Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - własny dom

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
Mężczyzna
 Tytuł: własny dom
 Post Napisane: 29 gru 2016, o 19:53 
-#
-#

Własny dom to fajna sprawa, a jeszcze lepiej jak można trochę zaoszczędzić na budowie. polecam wszystkim zorientować się, jak działa program mieszkanie dla młodych przy budowie domu. Mozna dostać zwrot podatku vat za część materiałów budowalnych: https://mdmprogram.com/informacje/porad ... dych-2015/
Wniosek składa się w urzędzie skarbowym, kasa jest po paru tygodniach.

Nie wybrano
 Tytuł: Re: własny dom
 Post Napisane: 3 sty 2017, o 19:13 
-#
-#

No wiadomo, warto sprawdzić wszystkie takie sposoby by trochę zaoszczędzić.
Tym bardziej, że trochę koszty są: czy to dachówka ceramiczna, czy wyposażenie wnętrz, okna. Ale warto inwestować.

Nie wybrano
 Post Napisane: 4 sty 2017, o 21:26 
-#
-#

Bez pomocy osób które już budowały, albo dużego budżetu to będzie dużo nerwów przed i w trakcie realizacji.

usuwam link //Schwarz

Nie wybrano
 Post Napisane: 9 sty 2017, o 11:11 
-#
-#

a czy jeśli leży na dachu blachodachówka to taki zwrot jest możliwy?

Kobieta
 Post Napisane: 21 lut 2017, o 13:00 
-#
-#

Własny dom to świetna sprawa, ale rzeczywiście koszty są ogromne. Ale i tak jest zdania, że naprawdę warto. To, co mi się podoba to fakt, że obecnie w internecie można znaleźć masę inspiracji, które pomogą nam w urządzaniu. Jakby ktoś szukał porad dotyczących sypialni to mogę polecić na przykład zajrzenie tutaj: http://www.budujemydom.pl/wyposazenie-wnetrz/23286-nastrojowa-aranzacja-wnetrza-jak-urzadzic-przytulna-sypialnie

Kobieta
 Post Napisane: 2 kwi 2017, o 12:16 
-#
-#

Decyzji o rozpoczęciu budowy domu nie podejmuje się pochopnie. Jest to zazwyczaj efekt kilkumiesięcznych kalkulacji, rozważań, planów. By doszło do realizacji marzeń wiele czynników musi współgrać. Pozwolenie na budowę, projekt domu usuwam spam// Schwarz opinia geodety to tylko kropla w morzu formalności, które trzeba wypełnić przed tym, aż projekcja domu ze snu zmaterializuje się. Mimo wszystko warto.

Kobieta
 Post Napisane: 4 kwi 2017, o 06:02 
-#
-#

Przy własnym domu warto pomyśleć o ochronie posesji. Zdecydowanie najlepsze będą kamerki, które non stop nagrywają obraz. Najlepiej jednak, co do monitoringu - zapytać doświadczonej firmy w temacie. Ja mam tylko system alarmowy (mieszkanie w bloku), który zakładał mi Impuls usuwam link //Schwarz. W swojej ofercie mają wiele propozycji ochrony mienia. Polecam szczególnie tym, którzy na tym się nie znają ;)

Kobieta
 Post Napisane: 14 kwi 2017, o 21:07 
-#
-#

Dom to jednak dom, nie to co mieszkanie ;) Najfajniejszy w domu jest chyba ogród, w którym można organizowac spotkania ze znajomymi, grille itp. Fajną sprawą są girlandy ogrodowe, które zarówno działają jak lampy - dają oświetlenie, jak i służą jako fajny element ozdobny - w sam raz na letnią imprezkę ;) Chodzi mi o coś takiego jak na tej stronie kolejny link... //Schwarz. Jak Wam się coś takiego podoba?

Mężczyzna
 Post Napisane: 17 kwi 2017, o 17:46 
-#
-#

Zgadzam się. Niemniej wiele osób przekonuje mnie do mieszkania.

Nie wybrano
 Post Napisane: 1 maja 2017, o 18:22 
-#
-#

Domy są o wiele droższe jak mieszkanie i w młodym rzadko kogo stać na to, aby budować dom.
Tańszym sposobem na własne lokum jest mieszkanie, nie musi być duże, wiele moich przyjaciół zdecydowało się na początek na niewielki kawalerki zgodnie z zasadą ciasne, ale własne.
Mi osobiście podobają się takie mieszkania gdynia karwiny

Mężczyzna
 Post Napisane: 25 maja 2017, o 10:19 
-#
-#

Ja jakoś nie planuję własnego domu. Chyba wolałbym mieszkanie, bo to zdecydowanie mniej obowiązków i dodatkowej pracy. Wydaje mi się też, że wszystkiego nie da się obejść i niestety niektóre rzeczy kosztują, niezależnie od tego, co z nimi zrobimy.

Kobieta
 Post Napisane: 28 cze 2017, o 11:47 
-#
-#

Jeśli budujecie własny dom, to zajrzyjcie na blog mojej znajomej: murowanysukces.com, to jest właśnie o budowie domu :)

Kobieta
 Post Napisane: 28 wrz 2017, o 21:34 
-#
-#

maleo napisał(a):
No wiadomo, warto sprawdzić wszystkie takie sposoby by trochę zaoszczędzić.
Tym bardziej, że trochę koszty są: czy to dachówka ceramiczna, czy wyposażenie wnętrz, okna. Ale warto inwestować.

Zgadzam się z Tobą w stu procentach - myślę jednak, że zamiast dachówki lepsza mogłaby być blacha gontopodobna. Jakie jest Wasze zdanie na jej temat?

Nie wybrano
 Post Napisane: 13 lut 2018, o 11:39 
-#
-#

Nieodłącznym elementem domu jest ogród. Ja właśnie zastanawiam się nad odpowiednim wyposażeniem mojego ogrodu. Chciałabym, aby wyglądał bardzo nietuzinkowo i oryginalnie. Dlatego poważnie biorę pod uwagę propozycje od http://asdstudio.pl/. Co o nich sądzicie?

Nie wybrano
 Post Napisane: 28 lut 2018, o 16:56 
-#
-#

Zgadzam się, własny dom to świetne rozwiązanie i warto do niego dążyć. Natomiast już podczas budowy i urządzania na pewno przydadzą się namiary na jakieś specjalistyczne sklepy z technicznym asortymentem jak na przykład ten https://www.dyskont-techniczny.pl/ . Nie dziękujcie :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strona główna forum » Działy mniejsze » Męskie sprawy