Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Czy Ty umrzesz za ojczyznę?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Kobieta
 Post Napisane: 28 wrz 2015, o 09:08 
-#
-#

nie wiem czy bym została i walczyła, ale chyba nie, walka jak i ucieczka wymaga odwagi

Kobieta
 Post Napisane: 5 paź 2015, o 17:47 
-#
-#

Nie widzę sensu umierania za ojczyznę. Mam trochę inny system wartości. Polska to kraj, w którym mieszkam i tyle. Żadnych sentymentów.

Nie wybrano
 Post Napisane: 5 paź 2015, o 22:25 
-#
-#

Cytuj:
Nie widzę sensu umierania za ojczyznę. Mam trochę inny system wartości. Polska to kraj, w którym mieszkam i tyle. Żadnych sentymentów.

Cytuj:
nie wiem czy bym została i walczyła, ale chyba nie, walka jak i ucieczka wymaga odwagi

Wiadomo, że po kobietach nie można się spodziewać honorowego zachowania, dlatego nie nadajecie się do pracy w wymiarze sprawiedliwości przy orzekaniu wyroków, a rozchwianie emocjonalne wyklucza także politykę.

Kobieta
 Post Napisane: 12 paź 2015, o 10:49 
-#
-#

Leiji napisał(a):
Cytuj:

Cytuj:

Wiadomo, że po kobietach nie można się spodziewać honorowego zachowania, dlatego nie nadajecie się do pracy w wymiarze sprawiedliwości przy orzekaniu wyroków, a rozchwianie emocjonalne wyklucza także politykę.

Natomiast po mężczyznah niekiedy trudno się spodziewać mądrości i roztropności. Chcesz umierać za ojczyznę? Proszę bardzo - to Twoja wolna wola. Jednak dla wielu osób inne wartości są ważne i po prostu to uszanuj.

Nie wybrano
 Post Napisane: 12 paź 2015, o 11:06 
-#
-#

mariquita napisał(a):
(..)
Natomiast po mężczyznah niekiedy trudno się spodziewać mądrości i roztropności. Chcesz umierać za ojczyznę? Proszę bardzo - to Twoja wolna wola. Jednak dla wielu osób inne wartości są ważne i po prostu to uszanuj.

Dokładnie to powiedziałem. Kobiety nie rozumieją honoru i należy traktować je adekwatnie, jako jednostki niehonorowe. Dlatego nie można spodziewać się po nich stanięcia w obronie swojego kraju i nie powinny piastować stanowisk w wymiarze sprawiedliwości.
Wartości, o których mówisz to konformizm i hedonizm. Wrodzone cechy każdej kobiety.

Kobieta
 Post Napisane: 12 paź 2015, o 18:57 
-#
-#

Nie zamierzam ucierać/walczyć za "ojczyznę" tylko po to żeby później politycy mogli sprzedać kraj

Nie wybrano
 Post Napisane: 13 paź 2015, o 22:41 
-#
-#

Jak widzę jedna za drugą, coraz to kolejna Pani utwierdza mnie w przekonaniu, jaką zarazą jest konformizm.

Nie wybrano
 Post Napisane: 4 gru 2015, o 15:33 
-#
-#

nie umarłbym.
umierając, nie mógł bym pomóc w odbudowie po końcu (nie daj Bóg) wojny.
nic by to nikomu raczej nie dało.

Mężczyzna
 Post Napisane: 4 gru 2015, o 21:21 
-#Moderator
-#Moderator

Aha, tylko zauważasz może, że gdyby wszyscy mieli takie podejście, to wojna byłaby od razu przegrana, a co za tym idzie, nie byłoby żadnej tam odbudowy, tylko niewola i skundlenie? Nie twierdze oczywiście, że taka postawa nie ma żadnych zalet.
Ja nie wiem, czy umarłbym za ojczyznę, czy nie (sądząc po mojej "odwadze" raczej bym prędzej czy później zwiał). Myślę, że to pytanie jest zbyt abstrakcyjne dla większości z nas - bo po prostu mało kto był w takiej sytuacji, w której decydowałby o tym, czy położyć na szalę swe życie w służbie jakiejkolwiek idei czy organizacji
- a więc może nam się tylko wydawać, że wiemy, jak zachowalibyśmy się w takiej sytuacji.

Kobieta
 Post Napisane: 7 gru 2015, o 15:14 
-#
-#

Zgadzam się z przedmówcą. Czasami jesteśmy zdolni do czynów, których byśmy się po sobie nie spodziewali. Dotyczy to zarówno walki jak i ucieczki. Zawsze wychodzi to niestety w ekstremalnych warunkach a na razie ciężko o takie ;) ufff
Może być tak że deklarujemy pełną gotowość do walki ale jak nas trafi pierwsza kula w rękę to spiep** (przepraszam za wyrażanie się)

Nie wybrano
 Post Napisane: 1 paź 2016, o 11:34 
-#
-#

mariquita napisał(a):
Leiji napisał(a):
Cytuj:

Jeśli ktoś nie umrze za ciebie podczas wojny, to niestety umrzesz ty albo ktoś z twojej rodziny,
najbliższego otoczenia itd, umrą też twoje wartości i twoje systemy.

PS. Mądre kobety? Mądrości mają kobety jeszcze mniej. Uczucia i emocje to świat kobiet w którym żyją.

[Dodano]

_Kl4p4ucjusz_ napisał(a):
nie umarłbym.
umierając, nie mógł bym pomóc w odbudowie po końcu (nie daj Bóg) wojny.
nic by to nikomu raczej nie dało.

Chciałbyś pomóc okupantom w odbudowie kraju (a raczej krainy,terenu) ?
"nie umarłbym" - wojny bywają różne, niektóre mają charakter eksterminacyjny, tj. jeśli nie
umarłbyś w walce, to umarłbyś podczas eksterminacji miejscowej ludności, mimo szlachetnej chęci odbudowy krainy, okupant jakoś sobie z tą odbudową poradzi i bez twojego czynnego udziału.

Kobieta
 Post Napisane: 6 maja 2018, o 10:16 
-#
-#

Nie wiem, nie podoba mi się to co się dzieje teraz w prawie. Sami poczytajcie: https://6krokow.pl/spolka-cywilna/

Kobieta
 Post Napisane: 18 maja 2018, o 05:06 
-#
-#

Gratuluję Ci Basina że admin dopuścił twój wpis. Zazwyczaj usuwane jest tu wszystko co nie dotyczy krost miejsc intymnych lub zabawiania się pod kołdrą. Jak to powiedziała wczoraj w "Krzywym zwierciadle" moja koleżanka z liceum, Polska przestała być "państwem". Zwolennikom Putina udało się wprowadzić anarchię oligarchiczną na wzór krajów azjatyckich. Bonzowie stworzyli własną prywatną armię w postaci obrony terytorialnej, a aktyw faszystowski napada na wszelkich przeciwników "dobrej zmiany". Gdy wysunięto pomysł okręgów jednomandatowych zwracałam uwagę znajomych że od tego rozpoczął się rozbiór Krymu i wschodniej Ukrainy. Teraz już idą na całość, jak w Turcji wprowadzają terror wśród opozycji, aresztowania prewencyjne, oskarżenia bez uzasadnienia. Nam zwykłym ludziom wydaje się, że możemy jakość żyć spokojnie nie myśląc o postępującej sowietyzacji i faszyzacji Polski. Jednak jak powiedziała wczoraj Manuela my to znamy z czasów PRL-u i kojarzy nam się to wszystko jednoznacznie. Sekta zwana suwerenem, zaakceptuje wszystko nawet obozy koncentracyjne budowane przez ich wybrańców narodu. Umierać za ojczyznę jaką. Miliardera z Torunia? Tchórza i manipulatora z Żoliborza? Antka który nigdy nie powiedział jednego zdania prawdy? A może zera który prowadzi wendettę ideologiczną.
CO do upadku prawa i tego typu spraw to jako, że zajmuję się sprawami ekonomicznymi jestem przerażona zmianami w podatkach. Czym że jest przykładowo Klauzula obejścia prawa http://www.zasadyogolne.info/2017/12/in ... prawa.html ? Morawiecki mówi co nie jest zakazane jest dozwolone. To hasło liberalnej frakcji PZPR z lat osiemdziesiątych. Ale jednocześnie uchwala Klauzulę obejścia prawa zgodnie z którą każdy kto stosując się do przepisów prawa (podatkowego) osiąga korzyść finansową jest przestępcą. Czyli NEP stosowany. Dobry wczesny stalinizm lat trzydziestych ubiegłego wieku.
Pozdrawiam nie wiem dlaczego licząc, że admin tego nie wytnie.

Kobieta
 Post Napisane: 19 maja 2018, o 10:43 
-#
-#

Na wojnie przeważnie umierają niewinni,jak kobiety,dzieci i to nie ma nic wspólnego z dobrowolną śmiercią za ojczyznę.Ci co wywołują wojny, powinni odpowiadać za to,właśnie własną śmiercią,a oni narażają tych co nie przyczynili się do wojen.Jestem starej daty, dlatego tak uważam,a po drugie życie jest zbyt piękne,aby umierać za cokolwiek.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strona główna forum » Działy o szerokiej tematyce » Polityka i aktualności