Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - iPhone / iPad

Autor Wiadomość
Nie wybrano
 Tytuł: iPhone / iPad
 Post Napisane: 29 lis 2012, o 22:30 
-#
-#

Witam wszystkich :)

Tak jak w temacie, chodzi o iPhon'a 5 i o iPada mini. Zastanawiam się nad zakupem jednej z tych rzeczy. Mam wielki dylemat i nie mogę się zdecydować. IPhone 5 ma wiele nowych funkcji, niezawodne aplikacje, nowe udoskonalenia techniczne, lecz kosztuje ponad 2800 zł. Dodatkowo potrzeba do niego nową kartę sim. IPad mini ma większość funkcji iPhon'a, jest tańszy, ma większy ekran, co prawda trochę słabszy system, ale to nie znaczy zbyt wiele. Problem w tym, że nie można z niego dzwonić ::F: Zastanawiam się, co byście wybrali na moim miejscu i dlaczego.

Kto zobaczy w lesie dzika

Mężczyzna
 Post Napisane: 29 lis 2012, o 22:44 
-#
-#

Abstrahując od tego, że gdybym miał już wyłożyć w okolicach 3000 to brałbym dużo bardziej funkcjonalnego Galaxy SIII...

Myślę, że brałbym jednak iPhone, z prostego względu - wartość urządzeń z iOS polega na dużej liczbie aplikacji z AppStore, a te już za 6 miesięcy będą prawdopodobnie robiły problemy na iPadzie mini. Miałem go już w rękach, fajne urządzenie, ale niestety, nie umywa się do iPada - ekran jest za mały, żeby móc wygodnie korzystać choćby z GarageBand, a gabarytowo i tak jest spory. Nie umiem się przekonać do korzystania z tabletu na mieście, szczerze mówiąc wolę szybko przejrzeć internet na netbooku, jest wygodniej. iPad jest dobrym tabletem, ale do domu - iPad mini może się sprawdzać na mieście. Wracając, iPhone 5 jest naprawdę zajebisty, cena może odstraszać, ale osiągi maszyna ma eleganckie. Jeżeli jednak nie korzystasz z profesjonalnych aplikacji wymagających mocnego procka czy nie celujesz w nowsze gry, nie widzę większego sensu interesowania się iOS. W tym przypadku faktycznie lepiej sprawdza się Android.

Sur le pont d’Avignon
L'on y danse, l'on y danse

Kobieta
 Post Napisane: 2 gru 2012, o 21:28 
-#
-#

Ja generalnie nie brałbym niczego od appla to są bardzo drogie rzeczy które wcale nie są wspaniałe

Mężczyzna
 Post Napisane: 29 gru 2012, o 02:45 
-#
-#

It Rainbow napisał(a):
Witam wszystkich :)

Tak jak w temacie, chodzi o iPhon'a 5 i o iPada mini. Zastanawiam się nad zakupem jednej z tych rzeczy. Mam wielki dylemat i nie mogę się zdecydować. IPhone 5 ma wiele nowych funkcji, niezawodne aplikacje, nowe udoskonalenia techniczne, lecz kosztuje ponad 2800 zł. Dodatkowo potrzeba do niego nową kartę sim. IPad mini ma większość funkcji iPhon'a, jest tańszy, ma większy ekran, co prawda trochę słabszy system, ale to nie znaczy zbyt wiele. Problem w tym, że nie można z niego dzwonić ::F: Zastanawiam się, co byście wybrali na moim miejscu i dlaczego.

Mick napisał(a):
Abstrahując od tego, że gdybym miał już wyłożyć w okolicach 3000 to brałbym dużo bardziej funkcjonalnego Galaxy SIII...

Myślę, że brałbym jednak iPhone, z prostego względu - wartość urządzeń z iOS polega na dużej liczbie aplikacji z AppStore, a te już za 6 miesięcy będą prawdopodobnie robiły problemy na iPadzie mini. Miałem go już w rękach, fajne urządzenie, ale niestety, nie umywa się do iPada - ekran jest za mały, żeby móc wygodnie korzystać choćby z GarageBand, a gabarytowo i tak jest spory. Nie umiem się przekonać do korzystania z tabletu na mieście, szczerze mówiąc wolę szybko przejrzeć internet na netbooku, jest wygodniej. iPad jest dobrym tabletem, ale do domu - iPad mini może się sprawdzać na mieście. Wracając, iPhone 5 jest naprawdę zajebisty, cena może odstraszać, ale osiągi maszyna ma eleganckie. Jeżeli jednak nie korzystasz z profesjonalnych aplikacji wymagających mocnego procka czy nie celujesz w nowsze gry, nie widzę większego sensu interesowania się iOS. W tym przypadku faktycznie lepiej sprawdza się Android.

kubalis napisał(a):
Ja generalnie nie brałbym niczego od appla to są bardzo drogie rzeczy które wcale nie są wspaniałe

I iPad i iPhone działają na tym samym systemie, więc czemu piszesz że ten z iPada jest gorszy?

Wytapatano z sgs'a

Mężczyzna
 Post Napisane: 4 sty 2013, o 22:41 
-#
-#

Cześć,

iPad mini i iPhone mają takie same systemy, dlaczego mówisz że iPad ma słabszy?
Ale do rzeczy - z własnego doświadczenia wiem, że iPhone może i pięknie wygląda, ale na dłuższą metę wiele z niego nie wyciśniesz. Sam jestem posiadaczem i żałuję że nie przesiadłem się na jakiś model z rodziny Samsungów Galaxy (mowa oczywiście o tych topowych modelach, a nie badziewnych mini i innych budżetówkach).

Moim zdaniem, jesli masz kase na zbyciu, to po pierwsze - dobrze zastanów się co konkretnie chcesz kupić -> smartfon, czy tablet, a potem zastanów się jaki model wybrać.

iPad mini jest ok, ale musisz wiedzieć czy tablet będzie ci na codzień pomocny. U mnie, choć chciałem mieć tablet, po zakupie okazało się że prawie z niego nie korzystam. Tak to jest ;).

Musisz wiedzieć czego chcesz i co będzie bardziej dla Ciebie przydatne. iPhone'a poniekąd odradzam z racji tego, że mimo olśniewającego wyglądu, jest to tak naprawdę dość ograniczony smartfon. Rozważ SGS III, albo nexusa z czystym androidem.

iOS to fajny i prosty system, ale naprawdę ograniczony. Apple z racji swojej polityki wiele marnuje.

Pzdr,
Damian

Nie wybrano
 Post Napisane: 5 sty 2013, o 00:09 
-#
-#

Ja jak bym miał wybierać między iPadem, a iPhonem bez zastanowienia iPhone. Koledzy wyżej mówili o SGSIII- moja siostra go ma ja mam iPhone 3G i powiem tak Samsung no fajny większy można go ustawić pod siebie ale iP też. Samsung najgorszy minus zacina się czasami a iP w ogóle :) za to minus iP muzykę trzeba wgrywać przez iTunes, a na Samsunga kopiuj wklej. Kolega napisał że z iP nie wyciśnie się czegoś :) myślę że chodziło Ci o system Apple cały czas aktualizuje i ulepsza go. Ja jakbym miał wybierać został bym przy iPhone :)

Mężczyzna
 Post Napisane: 6 sty 2013, o 20:49 
-#
-#

Cytuj:
Samsung najgorszy minus zacina się czasami a iP w ogóle

Kwestia przeciążenia ramu multitaskingiem. Tyle że Androida nie zbrickujesz, a iOSa nie raz musiałem rebootować (biorąc jednak poprawkę na to, że głównym powodem były appsy z Cydii). No nie wymagajmy od tych bądź co bądź maleństw od razu szesnastki na ramie, to za kilka lat dopiero ;)
Cytuj:
za to minus iP muzykę trzeba wgrywać przez iTunes, a na Samsunga kopiuj wklej

Tu się zgodzę, choć ja na iOS zawsze wrzucałem przez choćby Media Monkey, a tam działa to też na tej zasadzie.
Cytuj:
Kolega napisał że z iP nie wyciśnie się czegoś :) myślę że chodziło Ci o system Apple cały czas aktualizuje i ulepsza go.

Ale wciąż nie jest to oprogramowanie tak przekształcalne jak Android.

Sur le pont d’Avignon
L'on y danse, l'on y danse

Mężczyzna
 Post Napisane: 21 sty 2013, o 17:37 
-#
-#

It Rainbow napisał(a):
Tak jak w temacie, chodzi o iPhon'a 5 i o iPada mini.

Jeśli urządzenie ma służyć tylko do internetu i rozrywki do tablet. W innym przypadku wybrałbym iPhone'a 5.

Cytuj:
IPhone 5 ma wiele nowych funkcji, niezawodne aplikacje, nowe udoskonalenia techniczne, lecz kosztuje ponad 2800 zł.

Znacznie tańszym a też dobrym rozwiązaniem jest iPhone 4S :)

Cytuj:
Dodatkowo potrzeba do niego nową kartę sim.

W zależności od operatora za opłatą lub bezpłatnie powinni ci wymienić kartę na micro SIM w salonie.

Mężczyzna
 Post Napisane: 5 lut 2013, o 17:27 
-#
-#

Jeżeli miałbym wybierać pomiędzy iPhone'm a iPad'em to zdecydowanie wybrałbym iPhone. Powód? Z iPada jak to pisałeś nie zadzwonisz, iPhone jest również wydajniejszy, aczkolwiek na Twoim miejscu brałbym Nexusa 4 :)

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Kobieta
 Post Napisane: 1 mar 2017, o 20:48 
-#
-#

Zdecydowanie iPhone. Chociaż w jednym, jak i drugim wariancie zawsze można liczyć na profesjonalny serwis, potem nawet pogwarancyjny. Gdy miałam problem ze swoim egzemplarzem (ale to z mojej winy),to skorzystałam z http://www.applesupport.pl/ i śmiga jak należy. :)

Kobieta
 Post Napisane: 10 kwi 2017, o 17:56 
-#
-#

Zastanawiam się nad zakupem najnowszego iphone'a i w związku z tym mam pytanie. Czy warto korzystać z tego typu stron: http://promocjesklepow.pl/oferta/telefony-komorkowe/apple-iphone-6s-32gb.html? Słyszałam, że wskazują miejsca, w których wybrany przedmiot można kupić najtaniej.

Kobieta
 Post Napisane: 31 gru 2017, o 19:09 
-#
-#

Szczerze powiem, że nie wiem. Wcześniej się z tym nie spotkałam, ale jeżeli sklep jest zaufany i cena Ci odpowiada, to jak najbardziej kupuj. Apple jest klasą samą w sobie, więc warto zainwestować. Ktoś wcześniej pisał o serwisie, jak się coś dzieje to warto zgłosić się do iSense, na stronie macie szczegółowo opisane czym się zajmują: http://www.isense.pl/. Punkty stacjonarne znajdują się w Warszawie, ale za pośrednictwem kuriera można przesłać im swój sprzęt, to właśnie dzięki temu z ich usług korzystają ludzie praktycznie z całej Polski. Serwisem produktów Apple zajmują się od wielu lat, więc są specjalistami w tym co robią. Ja zawsze wolę korzystać właśnie z takich zaufanych serwisów.

Kobieta
 Post Napisane: 6 mar 2018, o 19:42 
-#
-#

Warto znac serwis ktory zajmie sie np. takimi problemami jak zalany iphone http://serwisproduktowapple.pl/serwis-i ... ego-iphone bo jednak takie rzeczy zdarzaja sie czesto wiec warto znac osoby ktore moga nam w takiej sytuacji pomoc.

Nie wybrano
 Post Napisane: 24 maja 2018, o 09:43 
-#
-#

Jak sam pewnie zauważyłeś iPhone to obecnie jeden z najczęściej kupowanych telefonów na świecie. Nie bierze się to tylko z trendu mody, ale przede wszystkim z jakości oraz możliwości jakie daje ci ten telefon. Niedawno sama zamówiłam sobie nowy telefon - https://ispot.pl/iphone-iphone-7 Zawsze kupuję u autoryzowanego sprzedawcy, gdyż wtedy mam pewność i gwarancję jakości sprzętu, a w razie usterek, posiadają swój serwis, który w najlepszy sposób zadba o twojego smartfona. Moim zdaniem nie masz co się zastanawiać.

Kobieta
 Post Napisane: 18 cze 2018, o 19:49 
-#
-#

Tak, apple teraz rządzi i zasłużenie. Ja mam model iphone 7 czarny , służy mi dobrze, nie zacina się, obsługuje nawet wymagające gry - jestem zadowolona

Strona główna forum » Działy mniejsze » Elektronika i GSM