Vortal    Czat    Zarejestruj    Zaloguj    Szukajka

Strona główna forum » Zobacz wątek - Nowy Hobbit

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
Kobieta
 Tytuł: Re: Nowy Hobbit
 Post Napisane: 14 gru 2014, o 15:14 
-#
-#

Ten plakat (i nie tylko ten) naprawdę porusza wyobraźnię. Jestem pełna podziwu, że powstało coś tak... epickiego (dokładnie, dokładnie!). Nie sadziłam, ze kiedyś ktoś tak idealnie odda klimat tolkienowskiej opowieści.
Na seans zabieram młodszą siostrę, która jest zachwycona Taurielą :)

Mężczyzna
 Post Napisane: 14 gru 2014, o 22:56 
-#Moderator
-#Moderator

A mnie się plakat tak średnio podoba. Thranduil robi tu minę hipernieogara. A ten zrujnowany budynek wygląda trochę jak ta kopuła z Hiroshimy. Ogólnie to za bardzo rozdrobnili dla kaski, ale i tak pójdę, bo dwie pierwsze części przynajmniej miażdżyły wizualnie.

Nie wybrano
 Tytuł: Nowy Hobbit
 Post Napisane: 15 gru 2014, o 17:48 
-#
-#

To fakt, efekt 3D w Hobbicie wyszedł rewelacyjnie. Oba filmy oglądałam w najwyższej jakości i za każdym razem siedziałam w zadumie. :grin:

Kobieta
 Post Napisane: 19 gru 2014, o 13:11 
-#
-#

MaryMaxy napisał(a):
To fakt, efekt 3D w Hobbicie wyszedł rewelacyjnie. Oba filmy oglądałam w najwyższej jakości i za każdym razem siedziałam w zadumie. :grin:

no 3 część to dopiero będzie jazda - film ma się skonczyć 45minutwoą sceną finałowej bitwy. :roll:

Nie wybrano
 Post Napisane: 19 gru 2014, o 14:52 
-#
-#

Właśnie cyztam artykuł czego nie weicie o hobbicie, wiecie, że do skarbca Smauga wykorzystali całą zlotą farbę z Nowej Zelandii? :) Albo, ze charakteryzacja krasnoludów trwała 5 godizn? :facepalm:

Kobieta
 Post Napisane: 23 gru 2014, o 13:29 
-#
-#

LucyJa napisał(a):
Właśnie cyztam artykuł czego nie weicie o hobbicie, wiecie, że do skarbca Smauga wykorzystali całą zlotą farbę z Nowej Zelandii? :) Albo, ze charakteryzacja krasnoludów trwała 5 godizn? :facepalm:

ostrrrrroooooo, ale to swiadczy o rozmachu :D ja widziałam sotanio wywiad ze Smaugiem w tv <3 uwielbiam go <<3

Mężczyzna
 Post Napisane: 29 gru 2014, o 16:24 
-#
-#

No jest moc, ale tego można się było spodziewać po Jacksonie - przecież już Władca Pierścieni był mega efektowny, więc na nic mniejszego nie można było nawet liczyć ;)

Nie wybrano
 Post Napisane: 29 gru 2014, o 18:17 
-#
-#

Pierwsza część była rozczarowaniem,takim w sam raz na 5/10 (może 6),2 mi się podobała [ruda elfka,Sauron,no i genialny Smaug],więc tradycyjnie poszedłem z entuzjazmem do kina w II dzień świąt..
Spoiler: pokaż
..i takiego rozczarowania to dawno nie przeżyłem.Ten film to jedne wielkie dno.Nie pamiętam,żebym po godzinie chciał wychodzić z kina.Byłem wręcz przerażony,że zostało jeszcze tyle czasu do końca! [a wiecie co mógłbym robić w tym czasie ^^]
Ten film to kpina i jawny skok na kasę.Wielka bitwa bez jednej kropli krwi zamieniła się w przewidywalną nudę,bez cienia emocji,zwykłą sieczkę bez żadnego sensu.Idiotycznych/żenujących scen i nieścisłości było dziesiątki."Legolasie,twoja matka cię kochała!" - cała sala w śmiech ^
Legolas to w ogóle temat rzeka.Nie dość,że wygląda fatalnie,to gdy widzi w oddali że Tauriel jest w niebezpieczeństwie, skacze z wysokiej wieży na głowę olbrzyma, któremu wbija w czaszkę miecz i steruje nim wykręcając miecz niczym joystick. Olbrzym uderza głową w wieżę, która przewracając się robi idealny most w kanionie.
Później gdy Bolg rozwala podłoże mostu, Legolas w slow motion WBIEGA PO SPADAJĄCYCH CEGŁACH. Wygląda to wprost przekomicznie.
Zgaduję że gdyby była taka potrzeba to Legolas byłby w stanie biec w powietrzu odbijając się od własnych stóp : D [jak ten Ork,który odbija się od wody i przebija lód :D]
Takich żenujących scen było bardzo wiele,począwszy od śmierci Smauga (śmierć Hanki Mostowiak w kartonach miała więcej sensu)
Tolkien przewraca się w grobie ; ) Jackson zniszczył tym filmem swoją legendę.Nawet efekty specjalne były dla mnie słabe (jak te koniki się wspinały po pionowej ścianie to aż mnie bolało,swoją drogą - skąd się wzięły? : )] WP kręcono anologowo,w bitwie brali udział żywi ludzie,a Hobbit wygląda jak trailer do jakiejś gry,totalny plastik.Naprawdę mam się tym zachwycać? Światem Tolkiena rywalizującego z Transformers?
Mógłbym pisać długo,ale szkoda czasu na ten film,serio.Praktycznie każda scena mi się nie podobała,w każdej bym coś zmienił,do żadnej nie mam ochoty wracać.
Daję 3/10 (za aktorstwo)
Jak będę miał później chęci,to jeszcze się poznęcam w ramach odreagowania,bo trochę mnie to nawet boli jako wielkiego fana WP.W Hobbicie nawet Gandalf traci swój urok,a Galadriela wygląda jak Samara z "The Ring" [w czasie pojedynku z Sauronem.W ten scenie zresztą mamy jeszcze ninje-Sarumana,a Nazgule wyglądają jak jakieś duszki,a całą powagę rozwala w pył Radagast,który nagle pojawia się na saniach z królikami,wszystko w tym samym czasie :D [pewnie zgadali się na fejsie,podobnie jak trzy armie ^]I w ogóle wychodzi na to,że nie wykończyli Saurona,bo leśnej pani skończyła się mana,a Elrondowi wystarczyły dwa słowa Sarumana,żeby sobie odpuścił : )]

Właśnie cyztam artykuł czego nie weicie o hobbicie, wiecie, że do skarbca Smauga wykorzystali całą zlotą farbę z Nowej Zelandii? :)

I wy w to wierzycie? To wszystko zostało zrobione komputerowo,nie było żadnej złotej farby,tylko zielone tło,błagam was ; )

Nie wybrano
 Post Napisane: 29 gru 2014, o 18:26 
-#
-#

Nawet talerzyki czy obrazy w domu Bilba nie były prawdziwe,na co bardzo narzekał Ian McKellen (Gandalf)
Dodam jeszcze,że na filmweb "Bitwa 5 armii" ma ocenę 7,4 [w kilka dni po premierze],poprzednie części w analogicznym czasie miały o cały punkt więcej [potem ocena się obniżała],więc całkiem możliwe,że część trzecia spadnie poniżej 7.[OBY!]

[Dodano]

Posty już się nie scalają? : )

Czytam sobie recenzję, i koleś świetnie podsumował to dzieło :

Jeżeli spadkobiercy J.R.R Tolkiena zdecydują się odsprzedać prawa do ekranizacji "Silmarillionu", to Peter Jackson, Philippa Boyens i Fran Walsh powinni odpowiadać co najwyżej za catering.

Nie wybrano
 Post Napisane: 30 gru 2014, o 20:27 
-#
-#

Cloud777 napisał(a):
Nawet talerzyki czy obrazy w domu Bilba nie były prawdziwe,na co bardzo narzekał Ian McKellen (Gandalf)
Dodam jeszcze,że na filmweb "Bitwa 5 armii" ma ocenę 7,4 [w kilka dni po premierze],poprzednie części w analogicznym czasie miały o cały punkt więcej [potem ocena się obniżała],więc całkiem możliwe,że część trzecia spadnie poniżej 7.[OBY!]

[Dodano]

Posty już się nie scalają? : )

Czytam sobie recenzję, i koleś świetnie podsumował to dzieło :

Jeżeli spadkobiercy J.R.R Tolkiena zdecydują się odsprzedać prawa do ekranizacji "Silmarillionu", to Peter Jackson, Philippa Boyens i Fran Walsh powinni odpowiadać co najwyżej za catering.

Hm, nie wiem, ja słabe oopinie czytam tyko w necie na żywo9 nie spotkałem nikogo komu by się nie podobała Bitwa pięciu armii.

Kobieta
 Post Napisane: 2 sty 2015, o 11:16 
-#
-#

ja byłam w świeta i dla mnie to było bardzo przyjemnie spedzone ponad dwie godziny, które w zadnym moemnecie mi się nie nudziły. Poza sceną z Legolasem biegnącym po spadajacych schodach nie zwuazylam przesady w efektach. no i moimi ulubieńcami tej częsci zostali kamkaze <3

Kobieta
 Post Napisane: 2 sty 2015, o 22:27 
-#
-#

Też już zdążyłam zajrzeć do kina. I wiecie, co najbardziej przyciągnęło moją uwagę? Watek psychologiczny - czyli to, jak istota ludzka jest w stanie przewartościować swój światopogląd w pogoni za - w tym wypadku - bogactwem. Dzięki Jacksonowi, Hobbit stał się dla mnie filmem poważnym, momentami strasznym (tak, orki w jego wydaniu budzą we mnie lęk; zło u Jacksona jest do bólu realne), ale... dającym nadzieję. Dla mnie trylogia hobbicka jest niesamowita.

Nie wybrano
 Post Napisane: 4 sty 2015, o 23:21 
-#
-#

Zilone tło też, ale czemu nie wierzyć w złotą farbę?
annaBoleyna - wreszcei ktos zwraca uwagę na coś wiecej niż efekty :) Wiem, ze sama o tym pisałam, ale przecież Hobbit nie był napisany z takim zamysłem, był ksiązka dla dzieci, ale z przekazem, nie głupią bajeczką... Czasme w tym przepychu umyka nam to, co najistotniejsze.

Mężczyzna
 Post Napisane: 5 sty 2015, o 03:05 
-#Moderator
-#Moderator

Niezbyt podobał mi się ten film, z fajnych rzeczy (subiektywnie) wymienić mogę wywalenie Saurona i dziewięciu z Dol Guldur (acz dziwnie łatwo przyszło Sarumanowi przekonanie, że nie warto zapirdalać za nimi), walkę Thorina z Azogiem (choć do zaskakujących to ona nie należy, sporo osób szeptało "zaraz otworzy oczy"), no i po części "chorobę" Thorina wraz z jej efektami (jak dla mnie przesadzoną, no ale przynajmniej ten wątek wprowadził trochę życia, mniejsza z tym, że jest to, o ile pamiętam, bardzo istotna zmiana w stosunku do książki; nie mamy tu wszak w gruncie rzeczy do czynienia z ekranizacją ani adaptacją).
Na minus bardzo bardzo trójkąt miłosny Legolas-Tauriel-Kili i niektóre dialogi, poza tym Alfrid mnie raczej irytował, a nie śmieszył, mechaniczna armia Thranduila żywcem wyjęta z intra do Bitwy o Śródziemie jedynki (no i dokokszona graficznie, naturalnie), rodzinka Barda już mnie znużyła, był taki serial "Domek na prerii" na TV Puls około 1999 roku czy później i ona stamtąd uciekła. No i nie wiem, po co na siłę nawiązywać do Diuny (te "czerwie"; swoją drogą to nie taki nowy pomysł, bo prawie na pewno były w Bitwie o Śródziemie 2, gdzie niby drążyły tunele dla goblinów, wprawdzie tylko dla efektu, nie jako regularna jednostka). No i chwilami ostre przegięcie z efekciarstwem (schody, Thranduil jak Mao Tse Tung w propagandowych filmikach itd.).
Dla mnie zdecydowanie najsłabsza z trzech części, a Orlando Bloom się zanadto postarzał (jak nawalili efektów, to mogli i jego poprawić), ale przynajmniej fajny śnieg w czy de, to ja teraz poproszę prawdziwy.

Kobieta
 Post Napisane: 9 sty 2015, o 00:46 
-#
-#

Oj, Orlando to już ma swoje lata, przecież Drużyna powstała w 2001 roku, nie zapominajmy o tym. Co do samego filmu - wyznaję zasadę, że może się nie podobać, ale Hobbit przejdzie do historii, tak czy siak! :)
I mam nadzieję, że szybko wyjdzie na dvd :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strona główna forum » Działy o szerokiej tematyce » Kultura i rozrywka