Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - przydatne języki

Autor Wiadomość
Nie wybrano
 Post Napisane: 8 mar 2018, o 14:38 
-#
-#

Które języki są najprzydatniejsze?

Nie wybrano
 Post Napisane: 10 mar 2018, o 13:37 
-#
-#

Przede wszystkim angielski, ale teraz staje się znów popularny rosyjski i chiński

Nie wybrano
 Post Napisane: 14 mar 2018, o 21:33 
-#
-#

Rosyjski w sumie jest ciekawą opcją, miałem go kiedyś w szkole, ale jakoś się nie przykładałem, nie jest raczej trudny, dlatego może warto coś zacząć w tym kierunku, tylko czy aby na pewno jest taki prosty, czy może tak mi się tylko wydawało

Kobieta
 Post Napisane: 18 mar 2018, o 10:51 
-#
-#

Dzisiaj znajomość obcych języków jest w cenie.Popularnym którym można się porozumieć wszędzie jest oczywiście angielski,potem niemiecki,francuski,rosyjski, a im więcej znamy języków tym dla nas samych lepiej.Kiedyś wystarczała znajomość jednego języka,w dzisiejszych czasach niestety,trzeba znać ich znacznie więcej.

Nie wybrano
 Post Napisane: 18 mar 2018, o 13:00 
-#
-#

Rosyjski nie jest trudny, ale też nie można powiedzieć, ze jest jakiś banalny, bo jednak alfabet jest trochę, inny znacznie słów, też jest różne, ale trochę chęci i da się go nauczyć bez problemu

Kobieta
 Post Napisane: 18 mar 2018, o 17:11 
-#
-#

Chiński jest znacznie trudniejszy od j.rosyjskiego, a są osoby które uczę się tego języka.Wszystko zależy od podejścia do tematu,chęci i samozaparcia.

Kobieta
 Post Napisane: 19 mar 2018, o 17:42 
-#
-#

Ostatnio zauważyłam, że pracodawcy na przykład traktują już znajomość angielskiego jako "chleb powszedni" i bardzo duże znaczenie ma dla nich to, czy kandydat umie jeszcze jakiś dodatkowy język. Sam angielski przestaje już być wystarczający. Ja zastanawiałam się nad zrobieniem kursu języka hiszpańskiego w https://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-hiszpanski/. Podoba mi się ten język i nie wydaje mi się bardzo trudny. W przyszłości myślałam nawet o wyjeździe do Hiszpanii, więc możliwe, że przyda mi się ten język. Jak myślicie, warto robić taki kurs? A może są tutaj osoby, które są po takim kursie lub uczą się hiszpańskiego w inny sposób?

Nie wybrano
 Post Napisane: 19 mar 2018, o 18:34 
-#
-#

Chińskiego raczej nie zamierzam się uczyć, zbyt skomplikowany język jak dla mnie. Już chyba tylko ostatnie pytanie: W jaki sposób najszybciej można nauczyć się jeżyków obcych? Gdzieś wyczytałem, że robienie fiszek jest dobrym pomysłem

Kobieta
 Post Napisane: 22 mar 2018, o 15:42 
-#
-#

natemiz napisał(a):
Chińskiego raczej nie zamierzam się uczyć, zbyt skomplikowany język jak dla mnie. Już chyba tylko ostatnie pytanie: W jaki sposób najszybciej można nauczyć się jeżyków obcych? Gdzieś wyczytałem, że robienie fiszek jest dobrym pomysłem

Samemu może być trudniej,niż kiedy zapiszesz się na kurs językowy,których w każdym mieście jest dużo,same fiszki na nic się zdadzą,jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z obcym językiem. :)

Nie wybrano
 Post Napisane: 22 mar 2018, o 23:27 
-#
-#

Fiszkami nauczysz się tylko kilku słówek, ale powinno się ich uczyć dopiero jak opanuje się jakieś podstawy, więc na sam początek nie warto się za nie zabierać, trochę materiałów do nauki poszukać możesz tu http://www.master-ru.pl/ znajdziesz na tej stronie kilka fajnych sposobów na naukę rosyjskiego

Kobieta
 Post Napisane: 22 mar 2018, o 23:54 
-#
-#

A ja jednak dalej uważam, że samouk nie jest najlepszym wyjściem na naukę obcego,nieznanego nam języka.Do tego potrzebny jest odpowiedni nauczyciel,jacy są na kursach.

Strona główna forum » Działy o szerokiej tematyce » Hyde Park