Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Co byście zmienili w Polsce?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
Mężczyzna
 Post Napisane: 9 sty 2014, o 11:31 
-#
-#

Tak jak w temacie. Piszcie co byście zmienili w Polsce po dojściu do władzy tudzież dostaniu się do sejmu. Możecie też wypisywać wszystkie absurdy, z jakimi się spotkaliście, i wszystko co was denerwuje.

Nie wybrano
 Post Napisane: 9 sty 2014, o 14:28 
-#
-#

Nie ma sensu przeprowadzanie zmian w ramach obecnego ustroju. Można zlikwidować jeden czy drugi absurd, ale zaraz narosną kolejne. Likwidujesz jeden, pojawiają się dwa. Dzieje się tak, bo żyjemy w demokracji, ustroju najbardziej preferującym głupotę ze wszystkich. W takim ustroju można zrobić jak to powiedział premier Tusk: ,,punktowe reformy". W Ameryce takie reformy udały się Ronaldowi Reaganowi w latach 80. Obniżono podatki dla firm i nieco zmniejszono biurokrację. Tylko co z tego jak dalsze pokolenia socjalistów przywróciły nie tylko stare podatki ale nawet dodały nowe świadczenia. Nikt już w Ameryce nie dyskutuje nad przywróceniem podatków z czasów Reagana, tylko nad nowym socjałem jakim są obowiązkowe ubezpieczenia medyczne, w oczywisty sposób sprzeczne z Konstytucją USA (Sąd Najwyższy zadecydował inaczej, ale w demokratycznym głosowaniu).

W skrócie:
1) konieczne jest zlikwidowanie przyczyny problemów jakim jest system demokratyczny. W dalszej kolejności konieczne jest zniszczenie socjalizmu i systemu praw człowieka.
2) władza wykonawcza powinna być silna, sprawna i obsadzana przez profesjonalistów, czyli najlepiej dynastię królewską.
3) władza wykonawcza powinna być kontrolowana i ograniczana przez zgodę władzy ustawodawczej na nowe prawa: senat wybrany wśród elity samorządowej, gospodarczej czy naukowej- prawa zwykłe, sejm- sprawy podatkowe.
4) ordynacja i cenzusy powinny być tak ustawione by socjaliści nigdy nie zdobyli większości.

Więcej napisałem w temacie ,,mój ustrój idealny".

Mężczyzna
 Post Napisane: 9 sty 2014, o 16:10 
-#
-#

zajmujemy się ostatnio tak na prawdę rzeczami którymi w ogóle nie powinniśmy się zajmować jeżeli już to na dalszy ciąg,jest tyle do zrobienia a my co chwile stoimy w miejscu trzeba zreformować służbę zdrowia,przede wszystkim dać ludziom prace i zmniejszyć bezrobocie,trzeba trzeba też reformy i to grubej aby nasze prawo było stabilne i twarde tak jak w innych krajach a z tym to u nas nie za bardzo.

Post Napisane: 9 sty 2014, o 17:14 

Nic, nie obchodzi mnie kraj, obchodzi mnie tylko i wyłącznie mój własny czubek nosa i czubek nosa moich bliskich, przyjaciół, znajomych.

Nie wybrano
 Post Napisane: 9 sty 2014, o 17:47 
-#
-#

Też bym tak chciał żeby to działało, ale nie działa. Państwo sypiące się jest niebezpieczne dla każdego kto nie ma przynajmniej miliarda do dyspozycji.

Mężczyzna
 Post Napisane: 9 sty 2014, o 18:20 
-#Moderator
-#Moderator

Cenzus majątkowy w sensie "głosują ci, którzy mają co najmniej tyle, a tyle" mi się nie podoba. Wpływ (choćby pośredni) na to, co się w kraju dzieje, powinni mieć wszyscy podatnicy, nikt mniej, nikt więcej (oczywiście to tylko moja, być może nierozsądna i śmieszna, opinia; w tych warunkach co prawda straciłbym prawa wyborcze, ale to nie zmienia mojej oceny tej koncepcji). Ja bym podzielił na kategorie względem wysokości płaconych podatków i im wyższa kategoria, tym większa siła głosu. Wadą takiego systemu naturalnie byłoby większe skomplikowanie i wystąpienie stanów "granicznych"
Całe dynastie trudno rozpatrywać jako grupy profesjonalistów, przynajmniej w mojej opinii. Profesjonalista nie postępuje tak: [i tutaj multum przykładów z historii, których mi się nie chce pisać]. Profesjonalistą może być konkretny władca, dobrze wykształcony, o odpowiednim charakterze i zdolnościach. Oczywiście, pewne predyspozycje są do pewnego stopnia dziedziczne, ale zbyt wiele jest czynników, które mogłyby zepsuć to ciasto.
Ale co do zarzutów w stronę demokracji, jakie zaprezentował Mushashi, to w dużej mierze uznaję je za sensowne.
A ja, gdybym zdobył władzę, to prawdopodobnie nic bym nie zrobił, tylko bym się nachapał i ustawił rodzinkę. Nie jest to moim marzeniem ani planem, ale uznaję się za osobę o słabym charakterze, zatem tak by się to pewnie skończyło.
PS Aaaaaa, na początku mojego postu, "tyle a tyle" jest ostro większe od zera. :D Czyli nie podobałaby mi się sytuacja, w której ktoś płaci, a nie ma wpływu.

Nie wybrano
 Post Napisane: 9 sty 2014, o 20:20 
-#
-#

Cytuj:
powinni mieć wszyscy podatnicy

można o tym dyskutować. Nie mam nic przeciwko, bo byłoby to znacznie lepsze niż dzisiejszy system.
Cieszy mnie, że ataki na demokrację gdziekolwiek i do kogokolwiek je wygłaszam nie budzą już większego protestu.
Każdy wie, że ten ustrój się nie sprawdził.
Cytuj:
[i tutaj multum przykładów z historii, których mi się nie chce pisać].

świat poznajemy ze względu na porównanie. Ja bym miał z kolei trudności ze znalezieniem postaci wybitnych wybranych większością głosu w systemie demokratycznym.

Nie wybrano
 Post Napisane: 10 sty 2014, o 16:15 
-#
-#

Najpierw to bym musiał dostać się do sejmu :D

Ale myślę, ze obniżył bym podatek, i zaczał spłacać dług Polski :D

Mężczyzna
 Post Napisane: 11 sty 2014, o 20:05 
-#
-#

Mushashi napisał(a):

zniszczenie socjalizmu i systemu praw człowieka.

Widzę za kolega za dużo naoglądał się Korwina i jego bandy, jestem tylko ciekaw czy tak samo byś myślał gdyby cała twoja rodzina wykorzystywana była przez jakiegoś kapitaliste. A ludzie w Polsce żyli by jak w Chinach za miskę ryżu.

Sprywatyzować służbę zdrowia, albo ogarnąć ten cały rozpiździaj.
Wypedzić całe to LGBT, dżenderystów, feministki, szmatogłowych i czarnych.
Promować model tradycyjnej rodziny.
Opodatkować wielkie koncerny(które sa zwalniane z podatków), a obniżać dla reszty.
Ogarnąc OFE, bo jest ból dupy osób ze zabieraja im pieniadze, a tak naprawde OFE to jedno wielkie złodziejstwo.
Inwestować w naukę, bo tak naprawdę na tym możemy sie wybić i zarobić kokosy

Nie wybrano
 Post Napisane: 12 sty 2014, o 16:24 
-#
-#

Ależ to nie ja mam być wykorzystywany przez kapitalistów, tylko ty i twoja rodzina. Ja mam zarabiać przynajmniej kilka średnich krajowych, co będzie łatwe, bo płace powinny znacznie spaść i być doskonale obsługiwany po pracy. W normalnym świecie tak by było.
Cytuj:
A ludzie w Polsce żyli by jak w Chinach za miskę ryżu.

Bardzo wątpię by tak było, ale w większości żyliby dobrowolnie za miskę ryżu. Gdyby się okazało, że swojego mieszkania można się dorobić w kilka lat, nowe samochody kosztują do 10. przeciętnych płac to większość pewnie wybrałaby oszczędzanie i inwestycje.

Mężczyzna
 Post Napisane: 12 sty 2014, o 17:21 
-#
-#

no z naszą gospodarka to cienko jest niestety :/

Mężczyzna
 Post Napisane: 12 sty 2014, o 21:54 
-#
-#

Mushashi napisał(a):
mieszkania można się dorobić w kilka lat, nowe samochody kosztują do 10. przeciętnych płac to większość pewnie wybrałaby oszczędzanie i inwestycje.

Jakie to piękne i nie prawdziwe. Korwin ci tak powiedział?

Mushashi napisał(a):
Ależ to nie ja mam być wykorzystywany przez kapitalistów, tylko ty i twoja rodzina.

Ohh i te słowa idealnie opisuja co bedzie sie działo w ''dzikim XIX-wiecznym kapitalizmie do którego tak bardzo cie ciągnie i do którego dążą korwiniści. Polecam zobaczyć film pt. ''Ziemia obiecana'' idealnie pokazuje twój kapitalizm.

[Dodano]

Sorry za podwojny post, ale tak z ciekawosci zapytam na czym ty bedziesz zarabiał te ''kilka średnich krajowych''? Na wykorzystywaniu pracowników?

Mushashi napisał(a):
Nikt już w Ameryce nie dyskutuje nad przywróceniem podatków z czasów Reagana, tylko nad nowym socjałem jakim są obowiązkowe ubezpieczenia medyczne

A co jest złego w obowiązkowych ubezpieczeniach medycznych?

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 86020.html

USA:Kelnerka której nie było stać na ubezpieczenie. Wykryto u niej guza mózgu i nie ma pieniędzy na leczenie, gdyby nie jej szef który sprzedaje restauracje zeby jej pomóc zdychała by pod szpitalem. Teraz jak ci sie coś stanie przynajmniej dostaniesz jakąś minimalna pomoc od państwa, w kapitalizmie o którym ty mowisz nawet nie było by z czego odkładać na ubezpieczenie, reny czy emeryture.

Kobieta
 Post Napisane: 13 sty 2014, o 13:32 
-#
-#

obawiam się, że cały ustrój wypadałoby zmienić ;) za daleko to zaszło

Nie wybrano
 Post Napisane: 13 sty 2014, o 18:03 
-#
-#

Cytuj:
Korwin ci tak powiedział?

nie bardzo. Raczej Krzysztof Dzierżawski czy Robert Gwiazdowski. I moi wykładowcy od podatków.
Oczywiście nie wprost. Sam musiałem sobie policzyć.
Finansowanie budowy domu to w połowie podatki i różnie opłaty.
Cytuj:
na czym ty bedziesz zarabiał te ''kilka średnich krajowych''?

To zostaw mnie.
Cytuj:
Na wykorzystywaniu pracowników?

każdy jest pracownikiem, nawet właściciel wielkiego biznesu. Tylko my pracujemy na różnych poziomach dla różnych ludzi. Ale każda praca w gospodarce kapitalistycznej jest przez kogoś oceniana pod kątem użyteczności.
Cytuj:
A co jest złego w obowiązkowych ubezpieczeniach medycznych?

mnóstwo rzeczy. Krytykowano je pod kątem ideologicznym- jako forma ograniczenia wolności nie powodująca zwiększenia wolności ogólnej.
Poza tym oznaczają znaczne podwyżki usług medycznych co znakomicie widać po efektach reformy Obamy. Koszty przerosły najgorsze kalkulacje.
Cytuj:
Wykryto u niej guza mózgu i nie ma pieniędzy na leczenie

myślisz, że w twoim przypadku będą pieniądze na leczenie jeżeli zachorujesz np. na raka mózgu?
Żyjemy w obowiązkowym i w dodatku państwowym systemie. Co nie oznacza nieskończonych środków. Wiem od przyjaciół rodziców jak to się tutaj odbywa.

1) płacisz łapówkę- ,,mieścisz się" w limicie NFZ i masz szansę na przeżycie.
2) nie masz dojścia do jakiegoś profesora-ordynatora to płać prywatnie. Operacja kosztuje 70 tys zł.
3) możesz mieć szczęście i się zmieścić bez łapówki.

Część osób przeżywa, zazwyczaj ci z pieniędzmi, część ginie z braku środków. Tak jak zawsze.
Obecny system jest jedynie dużo droższy, przez co ginie więcej ludzi. Jest też niemoralny, nawet zakładając, że urzędnicy szpitalno-zdrowotni są nieprzekupnymi aniołami. W przypadku ograniczenia środków decyzja należy do lekarza. On musi założyć który pacjent przeżyje, a który umrze.
W kapitalizmie o przeszczepie np. jednej wątroby na 2 pacjentów decydują pieniądze. Lekarz nie decyduje.
W socjalizmie decydują czynniki medyczne- kto przeżyje zależy od decyzji lekarza, co zamienia go w funkcjonariusza takiego jak w obozach koncentracyjnych.
Cytuj:
było by z czego odkładać na ubezpieczenie, reny czy emeryture

bo nie było potrzeba emerytur czy rent.

Nie wybrano
 Post Napisane: 9 maja 2014, o 13:35 
-#
-#

W Polsce należałoby zmienić praktycznie wszystko,praktycznie żadna dziedzina życia nie działa jak powinna,albo nie działa wcale.Od idiotów-profesorów z najlepszego naszego uniwersytetu (w czwartej setce na świecie),po dziennikrzy,polityków,lekarzy,policjantów,nauczycieli,etc..wszystko jest nie tak jak mi się marzy.
Kurde,nie ma nawet jednego tygodnika na który bym czekał,z którym bym się liczył,że już o prasie muzycznej nie wspomnę.To jest normalne? ;)
Nawet tak niepoprawny optymista jak ja nie wierzy jednak,że cokolwiek się uda.Zróbmy sobie jakieś igrzyska i kupmy drony,będzie co gubić ;)
Nauka języków priorytetem w każdej rodzinie!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strona główna forum » Działy o szerokiej tematyce » Polityka i aktualności