Logowaniepodłoga
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
zakmnij
RSS RSS YouTube facebook

Jakiego prezydenta potrzebuje Polska?

2 DODAJ
KOMENTARZ


Ocena:Ocena: 4 gwiazdki (polecamy)Ocena: 4 gwiazdki (polecamy)Ocena: 4 gwiazdki (polecamy)Ocena: 4 gwiazdki (polecamy)Ocena: 4 gwiazdki (polecamy)
Data dodania: 2010-05-26
Odsłony: 1916
Autor: fiolka90

Powoli rozkręca się prezydencka kampania wyborcza. Każdy z Polaków, zamierzający spełnić swój obywatelski obowiązek, jakim jest czynny udział w wyborach, powinien zastanowić się i przemyśleć kwestię zaznaczenia na liście swojego ulubionego kandydata. Nikt nie powinien sugerować się jedynie sympatią polityczną czy też spontanicznymi skojarzeniami nazwiska silnie powiązanymi z uczuciami. Niepoprawny będzie wybór bardziej emocjonalny niż racjonalny.

Zanim podejdziemy do urny, powinniśmy zastanowić się, które cechy uważamy za najważniejsze i który z kandydatów posiada najwięcej z nich.

Moim zdaniem bardzo ważną kwestią, szczególnie braną przeze mnie pod uwagę, jest doświadczenie w polityce. To podstawowy wymóg, jaki stawiam przyszłej głowie państwa. Następnie biorę pod uwagę uczciwość, na którą jestem wyjątkowo wyczulona przez każdą aferę, która goni w Polsce kolejną. Z pewnością kandydat, który sprawia wrażenie, że brzydzi się korupcją i w przekonujący sposób wykreuje się na przyszłego stróża porządku w państwie, zyska moje poparcie. Z kolei szczególną uwagę zwracam na ogładę i prezencję. Chcę prezydenta reprezentacyjnego, bo to jedna z funkcji, które musi on pełnić. Bardzo ważne jest dla mnie wykształcenie i co się z tym powinno wiązać - inteligencja. Przyszły prezydent Polski powinien posiadać również charyzmę. Musi być człowiekiem o silnej osobowości, pewnym siebie, zdecydowanym. Mieć jasno określone cele i znać sposób, w jaki może je osiągnąć. Istotne jest dla mnie, by kandydat na prezydenta był patriotą, człowiekiem wielkodusznym z poczuciem humoru i sercem na ręce dla wszystkich biednych i potrzebujących. Powinien dbać zarówno o państwo, jak i jego obywateli, umieć poświęcić wszystko dla kraju. Człowiek piastujący stanowisko prezydenta musi również odznaczać się elokwencją. Być pomysłowym i sprawiedliwym prezydentem dla wszystkich polaków, a nie tylko dla określonej grupy politycznej.

Człowiek ubiegający się o miano prezydenta nie powinien być młody i nieobliczalny. Musi być wyrazistym politykiem, widocznym na arenie politycznej. Ale też człowiekiem umiejącym przyznać się do błędów, które przecież zdarzają się każdemu.

Prezydent w Polsce powinien panować, a nie rządzić, co oznacza, że może mieć wpływ, a nie władzę i może mieć dużą dodatnią wartość dla kraju poprzez właściwe jego reprezentowanie. Z reguły nie zna się, nie ma aparatu urzędniczego i eksperckiego do orzekania w sprawach chociażby reformy zdrowia, czy reformy emerytur i nie powinien się do tego mieszać, gdyż rząd ma swój mandat społeczny i w swoim zakresie ma rządzić państwem najlepiej, jak potrafi. Prezydent powinien zadeklarować każdą ustawę, która nie łamie konstytucji, nie dyskryminuje obywateli, ani też nie psuje pieniądza. Nieszczęściem dla Polski jest pomieszanie kompetencji i odpowiedzialności.

Chcąc znaleźć takiego człowieka, wypadałoby mi teraz stanąć i bezradnie rozłożyć ręce - ideałów nie było, nie ma i nie będzie.


Przeczytaj inne arty

brak wasze artykuły Mojemu A. Dni upływają pod znakiem spokojnego szczęścia. Świat wydaje się być barwny i wesoły. Uśmiecha się...
brak wasze artykuły Zapatrzeni w siebie, czyżby moda na narcyzm? (felieton) Zapatrzeni w siebie. Czyżby moda na narcyzm? Marzą o wielkiej sławie. Ta jednak nie przychodzi,...
brak filmy ENEMEF: MINIMARATON DEADPOOLA Z DEADPOOLEM 2 ENEMEF: Minimaraton Deadpoola to spotkanie oko w oko z najbardziej kontrowersyjnym i niepoważnym superbohaterem w...

Nowe artykuły_

RSS RSS
ENEMEF: MINIMARATON DEADPOOLA Z DEADPOOLEM 2filmy
ENEMEF: NOC REŻ. WERSJI WŁADCY PIERŚCIENIfilmy
Rozwód dla niebieskich oczuwasze opowiadania
ENEMEF: MARATON PITBULLA Z OSTATNIM PSEMfilmy
ENEMEF: NOC GROZY Z TRZEMA PREMIERAMIfilmy
ENEMEF: NOC HORRORÓW – ANTYWALENTYNKIfilmy
NOC Z GREYEM Z PREMIERĄ NOWEGO OBLICZA GREYAfilmy
ENEMEF: MARATON Z WIĘŹNIEM LABIRYNTUfilmy
Anna Lissewska Masz pytanie, ale boisz się zapytać? Sprawdź moje odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące miłości i seksu! Anna LissewskaKomentarze_ 2


brak

Patryjota,człowiek który dobrze kieruje Państwem.Posiadać wysoką inteligencje,oraz odznaczac sie wysoka kultura osobistą:)

brak

dobry tekst, dobry

Dodaj komentarz