi? 1800 zł to tak strasznie niski zarobek, żeby być pazernym na zachodnie pensje? Ilu Afrykanów chciałoby równie biedni! Tam się zjada korzonki żeby przeżyć i pije własny mocz, bo brakuje studni! I w wielu rejonach nie można być pewnym czy się dożyje następnego dnia, bo rebelianci z innego plemienia mogą podpalić dom. Kim niby to polactwo jest? Imigranctwem wybranym? Jakim bezczelnym i rozwydrzonym narodem są Polacy, bo uważają, że za 1800 zł rzekomo nie da się żyć i z tego powodu milion osób imigruje, ale jednocześnie się zamyka granice przed ludźmi, którzy są w o wiele trudniejszej sytuacji życiowej (wojna) i ekonomicznej (skrajna bieda, która bynajmniej nie oznacza 1800 zł zarobku). Jeżeli Polacy chcą podejmować pracę zarobkową za granicą- to ok. Ale jednocześnie niech umożliwią to samo we własnym kraju imigrantom z biedniejszych państw.

Mężczyzna
 Post Napisane: 4 wrz 2015, o 19:08 
-#
-#

Młodociany terrorysta. Na pewno planował wysadzić jakiś budynek administracji rządowej. Widać kawałki trotylu wystające z bucików:
Obrazek

Also:
Francja
Polska
Wielka Brytania
ZATRZYMAĆ TĘ DZICZ!!!11!1111!!1

Nie wybrano
 Post Napisane: 4 wrz 2015, o 23:40 
-#
-#

@batonik288 @Czak Może nie wyartykułowałem tego dosyć jasno. Nie widzę najmniejszego problemu w osiedlaniu się ludności innej narodowości bądź z innego kręgu kulturowego.
Może zabrzmieć to trochę w stylu amerykańskiego "mam czarnych przyjaciół", ale faktycznie mam znajomych m.in. muzułmanów sunnickich z Syrii i Jemenu, którzy pracują uczciwie od lat na terenie RP i ich pobyt tutaj w żaden sposób nie powinien być im ograniczany, gdyż są uczciwszymi i o wiele bardziej uprzejmymi ludźmi od wielu Polaków.
Natomiast czymś zupełnie innym jest angażowanie aparatu państwowego, by z podatków przymusowo ściągniętych ze swoich obywateli, którzy też często gęsto znajdują się w trudnych sytuacjach życiowych, finansować niemieckie projekty polityczne, takie jak przesiedlenia ludności, które nie są po drodze z polską racją stanu (nie należy zwiększać wydatków państwa, budżet jest wystarczająco rozbuchany, wystarczająco pieniędzy wypracowanych przez ludzi wyrzucanych jest w błoto).
Na wartościach nacjonalistycznych nie da się zbudować imperium, nie powiedziałem nigdzie Polska dla Polaków, proszę mi nie imputować takiego prymitywizmu.
Niemniej jednak należy kontrolować masowe migracje ludności i nie dopuszczać do samowolki nielegalnych imigrantów.

Mężczyzna
 Post Napisane: 5 wrz 2015, o 13:31 
-#
-#

Natomiast czymś zupełnie innym jest angażowanie aparatu państwowego, by z podatków przymusowo ściągniętych ze swoich obywateli, którzy też często gęsto znajdują się w trudnych sytuacjach życiowych, finansować niemieckie projekty polityczne, takie jak przesiedlenia ludności, które nie są po drodze z polską racją stanu (nie należy zwiększać wydatków państwa, budżet jest wystarczająco rozbuchany, wystarczająco pieniędzy wypracowanych przez ludzi wyrzucanych jest w błoto).
Ale czemu mówisz tylko o kosztach? Przecież ci imigranci mogą podjąć w Polsce pracę, i wtedy nasz budżet nawet zyska. A gdyby nawet pozostawali przez jakiś czas na utrzymaniu Polski, to i tak, nie rodziłoby problemów dla finansów państwa, przyjęcie 50 tys. osób. Byłby to koszt. ok. miliarda złotych, a takie pieniądze zawsze znajdą się w budżecie. Trzeba tylko wykazać odrobinę dobrej woli i empatii dla ludzi (nieważne jakiej są narodowości).

Nie wybrano
 Post Napisane: 5 wrz 2015, o 19:55 
-#
-#

Pytanie jest zasadnicze - czy Ci ludzie jadą zarabiać czy pobierać zasiłki? Dlaczego jadą do Szwecji i Wielkiej Brytanii, a nie zostają we Włoszech i Hiszpanii? Dlaczego Ci ludzie kłamią, że nie mają dokumentów.

Porównywanie imigracji zarobkowej polskich imigrantów którzy zarabiają na swoją pensję do imigracji zasiłkowej jest obrazą dla ludzi którzy ciężko pracują.

Nie wybrano
 Post Napisane: 6 wrz 2015, o 02:36 
-#
-#

batonik288 napisał(a):
(...)Trzeba tylko wykazać odrobinę dobrej woli i empatii dla ludzi (nieważne jakiej są narodowości).

Empatia jest dla przedszkolanek i pielęgniarek szkolnych, nie ma na nią miejsca w polityce.
Prawdziwy mężczyzna czuje tylko nienawiść.

Mężczyzna
 Post Napisane: 6 wrz 2015, o 12:04 
-#
-#

Empatia jest dla przedszkolanek i pielęgniarek szkolnych, nie ma na nią miejsca w polityce.
Prawdziwy mężczyzna czuje tylko nienawiść.

No jasne. Niech ludzie z głodu jedzą korzonki i piją mocz. Co to ma nas obchodzić, jeżeli nie dotyczy Polaków. Po co pomagać? Oby jak najmniej ludzi o takich poglądach chodziło po tym świecie! A co ważniejsze: oby jak najmniej ludzi o takich poglądach nim rządziło! Szkoda, naprawdę szkoda, że się urodziłeś w Polsce a nie w Somalii. Ciekawe czy wtedy też byś tak uważał, jakbyś sam doświadczył bezgranicznego głodu.
Pytanie jest zasadnicze - czy Ci ludzie jadą zarabiać czy pobierać zasiłki? Dlaczego jadą do Szwecji i Wielkiej Brytanii, a nie zostają we Włoszech i Hiszpanii? Dlaczego Ci ludzie kłamią, że nie mają dokumentów.
Porównywanie imigracji zarobkowej polskich imigrantów którzy zarabiają na swoją pensję do imigracji zasiłkowej jest obrazą dla ludzi którzy ciężko pracują.

Masz jakieś dane statystyczne, ilu spośród imigrantów z Afryki świadomie nie podejmuje pracy, żeby korzystać z zasiłków. Bo taki Polaków w W.Brytanii jest mnóstwo (chociaż jest to mniejszość).

Mężczyzna
 Post Napisane: 9 wrz 2015, o 18:08 
-#
-#

>Masz jakieś dane statystyczne, ilu spośród imigrantów z Afryki świadomie nie podejmuje pracy, żeby korzystać z zasiłków. Bo taki Polaków w W.Brytanii jest mnóstwo (chociaż jest to mniejszość).

Jako człowiek empatyczny i raczej lewicujący: pojedyncze procenty Polaków w NL biorą zasiłki, w przypadku imigrantów muzułmańskich to ca. 50% (lecę z pamięci - +-10%, jak chcesz to poszukam statystyk).

A w PL pracować nie będą mogli bo uchodźca nie prawa do pracy w PL.

Słabi muszą dusić się.

Mężczyzna
 Post Napisane: 10 wrz 2015, o 08:46 
-#
-#

Jako człowiek empatyczny i raczej lewicujący: pojedyncze procenty Polaków w NL biorą zasiłki, w przypadku imigrantów muzułmańskich to ca. 50% (lecę z pamięci - +-10%, jak chcesz to poszukam statystyk).

To w takim razie powinno się zlikwidować zasiłki dla wszystkich ludzi. Trzy korzyści: 1/ zmniejszy się bezrobocie- bo bezrobotni pozostawieni bez środków do życia zaczną intensywniej szukać pracy 2/ obniżą się wydatki państwa- budżet na tym skorzysta a i może podatki się uda dzięki temu obniżyć 3/ imigranci niezarobkowi przestaną przyjeżdżać do Polski.

Nie wybrano
 Post Napisane: 10 wrz 2015, o 21:53 
-#
-#

Ja wypowiem się krótko.
1. Jeśli zapomoga dla Polaków będzie minimum taka sama, jak planowana dla uchodźców;
2. Jeśli będą szanować naszą kulturę;
3. Będą świadomi tego, że to ONI są gośćmi w Naszym, obcym dla nich kraju, pięknym kraju;
4. Pójdą uczciwie do pracy, zamiast żyć wiecznie na utrzymaniu Polaków;
5. Nie będą wszczynać burd, okradać, śmiecić, co gorsza zabijać, gwałcić itp (wiem, brzmi brutalnie, ale niestety oni mają to wpisane w definicję islamu);
to ok, niech sobie będzie nawet i te 12 tysięcy tych uchodźców.

Możecie wyzwać mnie od najgorszych, nietolerancyjnych itp, ale jeśli tylko będą chcieli dyktować nam, jak mamy żyć w Naszym własnym kraju, to niech wracają na swoją wojenkę...
Polacy byli gotowi oddać życie z swój kraj, a oni, narody walczące (tak, nie pomyliłem się, narody islamskie, żyjące według prawa szariatu, to narody walczące. Tam wojna potrafiła w dawnych czasach wybuchnąć nawet o kozę, wystarczy trochę poczytać o tym), a oni sobie po prostu uciekają, zostawiając swoje kraje na pastwę dwóch, trzech zwaśnionych frakcji, bijących się o władzę. Wykorzystają nas do cna, wypompują jak pasożyty z pieniędzy, rzeczy, i pójdą dalej.

Osoby, które może czytały koran, lub znają kogoś, kto czytał, wiedzą, że to cię dzieje w tej chwili, to nie jest emigracja cywilów z krajów ogarniętych wojną, to jest pierwszy z trzech etapów dżihadu, zajęcie obcych ziem, poprzez zasiedlenie. im więcej ich napłynie, tym większe tereny zajmą. w końcu narobi się ich tyle, że staną się znaczną siłą, która będzie w stanie wywrzeć presję na władzach, która będzie się domagać coraz większych praw dla siebie.

Masa ludzi się pyta, dlaczego uchodźcy nie wyjadą do bogatych państwa arabskich, tylko walą drzwiami i oknami do Europy. Powód jest prosty. Oni nie chcą pracować, chcą żerować, a według koranu, życie muzułmanina na koszt innego muzułmanina jest hańbą dla wyznawcy. Natomiast to, co rządy Europy chcą wypłacać "rodzinom" uchodźców, to nazywa się według koranu, w przetłumaczeniu na nasze, podatek od niewiernych...

Dleczego Putin potrafi powiedzieć wprost "przyjeżdżacie do Rosji, i żyjecie jak każdy rosyjski obywatel, w zgodzie z rosyjskim prawem, ok. ale jeśli zamierzają szerzyć swoje prawa, to mogą spadać".
Dlaczego na słowa Merkelowej "więcej uchodźców albo koniec z shengen" NIKT nie powiedział "to koniec shengen". Dlaczego naród, który przegrał II wojnę światową defacto o panowanie w Europie, ma największy wpływ na zdecydowaną większość rządów państw europejskich, w tym i rząd polski.

Nam potrzebna jest twarda polityka i w sprawie emigrantów, i w sprawach wewnątrz Europy.

Podsumowując mój wywód, który i tak mało kto przeczytał do tego momentu ;)
Jeśli będą żyć w zgodzie z Polakami, pracować, płacić podatki, przestrzegać prawa, ok. Ale jeśli zamierzają wprowadzać tutaj jakieś swoje prawa, to niech wracają na swoje wojenki. To, kto je wywołał, to inna sprawa, choć równie istotna. Może imigrantów nie powinny przyjąć WSZYSTKIE państwa Europy, a tylko te, które są za te konflikty odpowiedzialne? Panie Obama, Pani Kanclerz, Europa czeka na odpowiedź...

"Życie przepełnione jest nadzieją, a i tak się kończy dwa metry pod ziemią"

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strona główna forum » Działy o szerokiej tematyce » Polityka i aktualności