Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Kobieta
 Tytuł:
 Post Napisane: 10 sty 2009, o 11:08 
-#
-#

Raveneye napisał(a):
byś kiedyś kupiła paczkę petard i odpalała je. Czasem warto przełamać lęk

To już lepiej zamiast petard kupić sobie kilka balonów, nadmuchać je i przebijać po kolei ;) Bezpieczniejsze, a efekt podobny.

Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest wizyta u psychologa. Jeśli nie masz pieniędzy, to porozmawiaj z pedagogiem szkolnym. Sądzę jednak, że powinnaś jeszcze raz przypomnieć tacie co Ci obiecał, niech wie, że to dla Ciebie ważne.

TakiJestem napisał(a):
Rozumiem, bać sie zwierząt, mieć lęk wysokości bądź klaustrofobie, ale żeby bać się 25cm kwadratowych gumy napompowanej powietrzem, to trzeba być naprawde dziwnym człowiekiem.

Nie przesadzaj, różne są fobie. Jedni boją się widoku krwi, inni komarów, much, zamkniętych pomieszczeń. Ja np. paniecznie boję się koników polnych i motyli ;| I jak je widzę, to aż mnie dreszcze przechodzą i mam ochotę uciekać... Poza tym ona nie boi się jako tako 25cm kawałka napompowanej gumy, ale huku, jaki balon zrobi.

Nie wybrano
 Tytuł:
 Post Napisane: 12 sty 2009, o 20:55 
-#
-#

Nie masz co się przejmować ja mam to samo lecz nauczyłem się nad tym w pewnym sensie panować pomimo iż jestem o rok starszy od ciebie

Mężczyzna
 Post Napisane: 16 paź 2010, o 13:50 
-#
-#

Hej Nicole mam 14 lat, słuchaj doskonale Cię rozumiem, ja też się boję balonów. Nie jestem w stanie być w pomieszczeniu gdzie są, po prostu wieję gdzie popadnie.

[Dodano]

Jeśli chcesz możemy pogadać o tym

[Dodano]

Nie wyobrażałem sobie, że jeszcze ktoś poza mną się ich boi, ale gdy zobaczyłem, że się myliłem nie było mi weselej. Poza tym nigdy nie rozmawiałem z nikim kto też się ich bał.

Jeszcze coś dla tych którzy myślą, że to nic:
Dla tych którzy boją się balonów, przebicie go jest tak samo trudne jak zabicie człowieka. (porównajcie sobie)

[Dodano]

no prawie

[Dodano]

wady spowodowane tym lękiem (balony):
1) boisz się iść do szkoły (ktoś przypadkiem je przyniesie)
2) boisz się iść do kolegi/koleżanki np. po lekcje (mogą tam być)
3) nie idziesz na imprezy, dyskoteki, bale, urodziny, imieniny (przez co stałem się bardzo nieśmiały i zamknięty w sobie)
4) gdy idzie karnawał, lub sylwester (najgorsze okresy) boisz się wyjść z domu
5) gdy jakimś cudem (albo przekleństwem) będą w Twoim domu, boisz się w nim być
6) na wydarzeniach takich jak bal szóstoklasisty, gimnazjalisty, nie możesz na nie iść
7) gdy je zobaczysz to pocisz się, ale jest Ci zimno, brzuch Cię boli, niedobrze Ci, boli Cię głowa, cały się trzęsiesz i nie jesteś w stanie skupić się na niczym innym
8) nie opłaca się być przewodniczącym, albo nawet specjalnie zauważany, bo takie osoby powinny być na uroczystościach, imprezach co się wiąże z ryzykiem spotkania ich
9) gdy ktoś kto nie powinien dowiedzieć się o tym, że się boisz balonów jednak się dowie
(a wtedy wg mnie trzeba by zmienić szkołę)

jednak to wbrew pozorom tylko kilka z wielu wad

[Dodano]

gdybym mógł wybierać wolałbym trzy lęki popularne (ciemność, burza, pająki, robale) niż taki niepopularny

[Dodano]

choć z drugiej strony mogło być gorzej np jest coś czego sam nie rozumiem:
na jawie boję się ich koszmarnie, jednak gdy oglądam film, gdzie je rozwalają, przebijają, depczą, rozrywają to nie robi to na mnie absolutnie żadnego wrażenia (??????)

[Dodano]

[nicole1993]nie mam odwagi o tym porozmawiac z rodzicami , chociaz zwykle nie wydaje sie taka niesmiala, ale jesli mam z kims twarz w twarz rozmawiac o moim leku to czuje sie starsznie

[Dodano]

Słuchaj Nicole, ja mogę z tobą o tym pogadać. Pewnie będzie Ci lżej rozmawiać o tym z kimś kto się boi tak samo tego samego :)

Kobieta
 Post Napisane: 18 paź 2010, o 18:24 
-#
-#

no możemy o tym pogadać, jeśli chcesz ;) tylko na prywatnie ;)

Mężczyzna
 Post Napisane: 19 paź 2010, o 18:25 
-#
-#

ok, a masz GG ?

Nie wybrano
 Post Napisane: 21 paź 2010, o 20:58 
-#
-#

Mogę się odnieść do twojej sytuacji, też mam dziwną fobię - panicznie boję się wymiotowania. Oczywiście możesz popróbować z przebijaniem baloników, ale na dłuższą metę pomoc psychologa by była wskazana. Mówisz, że cię na niego nie stać, a nie mogłabyś pójść z tym problemem do rodziców? Pewnie wyda im się to dość dziwne, ale powinni cię wysłuchać. A jeśli nie to do pedagoga.

Można sobie z takim lękiem radzić samemu - ale o ile przyjemniej mieć kogoś do pomocy, nie?

Mężczyzna
 Post Napisane: 21 paź 2010, o 21:42 
-#
-#

Na początku (tzn. I,II klasa podstawówki) to myślałem, że z czasem samo przejdzie, ale zamiast przechodzić, to narastało. W końcu postanowiłem coś z tym zrobić, więc w ok. III, IV klasie podstawówki zacząłem w wielkiej tajemnicy się odzwyczajać:
krok 1 - rysowałem je
2 - kupiłem sobie trzy balony
3 - zacząłem się nimi bawić (nie nadmuchiwałem)
4 - oglądałem na youtube jak je dmuchają
5 - lekko nadmuchiwałem
6 - oglądałem na youtube jak przebijają
7 - średnio nadmuchiwałem
iiiii...
dalej już nic nie mogłem zrobić (zrobiłem co mogłem, pzynajmniej niebałem się ich jak były na obrazku)

wszystko to trwało cztery lata

teraz będzie już coraz lepiej, bo mam wizyty u specjalisty

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strona główna forum » Technikalia » Archiwum » Trudne Pytania - Archiwum » Problemy młodych - Archiwum