Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Trudny początek

Autor Wiadomość
Mężczyzna
 Post Napisane: 17 wrz 2017, o 20:10 
-#
-#

Zacznę od tego, że mam 18 lat i nigdy dotąd nie miałem dziewczyny, właściwie to nawet nigdy tak naprawdę się nie zakochałem. Kilka miesięcy temu w mojej szkole trafiłem jednak na dziewczynę, która zawładnęła moim sercem i umysłem na całe wakacje, a po powrocie do szkoły, kiedy zacząłem ją widywać na żywo, zupełnie straciłem rozum. Snuję się za nią wręcz bezwolnie i myślę o tym, jak daleki jestem od tego, czego ona zapewne oczekuje od chłopaków. Ta dziewczyna jest z mojego roku, starsza o 20 dni. Chodzi do równoległej klasy, nigdy nie zamieniłem z nią ani jednego słowa, właściwie nie mamy wspólnych znajomych. Było to trudne, ale w końcu przezwyciężyłem nieśmiałość i postanowiłem w jakiś sposób zbliżyć się do niej... i tu zaczyna się problem. Nie mam zielonego pojęcia jak rozpocząć tę znajomość. Nie wiem co i w jaki sposób mógłbym jej powiedzieć, żeby nie wzięła mnie za desperata, ale też żeby zwróciła na mnie uwagę. Raczej nie mam jak spotkać jej poza szkołą, a w szkole nie ma okazji i przestrzeni do nawiązywania kontaktu - to mała placówka, wszyscy wszystko widzą i słyszą, więc gdyby ona wyśmiała mnie, w jej ślad poszliby pewnie wszyscy inni i ostatnie 8 miesięcy nauki byłoby nie do wytrzymania. Pozostaje facebook, ale odkąd pół roku temu zostaliśmy znajomymi tu również nie mogę się zdobyć na żądną wiadomość - po prostu nie wiem co mógłbym jej napisać żeby nie wyszło nienaturalnie, ale żeby jednak nawiązać jakiś kontakt. Ktoś mógłby mi mi w jakiś sposób pomóc, podpowiedzieć jak zaczyna się takie znajomości? Bo to powoli staje się nie do zniesienia...

Kobieta
 Post Napisane: 26 paź 2017, o 06:56 
-#
-#

Może naturalnie podejdź, przedstaw się i zagadaj. Zapytaj o jej plany na dalsza naukę, co lubi. Zobaczysz, rozmowa sama się potoczy.

Kobieta
 Post Napisane: 27 paź 2017, o 09:37 
-#
-#

Zaczynanie znajomości z nieznajomą to rzeczywiście trudne. Przydałby się tu jakiś dobry pretekst.

Mężczyzna
 Post Napisane: 10 lis 2017, o 23:11 
-#
-#

Kama5 napisał(a):
Może naturalnie podejdź, przedstaw się i zagadaj. Zapytaj o jej plany na dalsza naukę, co lubi. Zobaczysz, rozmowa sama się potoczy.

To jest najpopularniejsza i moim zdaniem najbardziej bezużyteczna rada. Jaki sens ma podejście do osoby z którą w życiu nie zamieniło się ani słowa i w zasadzie nawet nie powinno się znać jej imienia i pytanie jej o szkołę? Ja byłbym zaniepokojony gdyby ktoś obcy zaczął mnie wypytywać, zwłaszcza o takie rzeczy. Życie to nie amerykański serial w którym wszystko jest takie banalne, w szkole jest się codziennie, przez 10 (w moim przypadku 8) miesięcy roku. Jeśli człowiek się skompromituje, zostanie z nim to do końca.
Poza tym, próbowałem. Znalazłem z trudem pretekst do rozmowy, nieudolnie walcząc ze stresem powiedziałem co miałem powiedzieć, ona przyjęła do wiadomości i tyle. Rozmowa się nie rozwinęła. To nie wygląda tak łatwo, zwłaszcza jak się nie wygląda jak dziecko Brandżeliny...

Mężczyzna
 Post Napisane: 15 lis 2017, o 02:59 
-#
-#

Kon2310 napisał(a):
Zacznę od tego, że mam 18 lat i nigdy dotąd nie miałem dziewczyny, właściwie to nawet nigdy tak naprawdę się nie zakochałem.

Nic straconego, ja prawie 24 za 3 miesiące i nadal w takiej samej sytuacji ;)

Kon2310 napisał(a):
trafiłem jednak na dziewczynę, która zawładnęła moim sercem i umysłem na całe wakacje,

spokojnie, to przechodzi i wrócisz do normalności :grin:

Pozdrawiam.

Strona główna forum » Trudne Sprawy » Uczucia