Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Wasz stosunek do narodu niemieckiego

Jaki jest Twój stosunek do narodu niemieckiego?
Bardzo pozytywny 5%  5%  [ 1 ]
Pozytywny 16%  16%  [ 3 ]
Neutralny 37%  37%  [ 7 ]
Negatywny 37%  37%  [ 7 ]
Bardzo negatywny 5%  5%  [ 1 ]
Liczba głosów : 19
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 7 lip 2011, o 04:34 

=Było coś w ten deseń viewtopic.php?f=41&t=12441&hilit=nimecy , ale to nie wpisuje się w zamysł tematu, więc tworzę nowy ; )

Niemcy, nasi zachodni sąsiedzi, z którymi jakoś tak wyszło że się zawsze tłukliśmy ; p , ale to historia.
Zastanawia mnie, jaki jest wasz stosunek do tego narodu, lubicie, a może nie? Co sądzicie o kulturze niemieckiej i jej wkładu do sztuki czy nauki, jakie są waszym zdaniem pozytywne cechy Niemców których mieliście okazję poznać, a jakie negatywne ? Czy są cechy Niemców, na których Polacy powinni się wzorować?

mile widziane sensowne odpowiedzi, nie w stylu : nie lubię niemców za II wojnę światową albo za język, bo to są śmieszne argumenty, już o powielaniu stereotypów nie wspominając :lol:

btw. rozmawiamy o narodzie, nie o turkach mieszkających w Niemczech - również mowa o Niemcach nie mieszkających na codzień w Niemczech (coś w stylu Polaków w USA), bo tak to jak rozmawiać o cyganach z Polski pod pretekstem że są Polakami.

Kobieta
 Post Napisane: 7 lip 2011, o 08:52 
-#Administrator
-#Administrator

Przyznam szczerze, że nie lubię Niemców głównie za ich zachowanie w moim mieście i innych przygranicznych. Już kiedyś o tym pisałam. Tak, oceniam ich może trochę zbyt ogólnie, ale nie poznałam jeszcze żadnego Niemca, który zmieniłby ten mój stosunek.
Za każdym razem jak wycieczka z Niemiec przyjeżdża do mojego miasta to wymaga najwyższych standardów za najniższą cenę, chcą przewodnika niemieckojęzycznego w takiej samej cenie jak polskojęzycznego, nie potrafią zaakceptować cen w restauracjach/pizzeriach/pubach tylko non stop narzekają, że za drogo, traktują kelnerki jak gówno, wymagają zrozumienia w 100% niemieckiego. To samo w sklepach - przyjeżdża Niemiec do nas to wymaga, żeby wszyscy, łącznie z babcią klozetową, mówili po niemiecku, nawet próba porozumienia się po ang od razu jest negowana. A jak my jedziemy do nich na zakupy to żaden Niemiec nie odezwie się po polsku/angielsku, tylko też wymagają, żeby ktoś przyjeżdżający znał niemiecki. To chyba trochę dziwne, wydaje mi się, że Niemcy uważają się za panów świata, a przynajmniej za panów Europy.

Mężczyzna
 Post Napisane: 7 lip 2011, o 12:27 
-#
-#

mloda14-14 napisał(a):
Za każdym razem jak wycieczka z Niemiec przyjeżdża do mojego miasta to wymaga najwyższych standardów za najniższą cenę, chcą przewodnika niemieckojęzycznego w takiej samej cenie jak polskojęzycznego, nie potrafią zaakceptować cen w restauracjach/pizzeriach/pubach tylko non stop narzekają, że za drogo, traktują kelnerki jak gówno, wymagają zrozumienia w 100% niemieckiego. To samo w sklepach - przyjeżdża Niemiec do nas to wymaga, żeby wszyscy, łącznie z babcią klozetową, mówili po niemiecku, nawet próba porozumienia się po ang od razu jest negowana. A jak my jedziemy do nich na zakupy to żaden Niemiec nie odezwie się po polsku/angielsku, tylko też wymagają, żeby ktoś przyjeżdżający znał niemiecki. To chyba trochę dziwne, wydaje mi się, że Niemcy uważają się za panów świata, a przynajmniej za panów Europy.

To zupełnie jak Polacy na Ukrainie. ^^

Ja Niemców bardzo lubię za dyscyplinę, za organizację i za to, że ciężką pracą potrafią zrobić coś z niczego. I teraz jeszcze za tępienie Polaków przy Odrze. ^^

Mężczyzna
 Post Napisane: 7 lip 2011, o 13:26 
-#
-#

Jeśli chodzi o wkład Niemców w kulturę Europejską to jest ona raczej niezaprzeczalny. W końcu Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego przewodziło Europie przez wiele wieków. To w końcu oni mieli duży wpływ na kulturę Mazowsza i Śląska od czasów średniowiecza. Do tego wydali takich ludzi sztuki jak von Goethe, Mozarta. Jeśli coś w nich przykuwało uwagę to zamiłowanie do przemysłu. Chyba mało który kraj Europejski by tutaj mógł z nimi od wilku wieków konkurować z wyjątkiem Brytanii, która posiłkowała się koloniami. I efekty uprzemysłowienia i zapału do pracy widać- nie idzie wyjechać ze wsi w Niemczech żeby nie wpaść na autostradę. Jeśli jest jednak coś czego nieco nie lubię w nich to nieco aż nazbyt ostrożnego podejścia do Polaków. Nieraz będąc tam z grupą przyjaciół miałem wrażenie że nieco się nas obawiają kiedy chcieliśmy obmówić coś. Najwidoczniej nie tylko my demonizujemy ich, ale i w drugą stronę.

Ogólnie moja rodzina była powiązana z krajem niemieckim, może dlatego w moich oczach są odbierani pozytywnie.

Cytuj:

Dziwne, odniosłem nico inne wrażenie, chyba że miałaś kontakt głównie ze starszymi Niemcami. Ja będąc w Niemczech byłem raczej odbierany miło, a kelnerki wiedząc że jestem Polakiem były nawet mile zaskoczone że potrafię zamawiać po niemiecku.

Kobieta
 Post Napisane: 7 lip 2011, o 14:03 
-#Administrator
-#Administrator

Cytuj:
Dziwne, odniosłem nico inne wrażenie, chyba że miałaś kontakt głównie ze starszymi Niemcami. Ja będąc w Niemczech byłem raczej odbierany miło, a kelnerki wiedząc że jestem Polakiem były nawet mile zaskoczone że potrafię zamawiać po niemiecku.

U nas są grupy małolatów (15-20 lat), którzy przyjeżdżają na wycieczki tylko po to, żeby się nachlać tanim piwem i później rzygać i szczać na środku miasta, druga grupa to emeryci, którzy przy każdym zabytku głośno komentują, że to było ich a złodzieje Polacy im to zabrali, no a poza tym zachowują się tak jak to powyżej opisałam.

Mężczyzna
 Post Napisane: 9 lip 2011, o 00:12 
-#
-#

Lubię Niemców, głównie za to, że Polacy są w Niemczech w miarę mile widziani. Ci prawdziwi Niemcy (nie te kurwy z DDRówka), nie patrzą stereotypami na Polaków i nie przeszkadza im nasza narodowość, traktują nas jak inne nacje. No i kiedys można było u nich kraść ;)

Ale jest kilka rzeczy za które ich niecierpię:
- upierdliwość
- kurczowe trzymanie się przepisów
- ich "porządek musi być" we wszystkim, tzn. co napisane to święte
- niemieckiej policji traktującej każdego Polaka jako (potencjalnego) złodzieja
- ekologii i "dekry" na wjazd do centrum miast
- ich regionalnych przepisów, w każdym landzie inne
- strasznej rozbieżności gwarowej

Strona główna forum » Działy o szerokiej tematyce » Hyde Park