Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Straszny ból głowy :/

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
Nie wybrano
 Post Napisane: 9 cze 2011, o 15:09 
-#
-#

Testowaliście na ból głowy Solpadeine?

Kobieta
 Post Napisane: 9 cze 2011, o 15:37 
-#
-#

Cytuj:
Testowaliście na ból głowy Solpadeine?

A czego to się nie brało ;D Ale tak, właśnie ostatnio poleciła mi to babcia. Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia co do tego leku. Za pierwszym razem zadziałało świetnie - tylko ten smak, nie da się go do niczego porównać, ale po prostu jest to cholernie niedobre. Pewnie można to dostać w tabletkach, ja miałam rozpuszczalne w wodzie, bo podobno wtedy szybciej się wchłania do organizmu. Położyłam się na godzinkę spać, i po bólu nie było śladu. Za drugim razem, już nie było tak fajnie, ponieważ wypiłam Solpadeine i po 30 minutach nastąpił odruch wymiotny. Jednak mam wrażenie, że to były dwa różne bóle - za pierwszym razem, prosty ból głowy, natomiast drugi przypadek, to był ból migrenowy. Także na proste bóle głowy, występujące od czasu do czasu, mogę polecić. Póki co, moim mistrzem pokonywania bólu głowy jest Etopiryna. Tylko niedługo będę musiała zwiększyć dawkę do trzech tabletek, bo ostatnio to i te dwie nie potrafią sobie poradzić z bólem. I Ketonal swego czasu też pomagał.
Swoją drogą, również mam okropne bóle głowy, które są dość często. Powodują je różne rzeczy, poczynając od stresu a kończąc na pogodzie. Miałam badania pod każdym kontem, niestety nic konkretnego nie wyszło. Lekarz podsumował to krótko "to rodzinne migreny".

Kobieta
 Post Napisane: 12 cze 2011, o 18:55 
-#
-#

Ja cały tydzień w łóżku spędziłam. Ból niemiłosierny... Ketonale, panadole, paracetamole, etopiryny - czego ja nie brałam i nic. Zero efektu. W piątek poszłam do neurologa, przepisał mi nowe leki - Topamax. Zobaczymy jak zadziała.

Mężczyzna
 Post Napisane: 13 cze 2011, o 11:37 
-#
-#

Migrena ma raczej podtekst ciśnieniowy. Czyli przydałoby się coś co obkurczy naczynia krwionośne lub coś co zmniejszy ciśnienie krwi, a żaden z tych leków co napisałaś nie obniża ciśnienia. Jak już wyżej wspomniałem. Dużo ZIELONEJ herbaty, kawy. Objawy raczej nie ustąpią, ale powinnaś odczuć wyraźną poprawę.
Pozdrawiam!

Nie wybrano
 Post Napisane: 13 cze 2011, o 21:01 
-#
-#

kofel kawa i herbata zdecydowanie obniżają ciśnienie krwi. :p Obkurczy naczynia, więc podniesie ciśnienie.

Moi drodzy: Cinie - drogie, ale skuteczne.

Do tego Divascan przez pół roku i na stałe POLOCARD.

Mężczyzna
 Post Napisane: 15 cze 2011, o 19:06 
-#
-#

Kacper, źle mnie zrozumiałeś. Czytaj dokładniej. Napisałem, że coś co obkurczy naczynia (podniesie) LUB zmniejszy ciśnienie krwi.
A tak w ogóle to ja gdzieś czytałem, że to czy podnosi czy nie to kwestia indywidualna.

Kobieta
 Post Napisane: 15 cze 2011, o 20:43 
-#
-#

kacper17 napisał(a):
Do tego Divascan przez pół roku

Brałam prawie rok i nic.
Kawka jest pita jak ból jest, jednak jakiś zmian dużych nie odczułam.

Nie wybrano
 Post Napisane: 25 cze 2011, o 19:48 
-#
-#

kofel napisał(a):
Kacper, źle mnie zrozumiałeś. Czytaj dokładniej. Napisałem, że coś co obkurczy naczynia (podniesie) LUB zmniejszy ciśnienie krwi.
A tak w ogóle to ja gdzieś czytałem, że to czy podnosi czy nie to kwestia indywidualna.

Jak obkurczy to tylko podniesie. Powiedz mi jak fizycznie ma obniżyć?

Nie wybrano
 Post Napisane: 27 cze 2011, o 10:37 
-#
-#

A brał ktoś z Was Sumamigren? Mam go od miesiąca, do tej pory tylko raz musiałam go wziąć.

A tak w ogóle to czy ktoś mi może powiedzieć dlaczego te leki na migrenę są sprzedawane w takich małych opakowaniach - zwykle po 2 sztuki?

Nie wybrano
 Post Napisane: 28 cze 2011, o 09:36 
-#
-#

Gocha_of_a_Down napisał(a):
A brał ktoś z Was Sumamigren? Mam go od miesiąca, do tej pory tylko raz musiałam go wziąć.

A tak w ogóle to czy ktoś mi może powiedzieć dlaczego te leki na migrenę są sprzedawane w takich małych opakowaniach - zwykle po 2 sztuki?

Moja mama bierze Sumamigren i ma w opakowaniach po 6 tabletek, więc takie też muszą być.
Wydaje mi się że małe opakowania też mają sens - jak się zaczyna przyjmować jakiś lek to nie ma sensu kupować dużego opakowania, wiadomo że różne osoby różnie reagują na dany lek. No i te leki na migrenę nie są objęte refundacją, więc finansowo wychodzi korzystniej kupić na próbę dwie a nie 6 - wyjdzie taniej .

Mężczyzna
 Post Napisane: 29 cze 2011, o 17:45 
-#
-#

@kacper17, nie potrafisz tego zrozumieć, nie chcesz czy rżniesz głupa? Po prostu ja Ci już nie potrafię tego inaczej wytłumaczyć, bo prościej nie potrafię. Przykro mi.

Nie wybrano
 Post Napisane: 11 lip 2011, o 07:25 
-#
-#

Cytuj:
Czyli przydałoby się coś co obkurczy naczynia krwionośne lub coś co zmniejszy ciśnienie krwi, a żaden z tych leków co napisałaś nie obniża ciśnienia

Czyli przydałoby się coś co podniesie ciśnienie krwi lub coś co zmniejszy ciśnienie krwi, a żaden z tych leków co napisałeś nie obniża ciśnienia.

Chyba nie potrafię tego zrozumieć... Masło maślane...

Nie wybrano
 Post Napisane: 11 lip 2011, o 11:51 
-#
-#

Gocha_of_a_Down napisał(a):
Cześć,
jakiś miesiąc temu miałam straszny ból głowy, wcześniej nigdy chyba takiego nie miałam, bo nie mogłam normalnie funkcjonować. Tylko leżeć, co chwilę zbierało mi się na wymioty. Nie mam pojęcia od czego to było, grunt że przeszło. Ale wczoraj znowu tak miałam, wieczorem pojawił się taki pulsujący ból głowy, ale wzięłam przeciwbólowe i poszłam spać i jakoś to przeżyłam choć parę razy budziłam się w nocy. :sad:

Nie wiem co oznaczają te ataki, bo taki normalny ból głowy raczej tak u mnie nie wygląda. Myślicie że powinnam iść do lekarza, czy jeszcze poczekać? Nie wiem czy potraktują mnie poważnie jak powiem że dwa razy bolała mnie głowa...

1 objawy migreny ...aaa to sie ma do konca zycia .
2 masz tetnika guza mozgu :)
3 mialac dobrego kaca

Kobieta
 Post Napisane: 29 wrz 2011, o 07:04 
-#
-#

I kolejne napady.. Od miesiąca nie ma tygodnia bez bólu. Najgorzej jest teraz, bo nauki multum, a ja trup. Już nie mam pojęcia co robić, bo większość nocek przepłakałam.. Wg neurologa leki skutkują go 2-3 miesiącach brania, teraz będzie dwa miesiące ponad więc raczej efekty powinno być widać. Pomóżcie, bo nie mam pojęcia co robić..

Nie wybrano
 Post Napisane: 29 wrz 2011, o 08:02 
-#
-#

Jeszcze raz powtórzę: Cinie - poczytaj o tych tabletkach w necie :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strona główna forum » Trudne Sprawy » Zdrowie i uroda