Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - czym grozi nerwica?

Autor Wiadomość
Nie wybrano
 Post Napisane: 4 sie 2010, o 00:41 
-#
-#

Tak jak w temacie. Czym grozi nerwica i jak ja leczyć? Nie chodzi mi o Nazwy leków, proszę tylko o wypowiedzi osób które miały styczność z tą chorobą. Czy to jest groźne? Pisze tutaj bo bardzo pilnie potrzebuje odpowiedzi a nie mam się narazie kogo poradzic.

Kobieta
 Post Napisane: 4 sie 2010, o 16:11 
-#
-#

No przede wszystkim należy wybrać się do psychologa. Nieleczona nerwica może przerodzić się w inne poważne zaburzenia psychiczne np. depresja.

"How do you know I'm mad?" said Alice.
"You must be," said the Cat, "or you wouldn't have come here."

http://www.zeglarzom.pl/

Kobieta
 Post Napisane: 4 sie 2010, o 16:57 
-#
-#

Zależy jak duże jest stadium tej nerwicy. Czym grozi? Przede wszystkim depresją. Jeśli są to początki to można wypróbować jakieś mniej radykalne środki, melisa lub jakieś tabletki ziołowe na uspokojenie. Jeśli jednak problem jest poważniejszy konieczna jest wizyta u psychologa, bądź trzeba się wybrać do lekarza rodzinnego, który przepisze tabletki jednak są one bardzo silne i człowiek po nich staje się obojętny na wszystko, wiec z tym też trzeba uważać.

Kobieta
 Post Napisane: 4 sie 2010, o 17:35 
-#
-#

Hmm..Nerwica to choroba nerwowa.
Na początku,jest bardzo łagodna i tak jak powiedziała tu już jedna dziewczyna,wystarczą środi uspakajające,lub melisa, czy inne zioła.
Jednak później daje znać o wiele poważniej,czyli poawiają się mysli samobójcze,osoba może mieć takie 'napady złości' tzn krzyczy i wgl.Czym grozi? Przede wszystkim depresją, a z kolei depresję nie łatwo wyleczyć.Musisz brać leki do końca życia,lub mieć psychoterapię.Co jakiś czas chodzisz do psychiatry.Nerwica jest spowodowana np.przykrymi doświadczeniami z dzieciństwa,które ujawniają się dopiero później.Lub zbyt dużą presją zyciową.Nie życze nikomu tej choroby,bo to wcale nie jest śmieszne.
Pozdrawiam.

Kobieta
 Post Napisane: 4 sie 2010, o 20:59 
-#
-#

nerwica może doprowadzić do depresji.
najlepiej udaj sie do psychologa.

She's got style, she's got grace, she's a winner.
She's a Lady.

Kobieta
 Post Napisane: 4 sie 2010, o 21:45 
-#
-#

Może doprowadzić do depresji ale nie musi.
nerwica, nie leczona może być równie straszna jak depresja. Nie każdy sobie potrafi z nią poradzić.
Jeśli nie pomagają Ci środki ziołowe, dostępne w aptece, to udaj się do psychiatry. Leczenie psychotropami w początkowym stadium prowadzi do uśpienia choroby.
Sama brałam je przez jakieś 3 miesiące, nie biorę już od ponad roku i choroba nie wraca.
Czasem zdarzają mi się stany lękowe w sytuacjach napiętych i stresowych, ale środki uspokajające i własna autosugestia wystarcza :)

Post Napisane: 4 sie 2010, o 21:57 

Żaden psycholog, tylko psychiatra, niestety. Psycholog niekiedy może się przyczynić do pogłębienia stanów nerwicowych, serio, wiem coś o tym. ::F:
A tak zupełnie poważnie, moja mama cierpiała niegdyś z powodu dosyć silnej już wtedy nerwicy, pomógł jej właśnie psychiatra przypisując jakieś leki. Nie powiem, co to było, bo nie wiem, w każdym razie było skuteczne. Czuje się o wiele lepiej, chociaż nerwicy jako takiej nie można zupełnie wyleczyć. Zresztą trudno cokolwiek dokładniej na ten temat powiedzieć. Udanie się do psychiatry od razu nie jest głupim pomysłem, po prostu.

Nie wybrano
 Post Napisane: 19 sie 2010, o 19:13 
-#
-#

www.wikipedia.pl wpisz sobie ten termin tam a uzyskasz odpowiedź

Nie wybrano
 Post Napisane: 20 sie 2010, o 09:45 
-#
-#

Ja z nerwicą borykam się już od ponad 2 lat.Wcześniej jakoś 5 lat temu przez około rok też ją miałam silnie nasiloną ale zanikła i ponad 2 lata temu znowu powróciła Do tego miałam także depresję. Oczywiście jestem pod opieką psychologa i psychiatry. Kiedy było bardzo źle(pojawiały się także myśli samobójcze) brałam psychotropy tj. lerivol. Teraz jest już lepiej, normalnie żyję, choć czasami jest trochę niefajnie. Obecnie i już tak jakoś od 1 roku chodzę do homeopaty i mi to pomaga, bo biorę lekarstwa naturalnego pochodzenia. Jest to bardzo "trudna" choroba , ale wierzę, że niedługo z niej całkowicie wyjdę.

Nie wybrano
 Post Napisane: 20 sie 2010, o 10:58 
-#
-#

Podobno duże ilości witaminy C, orzechów pomagają w leczeniu i zapobiegają nerwicy. Może to też jakieś wyjście z sytuacji?

Kobieta
 Post Napisane: 20 sie 2010, o 11:08 
-#
-#

oles, nie witaminy C tylko B6 i Magnez.

Mężczyzna
 Post Napisane: 21 sie 2010, o 18:56 
-#
-#

Cytuj:
Żaden psycholog, tylko psychiatra, niestety. Psycholog niekiedy może się przyczynić do pogłębienia stanów nerwicowych, serio, wiem coś o tym. ::F:

dokładnie.
co do nerwicy może uprzykrzyć ci życie i zrobić odcisk na resztę życia, niestety, sam nie o tym teraz przekonuję...

co do psychologa to taka mała anegdota, znajomy był kiedyś właśnie u ów psychologa i opowiadał, że ten zaczął skakać przez stolik ::F: z kolei jak ja ostatnio byłem to psycholog zaczął mi opowiadać o swoim synie, że jest prze zajebisty bo potrafi sobię pracę znaleźć, i zaczął kląć jak szewc, że sam się go wystraszyłem :shock: przy tym palił fajkę za fajką.

viewtopic.php?f=37&t=37358 <= moje wypociny, w sensie, że sygnatury.

Strona główna forum » Technikalia » Archiwum » Trudne Pytania - Archiwum » Zdrowie i uroda - Archiwum