Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Moje opowiadania :)

Autor Wiadomość
Mężczyzna
 Post Napisane: 10 lis 2015, o 22:34 
-#
-#

Oto 1 czesc mojego opowiadania pt "Ostatnie Spotkanie "

" Ostatnie spotkanie"

Był ciepły czerwcowy wieczór, spokój sennej stacyjcki zagłuszył sygnał przejeżdającego towarowego z poteżnym gagarinem na czele.
Trzask brązowych weglarek rozniósł sie po okolicy, dochodziła godzina 21, za kilka minut miał przybyć ostatni osobowy ujęty w rozkladzie jazdy. W pomieszczeniu dyżurnego ruchu w którym aż siwo było od wypalonych papierosów nagle zadzwonił służbówy telefon. Henryk doświadczony nonszalakcko podniósł słuchawkę
- Haaalo co tam znowu ? ziewnął
Henryk nie spisz jeszcze ?:zapytał głos z drugiej strony kabla
-Nie , a prawie bym zasnął gdyby nie ten cholerny towar ,ja rozumiem ze musza puszczac sklady w wieczór,no dobra mniejsza oto, co sie stalo ? zapytał Henryk
-Dzwonie gdyz można z nudów umrzec , nic sie nie dzieje:
-Ty ja sie nudzisz to se przejdz po stacji, popatrz tu i tam, bo dojdzie do tego ze ci zasrani złodzieje z pod tyłka ci stację zwiną w nocy : odparł Henryk
-Niech tylko spróbują ! a im do dupy nakopie ! co to przyszło ze ludzie kolej rozkradją
- Dziwisz sie im ? jak w tym kraju żeby na chleb zarobic trzeba albo krasć badz nie wiem co. Bo tylko ci na górze mają pełno w korycie, a ty se człowieczku radz. No dobra ja końćze bo zara stonka z osobowym się zjawi . Do potem ! : zakonczył Henryk
Dochodzila godzina 21 16 , na stację wtaczal sie skład złozony z jednej klasy i zielonej SM42 na czele. Jako że był ostatni pociąg w tym dniu z wagonu wysypało się pełno ludzi.
Mechanik w granatowym swterze i rozsłechtanej koszuli pod szyją przeciągnąl sie na fotelu, oczekiwał godziny odjazdu. Z racji iż stonka jechała tyłem naprzód to z racji dłuższego postoju mechanikowi poprawił samopuczucie.
Semafor podniósł się, rozległ się gwidz kierownika, trzask drzwi i skład majestatycznie ruszył ku stacji końcowej....
Nadeszła ciemna jak mocna kawa noc. Okolica wokół dworca wyludniła się, drzewa pobliskiego lasu pod wpływem wiatru wydawały dziwne odgłosy. Henryk po przekazaniu słuzby udal sie do swojego małego mieszkania na podaszu dworca. Dla pewności sprawidził zamki, zagotował wodę na herbatę i zaczął robić sobie dosyć pózną kolację . Dużego wyboru nie miał, gdy jest sie kawalerem to żyje skromnie, nie zwracając uwagi na pewne szczegóły.
Po zjedzeniu kolacji udał sie pod ciepłą kołdrę i zapada w cięzki i długi sen....

Kolejnego dnia o szóstej rano Henryk znów objął służbę . Zaczął od przepuszczenia porannej zdawki do zakładów chemicznych. Następnie pora rannej nudy. Gdyż dopiero o siódmej jechała "szkółka' pociąg dowożący uczniów na pierwszą godzinę lekcyjną z prowicjonalnych wsi do dużego powiatowego miasta. Po odjedzie do masywnych drzwi nastawnii ktoś zapukał
-Proszę !
-Dzień dobry czy pan Henryk Kita ?
-Tak a mogę wiedzieć kto pyta ? :odparł Henryk
-Witam jestem zainteresowany, choć to może zbyt duże słowo pewną sprawą którą być może pan pamięta :odprał nieznajomy
-Ale ja w dalszym stopniu nie wiem z kim mam przyjemność ! :skrzywił się Henryk
-Moje nazwisko zbyt wiele panu nie powie, lecz proszę mi wierzyć iż nasze spotkanie nie jest zupełnie przypadkowe:odparł nieznajomy
-Panie albo mowisz co chcesz albo wypad ! Ja nie mam czasu na pierdoły ! : wyraznie zdenerowany Henryk
-Spokojnie panie dyżurny, proszę sie nie denerwować , nie chciałbym żeby pan nie przeszedł pan badań okresowych. Co do mojej godnosci, nazywam się Schleiter, Artur Schleiter. I nie przychodzę tutaj z pańskiej branży. Co się pan dziwi ? hehe może takie stworzyłem wrażenie lecz tak nie jest.
-Drogi panie, ja do teraz nie wiem w jakiej pan sprawie przychodzi ! Jeżeli chodzi o robienie zdjeć to proszę bardzo, lecz niech pan uważa: odpowiedział flegmatycznie Henryk
-Wie pan ja nie jestem pasjonatem kolejowym, choć interesuje się historią. Historia która miała tutaj miejsce i pan badz któs z panskich znajomych wie co sie tutaj wydarzyło w ostanich miesciacach wojny ! Wie pan o czym mówe: warknął Schleiter
Henryk poluznił służbowy krawat,gdyż juz zrozumiał o co tutaj chodzi. Rozpoczął opowieśc, ktora dobrze znał...
.... Był początek maja 1945 roku, w powietrzu było czuć odór napierającej "wyzwoleńczej" Armii Czerwonej.
Na stacji znajdowało się pełno żołnierzy którzy w przerażliwie kiepskiej formie oczekiwali Bóg wie czego, czy to kuli z nazwiskiem która to z ruskiej pepeszy przebije ich pierś na której noszą symbol państwa i polityki, którą raczej dawno przestali wierzyć . Feldwebel z głową białą jak snieg pod Moskwą w 41 zebrał grupkę żołnierzy,by resztkami dyscypliny zawładnął na swoim oddziałem.
-Grusch, Kugel i Verbinsky ! rozstawcie MG w tym miejscu, Koch i Schmitd zrobcie porzadek z ranymi,wiecie co macie robic ? : Mglisty wzrok sierżanta nie dawał złudzeń. Wielka Rzesza jest przegrana....
Póznym wieczorem na stację wjechał całkowicie zamaskowany parowóz z równie niewidocznym składem krytych wagonów. Z salonki za lokomtywą wyskoczyło dwóch oficerów z srebnymi epoletami na ramieniach. W blasku ogniska grupy siwego sierżanta błysnął symbol SS

http://norbis97.flog.pl/

http://mojesporzenienaswiat.bloog.pl/

https://www.youtube.com/channel/UCjsunQPb75R3TaXEuNXOeIA

Kobieta
 Post Napisane: 21 mar 2017, o 14:50 
-#
-#

A gdzie kolejne części? :)

Mężczyzna
 Post Napisane: 15 kwi 2017, o 23:34 
-#
-#

Już niedługo będą , długo nie byłem na forum, ale nadrobię ten czas :)

http://norbis97.flog.pl/

http://mojesporzenienaswiat.bloog.pl/

https://www.youtube.com/channel/UCjsunQPb75R3TaXEuNXOeIA

Strona główna forum » Działy mniejsze » Nasza twórczość