Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Tatuaż

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
Mężczyzna
 Tytuł: Tatuaż
 Post Napisane: 13 wrz 2012, o 21:21 
-#
-#

Witam wszystkich forumowiczów.

Przedstawię tutaj moją rozterkę otóż niedługo 18, chciałbym sobie z tej oto okazji zrobić tatuaż i tutaj jest kilka problemów pierwszy są to rodzice, oni patrzą na to dość krzywym okiem (nie dziwię się im, syn skończył 18 lat to myśli, że wszystko wolno ale z drugiej strony martwią się o mnie) według mamy jedyny tatuaży jaki mógłbym mieć to na tyłku :) Druga sprawa, jakie widzicie plusy i minusy ? wiadomo, że nie można później usunąć łatwo, że może się później nie spodobać itp. itd. ale chciałbym usłyszeć wasze zdanie.

Wiem, że każdy ma inne gusta i smaki lecz załączę link do tatuażu który mam zamiar sobie zrobić http://www.tattooart.pl/sites/default/files/ocen-mnie/kruk%20chory_0.jpg

Mężczyzna
 Tytuł: Re: Tatuaż
 Post Napisane: 13 wrz 2012, o 22:08 
-#
-#

Rodzice zazwyczaj są negatywnie nastawieni bo ludzie tatuujący się kojarzą się najczęściej z więzieniem, a poza tym nie chcą żeby ich dzieci sobie krzywdziły swoje śliczne ciałka :P

Druga sprawa jest taka, że ja w wieku 18 lat też chciałem mieć tatuaż, a dziś (3 lata później) cieszę się, że sobie to darowałem.

Czy ten wzór ma dla Ciebie jakieś znaczenie, czy po prostu "jest ok"?

Mężczyzna
 Post Napisane: 13 wrz 2012, o 22:23 
-#
-#

Ma znaczenie, to taki mój symbol, można powiedzieć "przejścia/zmiany" trudno by było tłumaczyć. Ale w każdym razie wybrałem go nie bez powodu.

Nie wybrano
 Post Napisane: 13 wrz 2012, o 22:28 
-#
-#

Ja jestem stosunkowo sceptycznie nastawiony do tematu tatuaży i piercingu.
Z punktu widzenia antropologicznego to rodzaj samookaleczenia, zwykle wykonywany by coś udowodnić. Mam zbyt dobrze rozwinięty instynkt samozachowawczy i nie mam potrzeby niczego udowadniać w tak drastyczny sposób, więc na samą myśl mnie mierzi. Stąd też mierzi mnie na innych, ale staram się nie zwracać na to uwagi.

Pytanie co chcesz sobie lub światu udowodnić? Gdzie masz braki? Co chcesz zamanifestować? Może są jakieś mniej drastyczne metody.

PS: Kruk wygląda jak Alucard z Hellsinga.

Mężczyzna
 Post Napisane: 13 wrz 2012, o 22:40 
-#
-#

To raczej ma być memento zdarzeń, rzeczy, ogółu czasu które się wydarzyły. Czy można to jakoś mnie drastycznie "utrwalić" ? Dobre pytanie szczerze nic mi do głowy nie przychodzi, tatuaż to jest coś na całe życie, coś co będzie mi przypomniał te trudne chwile z życia które jednak przetrwałem, trudno o coś bardziej trwałego niż tatuaż... Ale czy nie warto szukać czegoś bardziej symbolicznego ? hmm może jakiś obraz lub inna rzecz...

Nie wybrano
 Post Napisane: 13 wrz 2012, o 22:46 
-#
-#

Hmm, poczytaj sobie na ten temat, może znajdziesz coś dla siebie:
http://en.wikipedia.org/wiki/Rite_of_passage

Mężczyzna
 Post Napisane: 13 wrz 2012, o 22:53 
-#Redaktor
-#Redaktor

Ja sam zastanawiam się nad tatuażem. Chociaż jeszcze jakiś czas temu bym o tym nawet nie pomyślał.
I szczerze nie chcę nic udowadniać.
Wiele osób robi sobie tatuaż ze względów estetycznych + treść. Bo dobry tatuaż może naprawdę ładnie wyglądać. Ot.

Nie wybrano
 Post Napisane: 14 wrz 2012, o 00:38 
-#
-#

Mr Dżordż napisał(a):
I szczerze nie chcę nic udowadniać.
Wiele osób robi sobie tatuaż ze względów estetycznych + treść. Bo dobry tatuaż może naprawdę ładnie wyglądać. Ot.

Ale względy estetyczne + treść to jest właśnie udowadnianie sobie i wszystkim.
Koszulki z nadrukami już nie wystarczą? Może flagi?

Mężczyzna
 Post Napisane: 14 wrz 2012, o 05:28 
-#
-#

Skoro pytasz o opinię forumowiczów, to znaczy że nie masz zamiaru bezmyślnie wydrukować cokolwiek na swojej skórze, co dobrze świadczy o Twoim myśleniu. Co do udawadniania światu czegoś przez robienie sobie tatuaża, coś w tym jest. Jednak, jeżeli uważasz że wybrany przez Ciebie tatuaż coś dla Ciebie znaczy, to po prostu prześpij się z tą decyzją. Mianowicie, poczekaj trochę czasu np. pół roku czy nawet kilka lat i zwróć uwagę czy wciąż chcesz taki tatuaż lub czy w ogóle chcesz sobie zawracać sobie głowę takimi rzeczami. Czasami ludzie tatuują się dla picu po 18-nastce, bez sensu, ale nie sądzę aby twój przypadek należał do nich. Daj sobie czasu i rodzicom aby czuli się komfortowo z twoją preferencją tatuażu, a już napewno nie groź im że wytatuujesz się specjalnie.

Mężczyzna
 Post Napisane: 14 wrz 2012, o 06:05 
-#
-#

Ja sam jestem fanem tatuażu, pod warunkiem że nie jest robiony w miejscach gdzie potem będzie utrudniać funkcjonowanie w społeczeństwie (np. głowa). Tak więc, jeśli sprawę przemyślałeś to rób.
(Sam się zbieram do tego. Wzór: http://fc04.deviantart.net/fs70/f/2010/ ... _Bobbu.jpg)

[Dodano]

Będę oczywiście robił na klatce piersiowej. Tak "na" sercu :D

Mężczyzna
 Post Napisane: 14 wrz 2012, o 07:53 
-#Redaktor
-#Redaktor

Brass, a jak kupujesz sobie ciuchy, które Ci się podobają, to też w celu udowodnienia czegoś komuś?
Można coś zrobić dla siebie i tyle.

Mężczyzna
 Post Napisane: 14 wrz 2012, o 09:20 
-#Administrator
-#Administrator

Mając te 18 lat... nie myślałem o takich rzeczach. Uważałem to za coś absolutnie zbędnego. Teraz coraz częściej zastanawiam się nad tym zajęciem. Największa rzecz jaka mnie powstrzymuje to to, że nie wiadomo gdzie skończę w życiu i czy taka cielista ozdoba będzie tam mile widziana.

Myślę, że na miejscu Twoich rodziców zachowywałbyś się tak samo. Brat mojej koleżanki skończył 18 zrobił sobie tatuaż na nadgarstku stawiając wszystkich przed faktem dokonanym. Czy to dobrze, czy to źle? To zależy od tego jak bardzo chcesz mieć tatuaż i jakich masz rodziców. Na Twoim miejscu wstrzymałbym się i pomyślał o tym po 20stce.

-Mamá vengo allí hacia atrás
-dónde?
-La Boca
-Vos eres un idioto

Nie wybrano
 Post Napisane: 14 wrz 2012, o 09:27 
-#
-#

Mr Dżordż napisał(a):
Brass, a jak kupujesz sobie ciuchy, które Ci się podobają, to też w celu udowodnienia czegoś komuś?

Nie kupuję sobie ciuchów które mi się podobają (inaczej wyglądałbym jak model Haute Couture), zresztą nawet mnie na nie nie stać.

Kupuję wygodne ciuchy w ciemnych kolorach, w dobrym rozmiarze, bez napisów i wzorów. Reszta mi całkowicie zwisa. W sumie jak bardzo czegoś potrzebuję (np butów) to durne napisy i wzory jestem w stanie przeboleć (od czego są niezmywalne markery).

Analogia chybiona w stosunku do mnie ale i tak rozumiem.
Tylko jakoś nie pojmuję jak można porównywać permanentne okaleczenie do ciuchu który można w dowolnej chwili zdjąć, uprać albo w ogóle w nim nie chodzić. Już do długich włosów bym prędzej porównał (bo takowe posiadam)... zapuszczałem owszem, żeby coś komuś udowodnić, potem przez długi czas miałem, żeby coś komuś udowodnić, ale teraz mimo że nic nikomu nie potrzebuję udowadniać przyzwyczaiłem się już tak bardzo (dłużej mam niż nie mam) i nawet nie chcę się zastanawiać jak będę wyglądał bez. Z tatuażem tej opcji nie ma.

Mężczyzna
 Post Napisane: 14 wrz 2012, o 11:34 
-#
-#

Ja mam dziary i kolczyki. Nie przeszkadzają mi w funkcjonowaniu w społeczeństwie, chociaż jakbym miał inną pracę to musiałbym kolczyk z wargi wyciągać.
Ciężko mi powiedzieć, czy chce coś komuś udowadniać, może sam sobie ? Nie wiem.
To co wiem to fakt, że podoba mi się taki styl i świadomie wybrałem takie trwałe ozdoby bo kreuje w ten sposób swój image który jest dla mnie ważny.

Mężczyzna
 Post Napisane: 14 wrz 2012, o 12:18 
-#
-#

Mnie też aktualnie od tatuażu zniechęca to, że ciało i my się starzejemy, wiecznie młody i jędrny nikt nie będzie, wiecznie się studentem/młodzieniaszkiem też nie - a tatuaż u czterdziestolatka, bądź jeszcze gorzej, czterdziestolatki, wymięty i z lekka zużyty wygląda nieciekawie =D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strona główna forum » Trudne Sprawy » Problemy młodych