Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Czy boicie się latać samolotem?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 406 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna strona
Autor Wiadomość
Nie wybrano
 Post Napisane: 27 gru 2010, o 21:08 
-#
-#

Ja uwielbiam latać!! I takimi dużymi samolotami i małymi srajdkami które latają często nad plażami! Super uczucie, super widoki!

Kobieta
 Post Napisane: 4 sty 2011, o 20:11 
-#
-#

za pierwszym razem gdy wsiadłam do samolotu trochę się bałam, miałam przed oczami wszystkie filmy o katastrofach lotniczych jakie w życiu obejrzałam :lol: ale gdy wylądowaliśmy byłam już spokojna i teraz już luzik :D

Kobieta
 Post Napisane: 6 sty 2011, o 09:30 
-#
-#

Nie wiem czemu, ale nigdy nie myślałam w ten sposób, że boję się latać, bo coś mi się może stać (tak samo jak nie myślę o tym podróżując samochodem czy pociągiem, a przecież wypadki się zdarzają).
No cóż mogę powiedzieć, loty lubię tak sobie, bo jest raczej nudno i ciasno i mam niemal non stop zatkane uszy (mimo wszystkich wypróbowanych sposobów, żeby tego uniknąć). Startowanie jest całkiem przyjemne, lądowanie -- okropne, zwłaszcza jak trwa zbyt długo (raz krążyliśmy ponad godzinę nad lotniskiem oczekując na pozwolenie na lądowanie, brrr).

Mężczyzna
 Post Napisane: 6 sty 2011, o 21:38 
-#
-#

Za pierwszym, tylko za pierwszym razem, pamiętam miałem stresa jak nigdy.

Kobieta
 Post Napisane: 16 sty 2011, o 22:11 
-#
-#

W te wakacje będę pierwszy raz leciała samolotem i... szczerze mówiąc nie czuję strachu. Wręcz przeciwnie, jakieś pozytywne emocje :) Może ta adrenalina.. Ale zobaczę tydzień przed samym wylotem, czy dalej będę się tak cieszyła jak teraz :D

Mężczyzna
 Post Napisane: 17 sty 2011, o 11:36 
-#
-#

Ja się nie boje latać samolotem, leciałem jak narazie 2 razy ;) Uważam, że jest to najbezpieczniejszy środek transportu. Start i lądowanie są oczywiście najciekawsze, ale gdy się siedzi przy oknie to pozostała część lotu też jest przyjemna - ładne widoki, światełka w oddali itd. Bardzo ciekawe przeżycie, nie ma się czego bać.

Nie wybrano
 Post Napisane: 19 sty 2011, o 19:13 
-#
-#

lovage napisał(a):
Nie wiem czemu, ale nigdy nie myślałam w ten sposób, że boję się latać, bo coś mi się może stać (tak samo jak nie myślę o tym podróżując samochodem czy pociągiem, a przecież wypadki się zdarzają).
No cóż mogę powiedzieć, loty lubię tak sobie, bo jest raczej nudno i ciasno i mam niemal non stop zatkane uszy (mimo wszystkich wypróbowanych sposobów, żeby tego uniknąć).

To, czy masz zatkane uszy zależy w dużej mierze od pilota. czasem, jak jest duża różnica ciśnień, to pilot celowo wolniej wchodzi na wysokość przelotową, żeby ludziom uszu nie wysadziło.

lovage napisał(a):
Startowanie jest całkiem przyjemne, lądowanie -- okropne, zwłaszcza jak trwa zbyt długo (raz krążyliśmy ponad godzinę nad lotniskiem oczekując na pozwolenie na lądowanie, brrr).

start rzeczywiście jest przyjemny, a zwłaszcza w boeingach, gdzie ciąg piloci dodają stopniowo, i czujesz, jak cię coraqz mocniej wciska w fotel. w airbusach tego prawie nie ma, to to prawie latające komputery są. a lądowanie - też jego komfort zależy od pilota. jak leciałem do egiptu, to pilot w ostatniej fanie podejścia ciągle otwierał chamulce aerodynamiczne, i zamykał, otwierał i zamykał, a ludźmi w kabinie rzucało do przodu i do tyłu xD. ale jak lądowaliśmy na okęciu, to ładnie i gładko, bez szarpnięć wylądował. to samo z turbulencjami. jeśli są, to trochę czuć, że rzuca, ale nie jest to takie straszne, a wręcz przeciwnie, czujesz się troche jak jadąc z dużą prędkością jakimśferrari przez polną drogę. potrafią się śmieszne rzeczy dziać. co do tego krążenia nad lotniskiem, to ciesz się, że krążył i wylądował tam, gdzie wszyscy chcieli, a nie odleciał gdzieś 200 kilometrów dalej na inne lotnisko xD. a wiele osób zapomina, że polscy piloci są uważani za jednych z najlepszych na śiecie. a jeśli chcecie naprawdę zobaczyć, co to zaczy NIEUDANE lub SZALONEpodejście, to radzę wam obejżeć ten filmiki. dla tych, którzy jeszcze nie latali, oradzam, chyba, że chcą xD

http://www.youtube.com/watch?v=zAfQwDizpRo
http://www.youtube.com/watch?v=TyY6xAmv ... re=related

życzę miłego oglądania xD

"Życie przepełnione jest nadzieją, a i tak się kończy dwa metry pod ziemią"

Kobieta
 Post Napisane: 19 sty 2011, o 19:35 
-#
-#

Leciałam samolotem conajmniej piętnaście razy i po prostu KOCHAM loty tą maszyną. :wink: :wink:

Nie wybrano
 Post Napisane: 20 sty 2011, o 12:22 
-#
-#

Kocham samoloty, a jeszcze bardziej kocham latać. :)

Kiedyś będę milionerem, ale najpierw...

Nie wybrano
 Post Napisane: 11 mar 2011, o 14:05 
-#
-#

takim pasażerskim nigdy nie leciałem... szkoda... leciałem taką awionetką, a całkiem niedawno szybowcem... I doszedłem do wniosku, że jednak się trochę boję, bo w szybowcu zdarza się, że on czasem tak opada jakos i to takie było głupie uczycie, ogólnie - Boję się : )

Mężczyzna
 Post Napisane: 12 mar 2011, o 00:38 
-#
-#

Tak z ciekawości.... niedawno szybowcem, to znaczy kiedy? A najlepiej powiedz jeszcze gdzie, na jakiej wysokości i wgl wszystko co pamiętasz.

Nie wybrano
 Post Napisane: 26 mar 2011, o 22:00 
-#
-#

creet- leciałem we wrzeniu czy w pazdzierniku ubiegłaego roku. Leciałem z pilotem oczywiście : D on siedział u góry, a ja niżej- miałem lepszy widok : P. Przed lotem zakładają Ci spadochron- zakłada sie go jak plecak, przy czym zapina tez sie w pasie i przy nogach- przepiegając przy kroczu- tak z grubsza... : P szybowiec zostaje przywiązany do wyciągarki- to taka linka na ziemi, która bedzie go rozpedzać- jaką ta wyciagarka musi miec sile, bo bys widzial do jakiej predkości rozpedza ten szybowiec na ziemi... po rozpedzeniu szybowiec wzbija sie w góre i na okreslonej wysokosci pilot daje przez radio znak, by ta linke odpieli, wowczas nastepuje mocne szarpniecie i szybowiec tak perfidnie jakos zaczyna opadac... z dusza na ramieniu sie siedzi przez ten czas, ale po chwili juz leci sobie ładnie bez jakis zbednych turbulencji. No mniej wiecej tak to wygladało : D Przy spadochronie sa dwie rączki- z tego co pamietam - czarna i czerwona- ale juz nie pamiętam którą najpierw w razie potzrzeby trzeba pociągnąć : )

Mężczyzna
 Post Napisane: 27 mar 2011, o 07:13 
-#
-#

Pierwszy raz, lecąc do siostry do Anglii, bałem się jak cholera. Ale cóż, trzeba było wsiąść, to się wsiadło i naprawdę nie żałuję. Ogólnie - licząc odlot i przylot - było tych razów sześć. Cóż mogę dodać? Start - bardzo mi się podobał, takie nagłe przyspieszenie przed wzlotem, lot w górze - piękne widoki oraz, w moim przypadku, uczucie senności; lądowanie - no tu też było nieźle, bo opadanie wywołuje takie fajne, ciekawe uczucie, no i te całe przechylania się samolotu :D

Reasumując: Jak najbardziej polecam, bo przeżycie niesamowite ;)

Mężczyzna
 Post Napisane: 27 mar 2011, o 20:56 
-#
-#

Za pierwszym razem się tylko bałem, ale później zrozumiałem, że nawet idąc przez ulicę mogę walnąć głowa w krawężnik i się zabić. Po tym kolejne loty samolotem nie były niczym nadzwyczajnym. Najbardziej lubię jak wznosi już w powietrze, tak fajnie wgniata w fotel ;D i lądowanie jak wszyscy z samolotu klaszczą, że "Bóg był z nimi".

Mężczyzna
 Post Napisane: 28 mar 2011, o 15:27 
-#
-#

Grizlyy napisał(a):
i lądowanie jak wszyscy z samolotu klaszczą, że "Bóg był z nimi".

Forumowicze, tylko proszę was, nie klaskajcie, toż to wsiurnia jakich mało. I przyzwyczajmy się, że podróże samolotami, to rzecz normalna, normalny środek transportu, a niektórzy z racji polskiej mentalności traktują to jak loty w kosmos i klaskają jak pajace. Ok można by klaskać, gdyby załodze udało się wyjść z jakiejś opresji, gdyby działo się coś poważnego, lub gdyby się lądowało awaryjnie, ale na litość Boską, to tak jakby jadąc PKSem na ostatnim swoim przystanku zacząć klaskać przed wyjściem!
Aha, i piloci mimo wszystko tych oklasków nie słyszą! :lol:
Uświadommy sobie, że tam w kokpicie nie siedzą matoły, tylko wykwalifikowana załoga, która i bez polskiego pajacowania sobie poradzi.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 406 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna strona

Strona główna forum » Działy mniejsze » Turystyka i rekreacja