Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Autor Wiadomość
Nie wybrano
 Post Napisane: 13 gru 2008, o 22:17 
-#
-#

Powiedziałem dzisiaj dziewczynie, którą znam już od jakiegoś roku, że ją kocham, ale ona mi odpowiedziała "że mnie bardzo lubi, ale nie jest pewna czy mnie kocha". Nie wiem co o tym myśleć... Może Wy będziecie wiedzieli co z tym zrobić (czy mam u niej jeszcze jakieś szanse, bo mi na niej zależy jak jeszcze na niczym w życiu)?
Postarajcie się odpisać szybko...

Pewnie taki temat już kiedyś był, ale ja go nie znalazłem, wiec piszę nowy.
Pozdrawiam.

Kobieta
 Tytuł:
 Post Napisane: 13 gru 2008, o 22:31 
-#Moderator
-#Moderator

Ty wyciągnąłeś do niej rękę, powiedziałeś co czujesz. Teraz jest jej kolej. Na pewno nie jest tak, że wszystko stracone, przecież nie może Ci powiedzieć tak z dnia na dzień, że też Cię kocha. Widocznie jest szczera i nie chce Cię okłamywać, a to dobrze. Daj jej trochę czasu, niech sobie to przemyśli. Nie naciskaj jej, jak będzie pewna, to na pewno sama się do Ciebie odezwie.

http://www.lastfm.pl/user/rasp_berry

Kobieta
 Tytuł:
 Post Napisane: 13 gru 2008, o 22:31 
-#
-#

Może jeszcze nie dojrzała do miłości, ale skoro bardzo cię lubi i nie mówi, że nie kocha, a po prostu nie jest pewna swojego uczucia, to wydaje mi się, że masz jakieś szanse. Musisz poczekać, dać jej czas, dać czas waszemu uczuciu. Nie naciskaj na nią za bardzo, niech idzie wszystko swoim biegiem i kiedy poczuje coś więcej do ciebie, na pewno ci o tym powie :)

"A postrzegam ją [kobietę] jako lepszą część ludzkości, której mimo wszystko wiedzie się na świecie gorzej(...). Cokolwiek robią kobiety, muszą robić to dwa razy lepiej niż mężczyźni, by zostało to ocenione choć w połowie tak samo dobrze"

Tytuł:
 Post Napisane: 13 gru 2008, o 22:35 

http://forum.nastek.pl/viewtopic.ph ... ght=kocham - myślę, że powinienieś zajrzeć do tego tematu, bo nawiązuje do Twojego problemu.

Danielo napisał(a):
"że mnie bardzo lubi, ale nie jest pewna czy mnie kocha"

Wiesz, myślę że powinieneś się cieszyć że tak to ujęła. Oczywiście nie aż tak bardzo jak w przypadku wyznania miłości, ale jest z Tobą szczera (prawdopodobnie) i nie powiedziała 'ja też' żeby Ci przykrości nie zrobić, ani nie uciekła i nie zerwała kontaktu w związku z niezręczną sytuacją.
Jeśli powiedziała prawdę uważam że masz u niej szanse, i to spore. Po prostu nie jest pewna swoich uczuć, "nie jest pewna, że Cię kocha" to nie to samo co "sorry koleś ale spadaj na drzewo". Gdyby chciała Ci zasygnalizować brak zainteresowania ujęła by to w inny sposób.

Postaraj się ją zrozumieć i docenić to że mówi otwarcie o swojej wątpliwości. Skontaktuj się z nią i powiedz jej o tym.

Kobieta
 Tytuł:
 Post Napisane: 14 gru 2008, o 00:21 
Helper
Helper

Podejrzewam, że dziewczyna, o której mowa ma jak Ty 15 lat (lub mniej?), tak? W tym wieku dziewczyny nie wiedzą jeszcze, czego tak naprawdę oczekują w życiu, nie są pewne swoich uczuć i nie należy od nich wymagać wielkich deklaracji miłosnych, naprawdę :) Ciesz się, bo naprawdę trafiłeś na uczciwą dziewczynę, skoro powiedziała, że nie jest jeszcze w 100% pewna czy Cię kocha, a nie - jak już ktoś wspomniał, potwietrdziła, żeby Ci nie było przykro czy uciekła i zerwała kontakty. Moim zdaniem nie powinieneś jej teraz naciskać. Na pewno jest szczęśliwa, ale też wystraszona, bo taka sytuacja jest niesamowicie stresogenna zarówno dla tak młodej dziewczyny jak i dla chłopaka - sam widzisz, jak wielkie emocje wzbudziła w Tobie :) Pewnie przyciska teraz do piersi pamiętnik i wzdycha na każdą myśl o Tobie, może trochę fantazjuje, ale tak naprawdę nie wyzna Ci już jutro, że odwzajemnia Twoje uczucia :) Daj jej trochę czasu, spotykajcie się na stopie przyjacielskiej, poznawajcie, rozwijajcie wspólne zainteresowania - miłość, ta prawdziwa sama przyjdzie, a wraz z nią jej słowa, na które tak bardzo czekasz :) Jesteście młodzi, całe życie przed Wami, używajcie go póki macie czas - ale z głową ;>

Mężczyzna
 Tytuł:
 Post Napisane: 14 gru 2008, o 00:23 
-#
-#

Niestety życie to nie film i nie zawsze jak się powie dziewczynie "kocham Cię" to ona rzuci Ci się na szyję z krzykiem "Ja Ciebie też! I zawsze tak było". Dziewczyna wyraźnie tylko Cię lubi i nie czuła nic więcej, ewentualnie musi to przemyśleć. Ale moim zdaniem ciężko będzie utrzymywać takie kontakty jak przed wyznaniem, to pójdzie w stronę jedną albo drugą - taka sytuacja między wami będzie po prostu dziwna.

Obrazek

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 14 gru 2008, o 13:39 
-#
-#

Wszystko rozumiem, mam Jej dać trochę czasu, ale jest mały mankament: mieszkamy od siebie dość daleko, ale chodzimy do tej samej szkoły i mamy wspólnych znajomych, a ja czuję się trochę skrępowany po tym wyznaniu i nie wiem czy między nami będzie tak samo jak kiedyś (raczej nie :neutral:)...

Mężczyzna
 Tytuł:
 Post Napisane: 14 gru 2008, o 13:44 
-#
-#

ty napisał(a):
a ja czuję się trochę skrępowany po tym wyznaniu i nie wiem czy między nami będzie tak samo jak kiedyś (raczej nie )...

ja napisał(a):
Ale moim zdaniem ciężko będzie utrzymywać takie kontakty jak przed wyznaniem, to pójdzie w stronę jedną albo drugą - taka sytuacja między wami będzie po prostu dziwna.

Obrazek

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 14 gru 2008, o 16:16 
-#
-#

To chyba była jednak jedna z najgorszych rzeczy jaką w życiu zrobiłem. Normalnie na GG rozmawialiśmy ze sobą bez skrępowania, na wszystkie tematy, ale teraz po tamtym wyznaniu nie możemy odnaleźć wspólnego języka. Chyba Floyd masz rację, że pójdzie to w jedną, albo w drugą stronę - ja jednak myślę, że w tą gorszą i nawet przestaniemy być przyjaciółmi...
Załamka... :sad:

Tytuł:
 Post Napisane: 14 gru 2008, o 16:26 

Danielo napisał(a):
pójdzie to w jedną, albo w drugą stronę - ja jednak myślę, że w tą gorszą i nawet przestaniemy być przyjaciółmi...
Załamka...

Jak się postarasz, a raczej nie postarasz to i tak będzie. Ciężko, naprawdę Ci tak ciężko porozmawiać z nią, i wyjaśnić sytuację? Trochę wysiłku i oczyścicie atmosferę - jak się coś popsuje to w mniejszym stopniu.

Ale nie, lepiej narzekać i lamentować ludziom z internetu i błądzić w domysłach typu: "co ona sobie pomyślała", "co on sobie pomyślał", "co ze mną", "co z nią", "co z nim", "co z nami", "o cholera będę kawalerem do śmierci".

Jeśli waszą relację nazywasz przyjaźnią to nie pozwól żeby przez tę niejasność wszystko się rozpadło.

Strona główna forum » Technikalia » Archiwum » Trudne Pytania - Archiwum » Uczucia - Archiwum