Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Opinie na temat leków

Autor Wiadomość
Nie wybrano
 Post Napisane: 3 gru 2012, o 10:21 
-#
-#

Czy korzystacie z opinii innych osób na temat leków? Czym kierujecie się przy wyborze leków, tych bez recepty oczywiście? Ja jak idę do apteki, to dostaje oczopląsu a Pani nie zawsze potrafi doradzić, co jest najlepsze i wciska najdroższy ze środków.

Kobieta
 Post Napisane: 3 gru 2012, o 10:47 
-#Redaktor
-#Redaktor

U mnie to zależy od leku, jaki chcę kupić. Czasami czytam opinie w internecie, czasami znajomi coś polecą idealnego na daną sytuację, a czasami też radzę się pani farmaceutki. Znalazłam bardzo fajną aptekę, gdzie obsługa jest bardzo miła i zawsze pomocna - nigdy mnie tam nie naciągnięto na coś droższego, a raz pani dała mi nawet środek inny od tego, który miałam na recepcie, żebym mniej zapłaciła, komentując pod nosem: "Nie rozumiem, dlaczego pani doktor taki drogi wypisała". Z lekami (i jakimiś suplementami etc.) jest też taka sprawa, że na każdy organizm zadziałają ździebko inaczej, więc można tylko sobie poczytać i dobrać coś, co nam się wydaje, że najlepiej zadziała, a wcale nie musi tak być.

Kobieta
 Post Napisane: 3 gru 2012, o 18:22 
-#
-#

Z reguły stronię od leków - mam swoje, codzienne, ogólnie innych nie powinnam brać, żeby jeszcze bardziej organizmu nie truć.
Jednak, niestety, chociażby miesiączki to dla mnie duży problem, bez tabletek nie da rady. Kiedyś jedna z nauczycielek poleciła mi No-Spę na te bóle, spróbowałam, pomogło, ale też usypiało, co dla mnie jest działaniem niepożądanym - jednak stwierdziłam, że wolę być senna, ale po lekach, niż się męczyć z naprawdę uporczywymi bólami. Niestety, z czasem działanie tych tabletek jest coraz mniejsze, obecnie nie pomaga mi prawie nic - a eksperymentowałam z Ibupromem, Apapem, No-Spą Forte, Apapem Extra, Ketonalem... i nic.

Nie wybrano
 Post Napisane: 7 gru 2012, o 22:09 
-#
-#

Osobiście zawsze sugerowałem się opinią farmaceutów, ale po tym co ostatnio się wyprawia z receptami, śmiem wątpić iż oni też lecą jedynie na pieniądze. Staram się teraz bazować na swoim doświadczeniu, ale też na opinii znajomych, osobiście nie zaszkodziłoby poznać opinie internautów na tematy uniwersalności leków.

Mężczyzna
 Post Napisane: 8 gru 2012, o 19:46 
-#
-#

Cytuj:
a raz pani dała mi nawet środek inny od tego, który miałam na recepcie, żebym mniej zapłaciła, komentując pod nosem: "Nie rozumiem, dlaczego pani doktor taki drogi wypisała".

Farmaceuci raczej nie wydają innych leków niż zostały przypisane. Najprawdopodobniej dostałeś to samą substancje lezniczą, w takiej samej dawce tylko wyprodukowaną przesz inną firme
tzw. lek generyczny.

Role tutaj odgrywa prawo patentowe. Firma X wynajduje substancje i ją patentuje.
( Maksymalny czas ochrony patentowej to 15 lat, w przypadku leków i niektórych innych produktów czas ten można przedłużyc o dodatkowe 5 lat. )
Firma X ma monopol i może narzucic sobie np: 1000% marży. Nikt inny nie może produkowac tego leku i z nią konkurowac.
Po 20 latach jedank patent wygasa. Wiedza jak produkuje sie lek staje sie ogólnodostepna.
Każdy może sie tego dowiedziec i każdy może ten lek zacząc legalnie produkowac.

W takiej sytuacji firma Y wypuscza ten sam lek, robiony według tej samej receptury - pochodzącej z patentu firmy X, ale sprzedaje go dużo taniej.

Cytuj:
Czy korzystacie z opinii innych osób na temat leków?

W przypadku produktów sprzedawanych OTC wiekszośc ludzi nieodróżnia leków ( produktów leczniczych ) od supelementów diety, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia,
czy również żywności wzbogaconej.

Szukając leku, wiec należy sprawdzic czy dany produkt jest rzeczywiście lekiem. ( Czy zwalcza chorobe, czy tylko objawy). ::F:

Nie wybrano
 Post Napisane: 8 gru 2012, o 21:10 
-#
-#

Ja sobie przeważnie wchodzę na stronę lekroku.pl gdzie internauci sami tworzą ranking najbardziej skutecznych leków bez recepty. Gdybym miała szukać na forach pewnie spotkałabym się z masą reklamowanych leków, które w rzeczywistości nie są aż tak skuteczne jak opisują je autorzy postów.
Aktualnie niezmiennymi pozycjami w mojej apteczce są: witamina C, No-Spa, Apap, krople do nosa Euphorbium, Sudafed w razie potrzeby.

Nie wybrano
 Post Napisane: 9 gru 2012, o 11:04 
-#
-#

W moim przypadku to opinia internautów i farmaceuta. Do zaleceń lekarza podchodzę z dystansem, oczywiście jeśli chodzi o syropy na kaszel, czy krople do nosa. Zdaję sobie sprawę z tego, że polecają te środki, za które mają prowizje. Wg internautów Euphorbium jest jednym z lepszych środków leczniczych na katar. Na kaszel na przykład lekarka usilnie przepisuje mi Flegaminę, pomimo tego że mówię iż w ogóle nie pomaga. Zastąpiłam samodzielnie Flavamedem i pomogło.

Mężczyzna
 Post Napisane: 9 gru 2012, o 18:20 
-#
-#

Cytuj:
Gdybym miała szukać na forach pewnie spotkałabym się z masą reklamowanych leków, które w rzeczywistości nie są aż tak skuteczne jak opisują je autorzy postów.

To prawda. W przypadku niektórych produktów z branży farmaceutycznej fałszowanie opinni to zjawisko nagminne.

Mężczyzna
 Post Napisane: 13 gru 2012, o 21:03 
-#
-#

Najlepiej zaczerpnąć podstawowej wiedzy na temat substancji zawartej w leku niż o samej nazwie.

Mężczyzna
 Post Napisane: 19 gru 2012, o 18:20 
-#
-#

Cytuj:
Najlepiej zaczerpnąć podstawowej wiedzy na temat substancji zawartej w leku niż o samej nazwie.

W przypadku niektórych preparatów złożonych jak np. Sinupret gdzie w skład wchodzi:
Gentianae radix
Primulae flores cum calycibus
Rumicis herba
Sambuci flores
Verbenae herba
analiza każdego składnika może być trudna i pracochłonna. Szczególnie biorąc pod uwagę,
że pomiędzy poszczególnymi składnikami może zachodzić synergia.

Co nie zmienia faktu, że w przypadku większość środków leczniczych podany przez Ciebie sposób jest bardzo dobry i nie tylko pozwala przekonać się o rzeczywistym działaniu leku ale również wybrać najtańszy z tych, które mają identyczny skład.

Nie wybrano
 Post Napisane: 20 gru 2012, o 10:24 
-#
-#

Raczej sugeruję się opinią farmaceutów, chyba, że chcę brać np. skrzyp - wtedy czytam sobie wcześniej, który najlepszy i ten wybieram.

Nie wybrano
 Post Napisane: 15 maja 2013, o 13:05 
-#
-#

Na tej stronie lekroku.pl ma być podobno jakiś nowy konkurs, tylko jeszcze nie żadnych szczegółów.

Strona główna forum » Trudne Sprawy » Zdrowie i uroda