Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Jak rozmawiac z ludzmi?

Autor Wiadomość
Mężczyzna
 Post Napisane: 5 kwi 2012, o 05:57 
-#
-#

Hej!

Mam takie pytanie, otóz nie potrafie gadac z ludzmi, tzn. zagadywac do nich. Pracuje w supermarkecie, pakuje zakupy. Wiec okazji mam MNÓSTWO, ale jednak nie potafie, bo kazde zaczecie rozmowy wydaje mi sie totalnie glupie. Chcialbym na luzie rozpoczynac konwersacje z ludzmi, ale nie wiem jak. Przeciez nie powiem: "Ale dzis ladna pogada", bo ktos pomysli "Gorzej mu?" czy cos takiego. Poniekad znam tego przyczyne, otoz moja mama odkad zaczalem szkole porownywala mnie do pewnej kolezanki, z ktora mozna by powiedziec "rywalizowalem" o oceny. Nigdy nie chcialem zawiesc mamy, wiec biegalem i "prosilem" o oceny az do gimnazjum. W gimnazjum pogorszyly mi sie oceny, ale potem wyjechalismy do USA i oceny mam bardzo dobre, bez wiekszego wysilku, ale problem pozostal. Moge powiedziec, ze ludzie uwazaja mnie za dziwaka dopoki ich dobrze nie poznam, wtedy sie "otwieram" bardziej. Z gory zakladam, ze mysla o mnie cos zlego, dlatego wole siedziec cicho. Moja mama jest moim przeciwienstwem, ona pracuje w tym samym sklepie na innym stoisku, ale ona za to ma mnostwo znajomych, a przynajmniej takich, ktorzy, z daleka mowia jej "dzien dobry". Ona ma jakis "dar" do konwersacji. Jak mam lepszy dzien to moze cos tam dodam od siebie, ale tylko pod warunkiem, ze ktos zacznie rozmowe. Macie jakies pomysly jak byc lepszym w tych interakcjach miedzyludzkich?

Mężczyzna
 Post Napisane: 5 kwi 2012, o 08:36 
-#
-#

Wszelkie ograniczenia, które nakładasz na siebie wynikają z tego, że tworzysz je w swoim umyśle.

Tylko Ty możesz sprawić, że poczujesz się gorszy... nieśmielszy..., ale również tylko Ty możesz sprawić, że poczujesz się lepszy. Walcz z sobą.

Oglądnij:
http://www.youtube.com/watch?v=T-I7J6kvrEU

Kobieta
 Post Napisane: 7 kwi 2012, o 23:08 
-#Redaktor
-#Redaktor

Dodam od siebie tylko, że mam podobnie jak ty - czego jednak nie nazywałabym problemem, gdyż najzwyczajniej w świecie jeśli nie mam potrzeby z kimś rozmawiać, to rozmowy nie zaczynam na siłę, byle tylko coś powiedzieć. Na pewno w pracy czasem ludzie do ciebie zagadują - możesz przecież wtedy odpowiadać i konwersacja się sama rozwija.

Na pocieszenie napiszę ci, że umiejętność płynnego mówienia nabywa się wraz z wiekiem :) I nie jest to ściema.

Kobieta
 Post Napisane: 8 kwi 2012, o 18:39 
-#Moderator
-#Moderator

Mnie się wydaje, że po prostu nie każdy jest duszą towarzystwa i nie każdy z wszystkimi musi nawiązywać kontakt. Ważne, aby mieć paru swoich ludzi, którzy Cię znają i cenią. Traktuj to jak zaletę, nie jak jakąś wadę. Po prostu taki jesteś i już. ;) Pewnie wielu osobom przez swoją nieśmiałość czy jakkolwiek to nazwać wydajesz się niezwykle intrygujący ;)

who hate me
because I'm too busy

loving people
who love me

Strona główna forum » Trudne Sprawy » Problemy młodych